Poyrazınove kćeri izgubljene od Yalıkavaka kod kuće

Natječući se u Super ligi za žene u rukometu, Bursa Büyükşehir Belediyespor je u 21. sedmici na svom terenu izgubila 30-26 od Armade Praxis Yalıkavak.

Bursa Büyükşehir Belediyespor, koji je na 18. mjestu sa 7 pobjeda u 7 mečeva u ligi, suočio se sa protivnikom na 18. mjestu sa 15 pobjeda u 3 mečeva u Mudanya sportskoj dvorani. Nije mogao da počne meč kako je želeo protiv svog protivnika, izgubivši sa 40-26 u prvoj polovini lige. Međutim, Poyrazove kćeri su se brzo oporavile, 12. 8-7 zaostatka u ovom trenutku. Dok je protekla 15. minuta utakmice sa vodstvom gostiju 10-8, Bursa Büyükşehir Belediyespor nije mogao spriječiti povećanje razlike i prvo poluvrijeme je završio sa rezultatom 16-11.

Bursa Büyükşehir Belediyespor je vrlo efektno počeo drugo poluvrijeme, smanjivši zaostatak i poravnavši rezultat sa 38-18 u 18. minuti. Međutim, u narednoj epizodi, Poyrazın Kızları, koji je ispao iz igre zbog kontroverznih sudijskih odluka, nije mogao spriječiti svog protivnika da ponovo dobije prednost. U nemogućnosti da spriječi povećanje razlike, Bursa Büyükşehir Belediyespor je izgubio meč sa 30-26. Bursa Büyükşehir Belediyespor će igrati u gostima protiv Yenimahalle Belediyesi u ponedjeljak, 29. aprila, u posljednjoj sedmici regularne sezone.