İmamoğlu: „Kanal Istanbul je hiljadu puta više izdaja Istanbula“

kanal istanbul imamoglu hiljadu je puta izdaja za Istanbul
kanal istanbul imamoglu hiljadu je puta izdaja za Istanbul

Predsjednik İBB-a Ekrem İmamoğlu prisustvovao je „ceremoniji prodiranja otpadnih voda Haramidere-a“, koja će riješiti ovaj problem Esenyurta, koji je 23. juna doživio poplavu.


Nakon poplave koja je prouzrokovala smrt sirijskog građanina Ahmeta Şabana, İmamoğlu je rekao: „Ali ono što želim izraziti nije ta strana. To su rezultati događaja. Ne želimo da iskusimo ovaj rezultat. Klimatske promjene su zaista jedan od hroničnih problema svijeta. Um koji za to ostaje neosjetljiv, ne upravljati tim procesom, već otkriti druge prioritete, trebao bi biti spreman suočiti se sa bilo kojom vrstom katastrofe. Drugim riječima, ako se ne bavite takvim problemima i bavite se Kanalom iz Istanbula, što će za mene biti najveća katastrofa u Istanbulu, pripremate Istanbul da doživi veće od ove katastrofe. Ostavimo sve procese opisane kao "izdaja" do danas; Postavljanje Canal Istanbul u Istanbul je hiljadu puta veća izdaja od svih ovih izdaja. "

İmamoğlu prisustvovao je revolucionarnoj ceremoniji sakupljača otpadnih voda Haramidere; Gradonačelnik Esenyurta Kemal Deniz Bozkurt, gradonačelnik Avcılar Turan Hançerli, novi generalni sekretar İBB-a Can Akın Çağlar i generalni direktor İSKİ Raif Mermutlu. İmamoğlu, koji je tehničke informacije o projektu dobio od Mermutlua, pozvao je novinare koji su ga pratili do ruba Haramidera, koji je na dnevni red došao sa poplavama. İmamoğlu je u svojoj izjavi potoka koristio sljedeće izjave:

„Presjek Haramidere. Izrađeni su određeni bočni krakovi, ali budući da odjeljak nije dizajniran u skladu s tim, to je jedan od glavnih razloga ovih naleta. Zapravo je to vrlo jednostavno pravilo. Most izgrađen ovdje je toliko pogrešan. Oba dijela su uska i most je podnožje mosta. Ima oblik koji drži svu lomu, da tako kažem. Stoga ima šemu da uzrokuje začepljenje i prelijevanje. Najgore je to što otpadna voda i dalje teče iz potoka. Dijelit ćemo s vama rad koji smo pokrenuli u prevladavanju svih ovih problema. Jer Esenyurt je ovdje stvarno imao gorki incident. Jedna osoba je takođe umrla. Gradonačelnik Esenyurta je od tada zauzet službom. Pokušavamo pomoći. Governorate takođe pomaže. Ali na kraju, to gledište koje vidimo ovdje je glavni razlog ovog djela. Izvucite ovo iz razloga što kad se završi posao možete vidjeti i razliku u presjeku i razliku u mostu. Zbog toga smo posebno pokazali ovo mjesto. "

„BILO SMRTANJA POVREDA KRVI“

Imamoglu i prateća delegacija kasnije su se preselili na platformu koja je postavljena za ceremoniju. Imajući prvi govor na ceremoniji, Mermutlu je podijelio tehničke detalje o projektu. Govoreći nakon Mermutlua, İmamoğlu je rekao: „Danas smo u Esenyurtu. Ovde smo imali jako neugodan događaj. Bilo je 23. juna ako se ne varam. Jedan od naših ljudi umro je poplavom u kojoj živimo “. "Ovo nije prvi događaj koji je Haramidere doživio. Jako je važno čuti mehove ljudi." Mi ovo stalno živimo posljednjih 15-20 godina. " Ovdje je poplavljeno gotovo 300 kuća. Upravo ovdje, zajedno s našom općinom Esenyurt, gospodine gradonačelniče, svi naši ovlašteni prijatelji pokazali su svoje zanimanje od vrha do dna. Stalno smo stajali uz njih kako bismo zadovoljili potrebe naših građana, kako bi brzo zacijelili svoje rane, očistili svoje domove, okupili ulicu, potom potrebu za hranom, pićem i utočištem. Uz posao koji smo obavili s našim guvernerom, nastavljamo zacjeljivati ​​rane naših ljudi, radeći zajednički u stvarnim i novčanim pomagalima kako bismo osigurali da sljedeći postupak ne postane žrtve tim ljudima. U tom smislu, radite s velikom predanošću, nikad ne prestajući s praćenjem procesa u svakom trenutku i doprinosom cijelom procesu; ali budite naš guverner, ali općina Esenyurt i mi smo sa svim objektima IMM-a, izliječili smo njihove rane i došli smo do ovog procesa.

