Erciyes Ultra Mountain Marathon Završava

erciyes ultra mountain marathon

Međunarodni maraton Erciyes Ultra Sky Trail, održan četvrti put ove godine, okrenuo je oči trkačke zajednice iz cijelog svijeta prema Erciyesu. Amerika je postala jedna od najvažnijih trka u našoj zemlji, posebno Turska Erciyes Mountain Ultra Marathon, Francuska, Njemačka, Španija, Rusija, Poljska, više od 4 stranih država poput Južne Afrike pridružilo se više od 10

Općina Kayseri Metropolitan, Erciyes A.Ş. Prvi dan maratona organizovan je u saradnji sa Middle Earth Travel i Middle Earth Travel. U ovoj fazi, nacionalni atletičar Ahmet Arslan je nadimao Arslan Arslan iz planine, 48 minuta, 6 sekundi, ponovo probijajući svoj rekord, dok je prvi Hakan Akalp, treći bio Aykut Kırsay. Kod žena je Itır Uz bio prvi, a Seda Nur ikelik bio je drugi a Kayseri Erciyes A.Ş. Aydan Nur Karakulak, naš Zimski i sportski klub na otvorenom, došao je na treće mjesto.

Samet Konu, drugi Cevdet Alyılmaz, i Mehmet Zahir Kül zauzeli su treće mjesto u muškoj generalnoj klasifikaciji na 64 kilometra. Kod žena prvo mjesto osvojila je Eda Kınac, drugo mjesto zauzela je Inna Tokmakova iz Rusije, a treće Esin Çavga. Takmičari, koji su trčali 360 stepeni do vrha Erdžijesa, odoleli su i grubosti Erdžijesa i dugoj udaljenosti.

U trci 25K, koja je počela u Sarigolu i završena u regionu Tekir Kapi, Ahmet Arslan je prošle godine oborio rekord sa 2 satom 13 minuta u muškarcima prošle godine sa 2 satom 12 minuta. Meltem Demir je bio treći.

12 kilometara od Hacılara Kapija do Tekira Kapija bio je prvi Aykut Kırsay, drugi Metin Keleš i treći Cahit Yılmaztürk. U ovoj klasifikaciji, Burçin Equestrian prvi, Özgül Küçük drugi i Simone Wright treći.

Ove godine, dječji maraton Erciyes po prvi put je organiziran u suradnji sa Kayseri Metropolitan Municipality Sports Inc. 7-8, 9-10 i 11-12 dobili su različite poklone djeci koja su ostvarila utrke u tri različite kategorije.

Dajući izjavu o organizaciji, Kayseri Erciyes AŞ Predsjednik Uprave Dr. Murat Cahid Cıngı, Sretni smo što smo uspješno završili još jedno međunarodno takmičenje u našem gradu. Ovo takmičenje u Erciyesu skreće pažnju trkačke zajednice, budući da je planinsko trčanje maraton priznat od strane Međunarodne asocijacije za trčanje u trailu, vodećeg tijela u svijetu, i zarađuje bodove za svoje učesnike. Profesionalni sportisti iz mnogih zemalja takmičili su se u jedinstvenoj prirodi i stazama naše planine u našem planinskom trčanju, koje je postalo tradicija i čija se masa povećava iz godine u godinu, te su osvojili bodove za učešće na globalnim trkama. Čestitamo svim sportistima bez diplome. Nadamo se da će naši Erciyes i dalje postati svjetski brend sa aktivnostima koje se provode u mnogim različitim sportskim granama, a sportaši će imati koristi od jedinstvene ljepote i infrastrukture planine Erciyes.