Objavljeni rezultati šahovskog turnira održanog u Gaziantepu

Proglašeni su pobjednici šahovskog turnira koji je organizovala Metropolitanska opština Gaziantep povodom 26. godišnjice Atatürkovog dolaska u Gaziantep 90. januara.

Na turniru održanom u Sportskoj dvorani Mehmet Vehbi Dinçerler od 28. do 29. januara od strane Odjeljenja za sport za mlade Metropolitanske opštine, prva 3 sportista su nagrađena peharima i medaljama.

U tom kontekstu, Poyraz Şahin je bio prvi, Mustafa Yiğit Duru drugi, Ali Deniz Mahramanoğlu treći u opštoj kategoriji za 8 i mlađe, dok je Zeynep Ecrin Pehlivan zauzela prvo mjesto, Hira Berrak Atioğlu drugo, a Zülal Kurt treći u kategoriji do 8 godina. kategorija devojaka.

Zeynep Naz Demir je prva u kategoriji djevojčica do 10 godina, a slijede Elif Beril Gürkan i Hatice Beril Kırmızıoğlan. Eren Yağız Öksüzler zauzeo je prvo mjesto u opštoj kategoriji do 10 godina, a slijede ga Eren Gültekin i Ege Keresteci.

Irmak Kırmızıoğlan zauzela je prvo mjesto u kategoriji djevojčica do 12 godina, Zeynya Gözcü je bila druga, a Ela Su Şahinoğlu treća. Rohat Gözcü je bio prvi, Murat Berat Tekatlı je bio drugi, a Arjen Deniz Baykara treći u opštoj kategoriji do 12 godina.

Ako je finalna kategorija turnira bila otvorena, prvi je bio Muhammet Nur Kara Ali, drugo mjesto zauzeo je Bülent Taze, a treći Muhammed Ahmed Alhac.