„KANAL ISTANBUL DALJE OD SVJETSKE REALNOSTI“

"Ali ono što želim izraziti nije ta strana", rekao je Imamoglu, rekavši:

„To je rezultat incidenta. Ne želimo da iskusimo ovaj rezultat. Evo, posebno navedimo: Naravno da se svijet promijenio. Klimatske promjene su zaista jedan od hroničnih problema svijeta. Um koji na ovo ostaje neosjetljiv, ne upravljati tim procesom, već postavljati druge prioritete, trebao bi biti spreman suočiti se sa bilo kojom vrstom katastrofe. Drugim riječima, ako se ne bavite takvim problemima i bavite se Kanalom iz Istanbula, što će za mene biti najveća katastrofa u Istanbulu, pripremate Istanbul da doživi veće od ove katastrofe. U tom smislu, ja ću to izraziti u svakom trenutku. Ostavimo sve procese opisane kao "izdaja" do danas; Postavljanje Kanala iz Istanbula u hiljadu puta je izdaja od svih ovih izdaja. Ti i takvi procesi su daleko od stvarnosti u svijetu, posebno udaljeni od ekonomske situacije današnjice i koliko je neosjetljivo baviti se takvim procesima doživljavajući ovu pandemiju i zaboravljajući je u procesu u kojem je koncept zdravlja i zdravlja u prvom planu, daleko od sagledavanja stvarnih potreba ljudi, prirode. To je pokazatelj napora za vođenje zemlje sa stavom koji je daleko od osjećaja. Na taj proces gledamo tim okom. "

"ESENYURT; OBJEKTOVANJE ZONIRANJA “

Esenyurt najveći potpis u obnovi katastrofe u distriktu na početku najvažnijih događaja İmamoğlu, nastavio je kako slijedi:

„Ovo je grad koji je izgrađeno oko, uprkos kriku svih ljudi, svih naučnika, arhitekata i inženjera. Pitanja koja su ovdje posljedica su traume stvorene korumpiranim postupkom obnove koji je ovdje dozvoljen, ponekad korištenjem ovlasti Metropolitanske općine, a ponekad kršenjem ovlasti Metropolitanske općine i korištenjem drugih ovlasti. Ako dobro razmislite, dodaćete stotine hiljada stanovnika oko takvog kanala u posljednjih petnaestak godina. Godišnji porast stanovništva ovog okruga nije opao ispod 10 hiljada u posljednjih 15-70 godina. Učinit ćete to, dopustit ćete im; ali nećete moći napraviti ovaj kanal. Ovo je jasan znak da se ne osjećate gradom, unajmljivanje grada dovoljno slijepo da se ne rješavaju tuđe potrebe, dok se krši fikcija grada. Stoga Esenyurta uvijek treba ispitivati ​​i ispitivati. U tom smislu, mi smo s vama na svakoj mapi puta po kojoj će prošetati naš gradonačelnik iz Esenyurta. Znam da će raditi u zaista teškim uvjetima. "

„İSKİ, ISKUSTVENA INSTITUCIJA“

İmamoğlu je naglasio da su se fokusirali na zanemarene infrastrukturne probleme grada prije procesa pandemije i podijelio informacije o svom radu. Naglašavajući da İSKİ igra vodeću ulogu u tom pogledu, İmamoğlu je rekao:

„İSKİ je iz Ortaköy-a iz područja koja nisu unesena KadıköyNapravio je djela koja su ostavila tragove u mnogim našim okruzima, od Kartala do Bakırköy-a. Naravno, nije bio napor bacati mrlju na ove tragove koji su ostavili traga. Dakle, KadıköyTokom rada našeg tima, koji je godinama započeo prikupljanje otpadnih voda koje se slijevaju u potok, kanali koji su donosili jeftine vijesti da godinama odlaze na mjesto u ustima tog smrdljivog potoka i kažu: "Ili ovo mjesto miriše prljavo, İSKİ je upropastio ovo mjesto." dali svoj doprinos. Zašto su dali svoj doprinos? Jer znamo već napravljene greške. Mi radimo našu intervenciju u ovom polju kao što smo na mnogim poljima koja smo promijenili i obnovili za 6 mjeseci, za 1 godinu i za 1 godinu. Nadamo se da životi bilo kojeg našeg naroda i susjeda neće biti prijetnja u Haramidere. İSKİ je u tom smislu iskusna institucija. Iako je bilo nekih imena koja su u prošlosti služila ovoj instituciji, ali samo u ime politike, u prošlosti su negirali svoje kolege. Učinit ćemo dobre stvari s njima. Naši gradonačelnici su nam pratitelji putovanja, 39 općina u općini su nam putnici. Nitko ne treba sumnjati da ćemo učiniti najvišim nivoom da upravljamo ovim procesom sa svima koji su spremni susresti se, sklopiti kompromise, razgovarati, naći rješenje i napraviti rješenje, čineći ovaj grad živahnim, zelenim i poštenim gradskim naporima. "

İmamoğlu, zahvalivši onima koji su doprinijeli projektu i želeći uspjeh, rekao je: „Iako su ciljali na ožujak, ne očekuju klimu ili sezonu. U tom smislu, želim im da budu motivirani da skrate vrijeme što je više moguće kako bi se suočili sa najmanje problema. Želim da nas zabave u kraćem vremenskom periodu, završavajući postupak ovdje i upotpunivši proces savremenim položajem umjesto odjeljaka koji se danas pojavljuju. Sretno i puno sreće svima nama. "

Nakon govora, postavljen je temelj projekta koji će riješiti Esenyurtov poplavni problem.


Budite prvi koji će komentirati

Komentari