Trke veslača Zlatnim rogom u organizaciji IBB podružnice Spor Istanbul, oduzima dah

Veslačke trke Halic oduzele su im dah

„Utrke veslanja Zlatnog roga“ koje je organizovala podružnica IMM-a Spor Istanbul na stazi dugoj 4,5 kilometara od mosta Unkapanı do Miniatürka dodale su uzbuđenje gradu i pružile publici vizuelnu gozbu. Predsjednik IMM-a predaje svoj trofej Fenerbahçe B timu, koji je postao šampion u kategoriji Big Men Ekrem İmamoğlu„Sanjam i nadam se da će se u bliskoj budućnosti, u Istanbulu, gdje se održavaju Olimpijske igre, održati veslačke trke na Zlatnom rogu“, rekao je on.

Tim Fenerbahçe B osvojio je prvo mjesto u kategoriji Big Men u disciplini gdje su se održavali timovi i klubovi, predsjednik İBB Ekrem İmamoğluTim Fenerbahče A osvojio je drugo mjesto od predsjednika Veslačkog saveza İlhami İşsevena, a osvajač bronzane medalje Şişecam Çayırova tim je dobio od generalnog sekretara IMM-a Can Akın Çağlar.

VIZUELNA GAZA NA PLAVOJ HALICI

Jučer su se održale trke veslača Zlatni rog, na kojima su se iskusile velika konkurencija i ugodni trenuci. Staza, koja je započela od mosta Unkapanı u trci obalnog tipa izdržljivosti na udaljenosti od 4.500 metara, završila je na pomolu Miniatürk. Šarene slike pojavile su se na događaju, na kojem je učestvovalo 57 timova, 12 klubova i 285 sportista.

Utrke organizirane u kategorijama U19, Master i Big započele su u 10.00:19 borbom U19 muškaraca. Ekipa Galatasaraya B osvojila je prvo mjesto u kategoriji UXNUMX za muškarce. Izmit Sümerspor završio je trku na trećem mjestu, u kojem je ekipa Galatasaray A došla na drugo mjesto.

Druga trka dana održana je u kategoriji Master Mix. Izmit Sümerspor B tim je bio prvi na Master Mix trci. Pojedinačni tim, koji se sastojao od pojedinaca koji nisu povezani sa klubom, našao se na drugom, a veslački tim Galata na trećem mjestu.

Izmit Sümerspor osvojio je prvo mjesto u kategoriji Velike žene, dok je Sportski klub Zlatni rog zauzeo drugo mjesto. Vira Denizciler trku je završila na trećem mjestu.

FENERBAHÇE JE OZNAČIO RASU DANA

U trci velikih muškaraca, koja je bila najbrža trka dana, ekipa Fenerbahçea B bila je prva, a ekipa Fenerbahçe A druga. Tim Şişecam Çayırova završio je trku na trećem mjestu. Nagrada Fenerbahce B tima IMM Predsjednik Ekrem İmamoğludobio od.

Vira Denizciler osvojila je prvo mjesto u Master Women. Dok je İzmit Sümerspor zauzeo drugo mjesto, veslački tim Galata zauzeo je treće mjesto. Galata A tim je završio trku na prvom mjestu Master Men's-a. Ekipa Zlatnog roga završila je na drugom, a tim Vire Denizciler A utrku na trećem mjestu.

Dan je zatvoren U19 ženskom trkom. Fenerbahce je osvojio U19 žensko prvenstvo. Dok je ekipa İzmit Sümerspor A utrku završila na drugom mjestu, ekipa İzmir Sümerspor B plasirala se na treće mjesto.