Ministar Selçuk objasnio je detalje treninga licem u lice koji će početi 21. septembra

Ministar Selçuk objasnio je detalje treninga licem u lice koji će početi 21. septembra
Ministar Selçuk objasnio je detalje treninga licem u lice koji će početi 21. septembra

Ministar nacionalnog obrazovanja Ziya Selçuk objasnio je detalje i pripreme licem u lice treninga koji će započeti 21. septembra.


Selčuk, koji je upitan hoće li svoje dijete poslati u školu ako je roditelj koji pohađa predškolsku ili osnovnu školu prvog razreda, istaknuo je da je to i porodično i socijalno i globalno pitanje, te rekao da bi uvijek radije donio takvu odluku na osnovu podataka.

Navodeći da je vrlo prirodno da su roditelji zabrinuti zbog ovog problema, Selçuk je istaknuo da je odluka o neposrednom obrazovanju u školama doneta za učenike 1. razreda predškolskog i osnovnog obrazovanja samo dva dana kako bi se osigurali potrebni uslovi, minimalizirao rizik i održali na kontroliranom nivou.

Podsjetivši da je ministar zdravstva Fahrettin Koca obrazovanje u školama formulirao kao "2 plus 5 dana" nakon sastanka Naučnog odbora, Selçuk je rekao da oni pridaju veliku važnost preporukama Naučnog odbora i odluke donose savjetovanjem.

Osvrćući se na razloge ove odluke, Selçuk je rekao: „Kada idete u školu dva dana, a ne idete u školu pet dana, tih 2 dana ima dimenziju o tome pojavljuju li se simptomi u porodici, okolini, vozaču usluge, učitelju. Dakle, to je za sada 5 plus 5 dana, ali ako se promijene uvjeti, naravno dani i brojevi će se promijeniti. " koristili izraze.

Izjavljujući da ne žele nikoga prisiljavati, ovo nije samo akademska odluka, već i psihološka i sociološka odluka, Selçuk je naglasio važnost izgradnje povjerenja roditelja u ovom smislu.

"Naše škole su jedno od najpouzdanijih mjesta na javnim mjestima"

Ministar Selçuk izjavio je da su škole obavijestile roditelje o poduzetim mjerama i da je oko 60 hiljada učitelja prvog razreda u državnim školama održalo roditeljske sastanke i skrenuo pažnju na činjenicu da su gotovo sve evropske države pune radne časove otvorile sve razrede.

„Naše škole su jedno od najsigurnijih mjesta na javnim mjestima. Jer postoji kontinuirana kontrola, postupak dezinfekcije i praćenje. " Selçuk je rekao da su odluku o otvaranju škola donijeli kontrolirano, uz konsultacije sa zdravstvenim stručnjacima.

"Želimo da pola nastave dođe u ponedjeljak-utorak"

Ministar Selçuk, “Koji će biti dvodnevni treninzi licem u lice? Sve u Turskoj ili mislite na mene kao da će isti dani biti prepušteni provincijama ili školskom administratoru? " Na pitanje: „U osnovi, želimo da pola nastave dolazi ponedjeljkom i utorkom. Recimo da je ovo 'crvena, zelena ili plava grupa'. Želimo da druga grupa dođe kao plava grupa, četvrtak-petak, i napravi pauzu u srijedu i vikend. Zašto ga dijelimo na dva, ako ne, ne možemo održavati socijalnu distancu. " rekao je.

Navodeći da su naljepnice postavljene tako da samo jedno dijete može sjediti u dva reda, Selçuk je izjavio da na taj način mogu lako održavati socijalnu distancu u učionici.

Selçuk je naglasio da će se, kada se uzmu u obzir roditelji koji ne žele poslati djecu u školu, broj odjeljenja smanjiti, "Sigurni smo u pripreme koje smo izvršili u svojim odjeljenjima, izuzetno smo sigurni u vještine i znanje naših nastavnika." on je govorio.

Odgovarajući na pitanje o „obvezi roditelja“ koji će potpisati roditelji koji će djecu poslati u školu, Selçuk je rekao da se to ponegdje loše protumačilo i da pismo obaveze nikada nije značilo „vi ste odgovorni za to“ za roditelje.

Ziya Selçuk izjavila je da je ovo obrazac potvrde o kojem su roditelji obaviješteni.

Uspostavljen je sistem za trenutno primanje informacija o slučaju uz praćenje HES-a.

Ministar nacionalnog obrazovanja Selçuk nastavio je na sljedeći način: „U slučaju bilo kakvog pozitivnog slučaja s praćenjem HES-a, kažem za sve roditelje, nastavnike, vozače usluga, da ove informacije već odmah dobivamo. Postavili smo takav sistem, on je danas dovršen. Objašnjavam prvi put. Ovo je zajednički napor Ministarstva za nacionalno obrazovanje i Ministarstva zdravlja. Što se tiče praćenja svih naših roditelja, ako postoji pozitivan slučaj u bilo kojoj porodici, preduzimamo mjere predostrožnosti sa učiteljem u učionici u kojoj je naše dijete. Stoga pozivamo taj razred na obrazovanje na daljinu. Čim dobijemo informacije o svom djetetu, odnijet ćemo ih u posebnu sobu i obavijestiti roditelje i zdravstvenu ustanovu. Postoji potrebna procedura koja će se primijeniti. "

