Nilüfer Belediye je zatvorio FSK 2023 pobjedom od 5 golova

nilufer Belediye zatvorio FSK golom pobedom nCgUbstP jpg

Fudbalski sportski klub Nilüfer Belediye (FSK), koji se takmiči u 3. grupi Regionalne amaterske lige (BAL lige), nastavio je svoje vodstvo pobijedivši Arifiye Kalaycıspor sa 12-5 u utakmici 0. sedmice. Nilüfer Belediye je ugostio tim FSK Sakarya na stadionu İbrahim Yazıcıd Fudbaleri Nilüfera počeli su meč krilnim napadima i izborili jedanaesterac u 12. minuti utakmice. Nilüferov napadač Ali Şentürk je promašio penal. U 6. minuti nakon penala, Ali Şentürk je pospremio loptu u mrežu nakon karambola u kaznenom prostoru i doveo svoj tim u vodstvo 1-0. Nastavljajući pritisak nakon gola, plavo-zeleno-beli fudbaleri nisu mogli da iskoriste čiste prilike koje su imali i prvo poluvreme je završeno vodstvom Nilüfer Belediye FSK 1-0. Početkom drugog poluvremena Nilüfer Belediye FSK u potpunosti preuzeli kontrolu nad igrom i savladali protivnika opasnim napadima. Kao rezultat pritiska igrača Nilüfera, meč su dobili sa 50-58 golovima Hasana Basrija Ünala u 67. minuti, İsmaila Cana u 90. minuti, Sinana Yıldırıma u 5. minuti i Barışa Bakçe u 0. minuti. Nilüfer Belediye FSK je 2023. završio sa 11 pobjeda i postigao 33 gola.Održao je vodstvo sa 3 boda prednosti ispred najbližeg rivala. Fudbaleri Nilüfera će u nedjelju, 7. januara 2024. godine, u posljednjem meču prvog poluvremena odmjeriti snage sa Yalova Yeşilovaspor, koji je na 2. mjestu lige.