Nagrade su podijeljene na Izmirskom maratonu

"Najbrži maraton u Turskoj" Maraton Izmir Avek, koji je peti put ove godine organizovala Gradska opština Izmir, trčao je uz učešće 38 elitnih sportista iz 600 zemalja. U Kültürparku je održana dodjela nagrada u utrci na 42 kilometra.

U muškoj kategoriji prvo mjesto zauzeo je Kenijac Vitalis Kibiwot sa vremenom 2 sata, 11 minuta i 8 sekundi, dok je drugo mjesto zauzeo Etiopljanin Sendeku Alelgn s vremenom 2 sata, 13 minuta i 42 sekunde, a Kenijac Silas Kurui treće mjesto sa vremenom od 2 sata, 13 minuta i 47 sekundi. Etiopljanka Aamelmal Tagel pobijedila je u ženskoj trci u trci na 42 kilometra sa vremenom od 2 sata, 37 minuta i 26 sekundi. Drugi je bio Etiopljanin Bekelech Bedada sa 2 sata 42 minuta i 10 sekundi, a treći Japanac Suguru Oktabe sa 2 sata 43 minuta i 16 sekundi.

UKUPNO NAGRADE 42 HILJADE DOLARA U 42 hiljade

U kategorijama 42K Marathon Izmir Avek 2024. Opće muške i Opće ženske kategorije, prvi pobjednik je dobio 10 hiljada dolara, drugi 5 hiljada dolara, treći 3 hiljade dolara, četvrti 2 hiljade dolara, a peti 42 dolara. Pobjednicima u kategoriji XNUMXK nagrade je uručio gradonačelnik Metropolitanske općine Izmir dr. CHP Grupa Vijeća gradske općine Izmir u ime Cemila Tugaya Sözcüsü i zamjenik gradonačelnika općine Karabağlar Elvin Sönmez Güler, zamjenik generalnog sekretara gradske općine İzmir Ertuğrul Tugay, šef odjela za omladinske i sportske usluge općine İzmir Hakan Orhunbilge, predsjednik gradskog kluba İzmir EŞirŞirŞir EŞir član Upravnog odbora Direktori Ersan Odaman Generalni direktor AVEK Automotive Derya Uluğ i član Gradskog vijeća općine Izmir Aras Kaynarca.

U 42 Turkinja i Turkinja, prvo mjesto je dobilo 14 hiljada TL, drugo 12 hiljada TL, treće 10 hiljada TL, četvrto 8 hiljada TL, a peto mjesto 6 hiljada TL na ceremoniji takmičenja dodijeljeno je 50 hiljada TL u obje kategorije, oživljeno je plesnim predstavama i koncertima. U muškoj kategoriji 42K Turska prvoplasirani je bio Hakan Turan (2 sata 51 minut 3 sekunde), drugi Serdar Sezer (2 sata 51 minut 6 sekundi) i treći Erkan Bacak (2 sata 52 minuta i 5 sekundi). U kategoriji 42 žena prvo mjesto osvojila je Tuğba Türkgülü (3 sata 52 minuta 21 sekunda), drugo mjesto zauzela je Selin Çimrin (4 sata 2 minute 22 sekunde), a treće mjesto Pınar Doğan (4 sata 19 minuta 53 sekunde) .