Zvezda Big Cup u Kupu Bosfora

bosphorus cupta velika šalica zvjezdica

Uz moto "Trka Bosfora ima 20 godina", tim koji je osvojio veliki trofej na jedriličarskim utrkama Bosforskog kupa koje su održane od 23. do 26. septembra 2021. godine, postao je "Asterisk" pod vodstvom Hasipa Gençer.

Uzbuđenje posljednjeg dana Kupa Bospor 2021, jednog od najvažnijih sportskih događaja Turske na međunarodnoj sceni, završeno je. U organizaciji koja je započela 23. septembra, nakon etape u Caddebostanu koja se održala trećeg dana, prvenstvo je osvojila jedrilica Asterisk, kapetana Hasip Gençer.

Ovogodišnja trka, koja je organizovana pod sloganom "Utrka na Bosforu traje 51 godina", u kojoj je učestvovao 500 čamac iz deset različitih zemalja sa gotovo 20 mornara, svjedočila je žestokoj konkurenciji na pozornici Caddebostan u nedjelju, 25. septembra, nakon Faza Bosphorus Race, koja se u veličanstvenoj atmosferi održala u subotu, 26. septembra. U Caddebostanu, jedrilice su se borile bez daha s vjetrovima do 10 čvorova.

Nakon što su utrke posljednjeg dana završene, u četverodnevnoj organizaciji proglašen je i pobjednik velikog trofeja. Ekipa Asterisk je osvojila trofejni kup Kupa Bosphorus Cup koji će ponijeti kući u marini Kalamış.

Dajući informacije o Bosphorus Cupu, koji slavi 20. rođendan, osnivač Bosphorus Cupa Orhan Gorbon izjavljuje da su sretni što godinama uspješno provode tako moćnu organizaciju. Gorbon je nastavio svoje riječi na sljedeći način: „Kup Bosfora jedna je od najvažnijih jedriličarskih utrka na svijetu, a etapa Bosporske utrke ga čini jedinstvenim. Mi smo utrka koja je na kalendaru i koju prate ljubitelji jedrenja iz cijelog svijeta. Želim se zahvaliti svima koji su 20 godina doprinosili i podržavali realizaciju ovakvog događaja na međunarodnom nivou. ”