BTSO-ovi predstavnici prehrambenog sektora u Las Vegasu

BTS-ovi predstavnici prehrambene industrije u Las Vegasu
BTSO-ovi predstavnici prehrambenog sektora u Las Vegasu

Projekti Trgovinske i industrijske komore Burse (BTSO) u skladu s izvozno orijentiranim razvojnim ciljevima Turske nastavljaju se punom brzinom. Delegacija od 2 ljudi učestvovala je na sajmu Zima 70. Fancy Food Show održanom u Las Vegasu u okviru 2023 različita projekta UR-GE koje je Komora realizovala u sektoru hrane, 'prerađeni' i 'zamrznuti' uz podršku Ministarstva trgovine.

Predstavnici prehrambene industrije Burse imali su priliku da pomno ispitaju potrošačke navike u zemlji i transformaciju u sektoru tražeći nove trgovinske veze na sajmu održanom u SAD-u, jednom od najvećih tržišta u svijetu. Okupljajući sve aktere industrije iz cijelog svijeta, sajam je okupio članove odbora BTSO-a Haşima Kılıça i Hakana Batmaza, zamjenika predsjednika Skupštine Murata Bayizita i predsjednika Vijeća za hranu Burhana Sayılgana, kao i 'zamrznute' i 'prerađene' dobavljači hrane za prehrambeni sektor Učestvovali su članovi dva različita UR-GE projekta koja je on kreirao.

BTS-ovi predstavnici prehrambene industrije u Las Vegasu

“Naše kompanije postižu značajne dobitke”

Član odbora BTSO-a Hakan Batmaz rekao je da je sajam jedan od najvažnijih industrijskih skupova u svijetu. Batmaz je rekao: „Fancy Food Show je veoma važna organizacija za nas da pomno ispitamo potrošačke navike zemalja i kako se oblikuju tržišni uslovi u prehrambenoj industriji, posebno na gigantskom tržištu kao što je SAD. Vjerujem da su naši članovi ostvarili značajne dobitke u pogledu mogućnosti i tržišnih uslova koje nudi sajam. Kao BTSO, nastavićemo da dovodimo sve strateške sektore, posebno prehrambene, na globalna tržišta sa UR-GE projektima.” rekao je.

“Navike potrošača određuju uslove na tržištu”

Zamjenik predsjedavajućeg Skupštine BTSO Murat Bayizit istakao je da su sajmovi od velikog značaja u smislu utvrđivanja potrošačkih navika ciljanih zemalja i utvrđivanja proizvodnih područja kroz analizu potreba. Navodeći da su SAD jedno od najaktivnijih tržišta u svijetu, posebno na maloprodajnoj strani, Bayizit je rekao: „Ovo tržište također ima svoju dinamiku. Kao što su pakovanja, etikete i stilovi prezentacije koje traže potrošači u Turskoj različiti, u SAD-u postoji drugačiji sistem. Na ovom sajmu postoji veoma različit asortiman proizvoda, od etiketa proizvoda do logotipa na njima.” rekao je. Rekavši da su na sajmu prisustvovali sa delegacijom od 70 ljudi iz Burse, Murat Bayizit je nastavio: „Ovaj događaj, koji smo organizovali kao BTSO, samo je jedan od radova koje smo uradili na povećanju izvoza sektora. Necarinske barijere na globalnom tržištu u ime industrije i problemi vezani za valutu, za koje mislim da su privremeni, negativno utiču na konkurentnost naših kompanija. Međutim, mi posao koji radimo u ime sektora vidimo kao maraton. Nastavit ćemo s našim naporima da stvorimo više izvoznih ciljeva i intelektualnu akumulaciju u sektoru.”

“Naše proizvodne mogućnosti su visoke”

Član Skupštine BTSO-a Burhan Sayılgan rekao je da su na sajmu učestvovali u okviru dva projekta UR-GE koji rade u obrađenim i smrznutim područjima. Burhan Sayılgan je naveo da su sajam željno iščekivali predstavnici sektora i rekao: „Organizuje se sajam na kojem su posebno snack proizvodi. Zemlje s kojima se takmičimo su ovdje sa svojim brendiranim proizvodima. Više od 80 posto proizvoda koje proizvodimo u Turskoj je brendirano. U narednim godinama, ukoliko se ovakvi sajmovi organizuju na nivou nacionalnog učešća, efikasnost naših kompanija će se još više povećati. Naši članovi UR-GE mogu učiniti ove proizvode mnogo boljim.” on je rekao.

“Postoje pozitivni pomaci”

Član BTSO UR-GE i šef ogranka prehrambenih inženjera u Bursi, Serkan Durmuş, rekao je da su na sajmu imali veoma uspješne sastanke u ime svojih kompanija. Navodeći da su kontaktirali skoro 15 kompanija koje proizvode sosove u prehrambenoj industriji i da su sa svojih sastanaka dobili pozitivne rezultate, Durmuş je rekao: „Nastavićemo da radimo na novim poslovnim vezama. Učestvovali smo u regionalnoj i kvalitetnoj organizaciji sajma. Želio bih da se zahvalim BTSO i našem Ministarstvu trgovine što su nam omogućili da učestvujemo na ovako važnom sajmu.” koristio fraze.

Član BTSO UR-GE Yüksel Aktaş rekao je da su sajmovi veoma efikasne platforme za razvoj kompanija. Navodeći da nastavljaju sa svojim naporima da učestvuju na svim sajmovima koji se održavaju u sektoru, Aktaş je rekao: „Nastavićemo marljivo da radimo na izvoznom putu naše zemlje. Na ovom sajmu održanom u Las Vegasu, SAD, pomno sam ispitao globalne promjene u našoj industriji. U svjetlu informacija koje smo dobili, bit ćemo u mnogo efikasnijoj poziciji na međunarodnim tržištima.” rekao je.

Günceleme: 23/01/2023 14:25

Slični oglasi

Budite prvi koji će komentirati

Komentari