Ministar nacionalnog obrazovanja Özer najavio je novu mapu puta za obrazovanje licem u lice

Ministar nacionalnog obrazovanja Özer najavio je novu mapu puta za obrazovanje licem u lice
Ministar nacionalnog obrazovanja Özer najavio je novu mapu puta za obrazovanje licem u lice

Nakon najave mape puta za obrazovanje licem u lice, ministar nacionalnog obrazovanja Mahmut Özer održao je sastanak sa šefovima jedinica i 81 pokrajinskim nacionalnim direktorom za obrazovanje. Na sastanku je razgovarano o tekućim pripremama za zdrav i siguran početak nove akademske godine.

Ministar nacionalnog obrazovanja Mahmut Özer sastao se s direktorima Ministarstva nakon što je odluka o obrazovanju licem u lice objavljena javnosti. Sastanku su prisustvovali zamjenici ministara Petek Aşkar, Ahmet Emre Bilgili i Sadri Şensoy, šefovi relevantnih jedinica i 81 pokrajinski nacionalni direktor obrazovanja.

Ministar Özer podsjetio je da će cjelodnevno obrazovanje licem u lice početi 6. rujna, a obuka integracije će se održati od 1. do 3. rujna za predškolce i osnovce, te je dobio informacije o najnovijim studijama u svim provincije jednu po jednu.

Poštuju se uslovi „Svjedodžbe o čistoći moje škole“; Özer je izjavio da će se, ako postoji učionica, kantina, kafeterija, sve vrste zatvorenih prostorija u hostelu svakodnevno dezinfikovati i osigurati higijena.

„Nikada nećemo napraviti kompromis u pogledu pravila maskiranja, udaljenosti i higijene kako se obrazovanje licem u lice u školama ne bi ponovo poremetilo. Naši učenici, nastavnici i drugi obrazovni radnici; Doći će u školu sa maskama.

Ako je našim učenicima i osoblju potrebna maska ​​u školi, naše školske uprave osigurat će besplatne maske. Školske uprave će ograničiti ulaz i izlaz drugih ljudi osim osoblja ustanove i učenika.

Özer je naveo da je aktiviran i novoosnovani elektronski sistem praćenja u okviru Ministarstva, te se na ovaj način trenutno prate svi procesi na pokrajinskom, okružnom, institucionalnom i školskom nivou.

Osim priprema za higijenske uvjete, do izražaja su došle posljednje pripreme u pokrajinama koje su nedavno doživjele požare i poplave.

Napominjući da se popravci škola brzo nastavljaju, ministar Özer je naložio pokrajinskim administratorima da završe pripreme do datuma otvaranja škola.

Armin

sohbet

    Budite prvi koji će komentirati

    Komentari