Toyota Gazoo Racing zauzima postolje na Ypres Rallyju u Belgiji

toyota gazoo racing zauzeo je postolje na belgijskom ypres reliju

TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team nastavio je svoje vodstvo zauzevši postolje nakon tijesne borbe na belgijskom reliju Ypres. U etapama relija, koje su uključivale i legendarnu stazu Spa-Francorchamps, mlada vozačica tima, Kalle Rovanperä, zauzela je postolje na trećem mjestu.

Na reliju Ypres, koji je prvi put održan u sklopu FIA svjetskog reli šampionata, došlo je do tijesne borbe između svih vozača. Nakon Rovanpere, saigrači Elfyn Evans zauzeli su četvrto mjesto, a Sébastien Ogier peto.

U reliju, gdje su spojeni krivudavi putevi regije Ardennes i Spa staza, Rovanperä je završio trku 6.5 sekundi ispred Evansa na postolju. Međutim, na power stageu, Ogier je imao drugo najbolje vrijeme; Rovanperä je imao najbolje vrijeme od četiri, a Evans najbolje od petog. Time su timu donijeli dodatne bodove.

Ovim rezultatima Ogier je nastavio s vodećim šampionskim titulama sa 162 boda, dok je Evans zauzeo drugo mjesto sa 124 boda. TOYOTA GAZOO Racing također je zadržao prvo mjesto u konstruktorskom prvenstvu s osvojenih 41 bodom.

Ocjenjujući utrku, kapetan tima Jari-Matti Latvala izjavio je da je postojala tijesna borba između vozača i rekao: „Kao rezultat toga, Rovanperä je svojim sjajnim tempom završio nadigravanje na postolju. Svi naši vozači su odradili dobar posao tokom vikenda i uspjeli smo prikupiti važne bodove za prvenstvo. ” rekao je.

Kalle Rovanperä, koja je završila rally na podijumu, izjavila je da uživa u bliskoj borbi i da je zadovoljna rezultatom.

Nakon relija Ypres, timovi će se takmičiti na mitingu Acropolis u Grčkoj, koji se vratio na kalendar prvi put od 2013. godine. Rally etape imaju legendarnu reputaciju po svojim krševitim i kamenitim putevima. Ove izazovne faze će staviti na kušnju i automobile i vozače.