Prošle sezone, 2 miliona posetilaca posetilo je Ski centar Erciyes

Prošle sezone milion posjetilaca posjetilo je skijaški centar Erciyes
Prošle sezone, 2 miliona posetilaca posetilo je Ski centar Erciyes

Predsjednik Büyükkılıç je naglasio da je prošle sezone Ski centar Erciyes posjetilo oko 2 miliona posjetilaca, a ostvaren je obim trgovine od oko 100 miliona eura.

Gradonačelnik metropolitanske opštine Kayseri dr. Memduh Büyükkılıç održao je sastanak sa svojim osobljem u vezi sa pripremama za sezonu 2022-2023 u Ski centru Erciyes, jednom od najvažnijih skijaških centara Turske i svijeta, čime je završena zimska sezona.

Predsjedavajući Büyükkılıç, generalni sekretar Hüseyin Beyhan, zamjenik generalnog sekretara Hamdi Elcuman, Ali Hasdal, Erciyes A.Ş. Na sastanku kojem su prisustvovali predsjednik Upravnog odbora Murat Cahid Cıngı i resorni šefovi odjela razgovaralo se o studijama vezanim za Ski centar Erciyes.

Predsjednik Büyükkılıç, koji je dao izjavu na sastanku održanom u Sali za sastanke Predsjedništva, naveo je da su ocijenili pripreme Ski centra Erciyes, koji je siguran centar po međunarodnim standardima, za sezonu 2022-2023.

Takav rad je dobio zamjenik predsjednika AK Partije Mehmet Özhaseki. kazanPredsjednik Büyükkılıç, koji mu se zahvalio na pažnji, rekao je: „Pored studija sprovedenih prethodnih godina, pokazali smo volju da postanemo pozicija koja podiže standard Erciyes Ski centra i odgovara na očekivanja investicijama i radovima koji će zadovoljiti potrebe. Prije svega, takav posao za naš grad. kazanŽelimo da se zahvalimo našem veoma cijenjenom ministru Mehmetu Özhasekiju na njegovom Zaista, sada je to jedino skijalište na svijetu koje je steklo ime svojim radom.”

100 MILIONA EURO TRGOVINE I 2 MILIONA POSJETILA

Ističući da je u zimskoj sezoni 2021-2022 ostvaren obim trgovine od oko 100 miliona eura, Büyükkılıç je rekao: „U isto vrijeme, sa radom Visokog centra, pružit ćemo i mogućnost organizovanja kampova ne samo za zimski turizam , ali i za individualne i grupne sportove u ljetnim i drugim godišnjim dobima.Nastojimo obilježiti naše Erdžije. Rekli smo našem gradu i državi da je u prošloj sezoni formiran obim trgovine od oko 100 miliona eura. kazanUtvrdili smo da 2 miliona posjetilaca posjeti naš Ski centar Erciyes“, rekao je on.

“NAŠ PLAMENI BROD KAYSERİ”

Predsjednik Büyükkılıç, opisujući radove koji se izvode u skijaškom centru Erciyes i oko njega kao vodećem brodu Kajserija, rekao je: „Kao što će se pamtiti ranije, naši turisti su dolazili iz zemalja poput Rusije, Ukrajine, Češke, Bjelorusije i Poljske čarter letovima . Zbog činjenice da je standard zaista na visokom nivou, ubrzano se nastavljaju proučavanja timova iz drugih zemalja koji žele da kampuju u našem gradu u svrhu skijanja ili da imaju koristi od High Altitude Camping centra. Hvala našem timu na uloženom trudu. Nadamo se da će takav turistički orijentiran rad, koji opisujemo kao perjanicu našeg Kajserija, biti od velike koristi i za našu regiju Kapadokija, naš grad i našu zemlju. kazanŽelim podijeliti ono što ću pružiti.”

Slični oglasi

Budite prvi koji će komentirati

Komentari