Navodeći da će se opcija obrazovanja na daljinu nastaviti za roditelje koji svoju djecu ne žele slati u školu, a oni koji žele djecu poslati u školu odobrit će i obrazac, Selçuk je nakon pitanja roditelja koji nije bio siguran da li će svoje dijete ove godine u eter poslati svoje dijete u predškolsko obrazovanje nastavio s sljedećim ocjenama: „Moj prijedlog je naravno preporuke jer su te dobi vrlo kritične, dobi koje nazivamo „dob kupca“. Stoga moramo smanjiti stvari koje nedostaju našoj djeci. Drugim riječima, trebao bi se više suočiti s obrazovanjem. Može pričekati godinu dana, ali ipak preporučujem da ga pošaljete. Naša djeca imaju više poteškoća u osnovnoj školi 1 kada u predškolskoj ustanovi ne dobiju osnovne pojmove. Preporučujem sa te tačke gledišta. "

Selçuk, "Hoće li dva dana biti dovoljna učenicima prvog razreda osnovne škole?" Odgovarajući na svoje pitanje, rekao je da ovaj period neće biti dovoljan, ali da će podržati roditelje i učenike u poslu koji će se obaviti u preostalim danima.

Selçuk je ukazao na važnost učenika prvih razreda osnovnih škola koji prvi put ulaze u školsko okruženje da bi uspostavili veze sa svojim učiteljima i njihovim školama, te je skrenuo pažnju na to da ta veza neće nastati ako djeca nikada ne idu u školu.

Selçuk je rekao: „Cilj nam je emocionalno povezivanje, druženje i upoznavanje školskog okruženja čak i dva dana. Dakle, naš cilj nije samo akademski u ta dva dana. Zapravo, cilj nam je da se više djece navikne na okolinu, da brzo prođe kroz proces adaptacije i da upozna svog učitelja. To je naš glavni cilj. Jer to vidi prvi put. Vrlo je teško povezati se s nekim koga prvi put vidite, a koga ne poznajete. Zbog toga je osnovna škola 1 veoma važna. Želimo angažirati svoju djecu koja su ostala u školi do marta u osnovnoj školi 1 prošle godine, a nakon toga nisu mogla ići u školu. Jer su i oni ostali nedovršeni. " on je govorio.

Ministar Selçuk izjavio je da će nedostatke ispraviti dijeljenjem kurikuluma s djecom s kanala kao što je EBA TV.

"Ponovna procjena o ostalim časovima bit će napravljena za nekoliko tjedana"

Ministar nacionalnog obrazovanja Selçuk odgovorio je na pitanje kada će započeti edukacija licem u lice na drugim nivoima: „Ponovna procjena o ostalim časovima biće napravljena za nekoliko sedmica. Nema kalendara, ne može biti, jer ne znam tijek broja slučajeva. Ne znam šta će Naučni odbor reći otprilike mjesec dana kasnije, oni gledaju, a trenutno ne znaju. Iako to ne znamo, nije baš ispravno reći 'bit će ovako'. Na nama je velika odgovornost i pod tom odgovornošću moramo donositi vrlo pažljive odluke. Naš cilj je naša želja otvoriti ih sve. "

Selçuk je rekao da se trenutno razmatra kao postupni i razrijeđeni model za ostale faze. Selçuk je izjavio da će ih, ako pokrajinski sanitarni odbori daju savjete o obrazovanju, uzeti u obzir. Selçuk je rekao, „Sve će biti isto u svakoj provinciji, ne možemo razgovarati tako strogo. Moramo napraviti fleksibilnu procjenu gledajući situaciju. " koristili izraze.

"Pokrećemo pitanje polaganja ispita u školama"

Na pitanje hoće li postojati aranžman za nastavni plan i program za 8. i 12. razred koji se priprema za ispite, Selçuk je rekao: „Ove godine dovodimo naše učenike na dnevni red da budu odgovorni za cjelokupni kurikulum i da imaju ispite u školama u smislu ocjenjivanja i ocjenjivanja. Uskoro ćemo objaviti službeno izdanje. U osnovnoj školi nema ispita, ispite ćemo održavati u školama za srednje i srednje škole, odnosno za svu našu djecu koja su ispitni predmeti u zakonu. " on je govorio.

Ministar Selçuk izjavio je da će ova situacija biti valjana čak i ako se obrazovanje na daljinu nastavi.

Odgovarajući na pitanje kako će biti ispiti sa tečaja, ministar Selçuk je rekao, „Moramo položiti ispit sa sistemom zakazivanja. Jer ne možemo istog dana pozvati sve učenike u školu. Recimo da učenici 7. razreda imaju ispit, njihov dan i sat mogu biti odvojeni, jedan može doći ujutro, a drugi popodne. Škole ih uređuju. Okvir za njih je spreman. " podijelio svoje znanje.

Ministar Selçuk izjavio je da će se centralni ispiti održani u okviru Prelaznog sistema srednjoškolskog obrazovanja (LGS) održati u junu ove godine, a odluka o datumu donijet će se prema uvjetima tog dana.

Selçuk je dodao da studenti mogu skinuti maske na nastavi ako žele, pod uvjetom da su ispunjeni potrebni uvjeti.Sohbet


Budite prvi koji će komentirati

Komentari