Istanbulski dio relija završen

Pretplatite se

Duo Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı koji se takmiči sa Ford Fiestom R2021 u ime Castrol Ford Team Turkey na 6. Istanbulskom reliju, 41. etapi Shell Helix 5 Turkey Rally Championshipa. kazanbio.

Na 10.8. Istanbulskom reliju, gdje je ekipa Buraka Çukurova i Vedata Bostancıja iz BC Vision Motorsport završila na drugom mjestu sa razlikom od 41 sekundi, dvojac Cem Alakoç i Emir Şahin, koji su svoju prvu utrku odradili sa Škodom Fabia R5 za BC Vision Motorsport, učestvovao je na trećem mjestu. Dok je Castrol Ford Team Turkey bio brend pobjednik relija, BC Vision Motorsport je zauzeo prvo mjesto među timovima. kazanbio. Nakon 41. Istanbulskog relija, 2021. Shell Helix Turkey Rally Championship kazanzvao se Burak Çukurova.

Na mitingu koji organizuje Istanbul Automobile Sport Club, čiji je skraćeni naziv İSOK, uz glavno sponzorstvo Privredne komore Istanbula i Budžeta, uz doprinose Spor Toto, Viaport Marina, Autodrom, Sardunya, Arpos Teknoloji, Auto Club, Fora Praćenje i PowerAPP, u klasifikacijama pogona na dva točka, mladih vozača i klase 4. Ali Türkkan- Aras Dinçer iz Castrol Ford tima Turska, Buğra Can Kılıç-Yusuf Çalık iz Evofone Rally tima u klasi N, Erol Akbaş-Egemen Dural iz Castrol Ford tima Turska u klasi 3, Clio u klasi 5 Çağlayan Çelik-Ufuk Uluocak iz Rally Trophy Turkey zauzeo je prvo mjesto. U konkurenciji sa Gürolom Baranlijem u klasi mladih kopilota na 41. Istanbulskom reliju, Alperen Tetik je bio osvajač trofeja. Su Yüksel, koja je pratila prvenstvo uz podršku TOSFED-a i FIAT-a ove sezone kao ženska pobjednica u projektu TOSFED Looking for Star 2019., uzela je pobjedničko postolje kao prva žena pilot pod vodstvom kopilota Yağmura Aksoya, dok je Çiçek Güney, koja se takmičila sa Dağhanom Ünlüdoğanom, osvojio je ženski kopilot. kazanbio.

U istorijskoj reli klasifikaciji, otvorenoj za klasične automobile starije od 35 godina, sa mehaničkim problemom prvog dana su se oprostili od trke i počeli drugi dan sa super relijem, pobedio je Üstün Üstünkaya-Kerim Tar iz tima Parkur Racing Opću klasifikaciju i kategoriju 2 sa svojim Ford Escort MKII. kazanbio.

U konkurenciji sa Fiat Egeom u Şevki Gökermen Rally Cupu, Yaman Yılmaz-Soner Tamer osvojio je generalnu klasifikaciju i kategoriju 2, Alptekin Işıkalp-Sevi Akal u kategoriji 1, Emrah Ali Başo-Yasin Tomurcuk u kategoriji 3 i kategoriji 4 Erhan Yizıldızıldık XNUMX. postale su ekipe koje su podijelile prva mjesta.

Çağlayan Çelik -Ufuk Uluocak osvojio je prvo mjesto na Clio Rally Trophy Turkey 6., koji se sastojao od 41 trka i završio 2021. Istanbulskim relijem. kazanDok je dvojac Kağan Karamanoğlu-Oytun Albayrak zauzeo prvo mjesto na Fiesta Rally Cupu 2021.