Završene skijaške utrke u Bitlisu

Utrke skijaških staza na ušima su završene

Turski skijaški savez smješten na akcionom programu grupnog prvenstva ski staza 2021. godine završen je u Bitlisu. U prvenstvu održanom uz učešće 25 sportista iz 320 provincija na skijaškom objektu El Aman na autoputu Bitlis-Tatvan, sportisti su se žestoko borili dva dana kako bi dobili diplomu.

Skijalište El Amana u klasičnom i slobodnom stilu na osvojenim medaljama nakon natjecanja Tursku je postalo predsjednikom Skijaškog saveza Ali Oto, članovima odbora Rafikom Avsar, Heydar Cetinkaya, Suleyman Yildirim, provincijskim direktorom za mlade i sport Mus Emrullah Guler, provincijskim direktorom omladine i sporta Tunceli Abdulselama i učesnike dao.

Na kraju trka, prvog dana, Ömer Ayçiçek iz Vana, Halil İbrahim Yılmaz i Cihad Demir zauzeli su prvo mjesto u kategoriji U-U21 muškaraca. Gülşah Ağa zauzela je prvo mjesto, Zozan Malkaç zauzela je drugo mjesto, a Fatma Köçer zauzela je treće mjesto kod žena iznad U21. Kod U20 muškaraca, Doğan Oğur je bio prvi, Cihan Kartal drugi, a Murat Elkatmış treći. Mine Kılıç zauzeo je prvo mjesto, Dilan Demir zauzeo je drugo mjesto, a Beyza Nur Gümüş zauzela je treće mjesto kod žena do 20 godina. Kod muškaraca do 18 godina Said Muhammed Soyak postao je prvi, Berkan Metehan Türkeş drugi je bio, a Ömer Oğur treći. Kod žena do 18 godina Zülfiye Soyaslan zauzela je prvo mjesto, Şennur Kartal zauzela je drugo mjesto, a Neslişah Sarıaltun zauzela treće mjesto. Kod muškaraca do 16 godina Kemal likelik zauzeo je prvo mjesto, Hüseyin Efe Güler je postao drugi, a Veysel Vurgun treće mjesto. U U16 Women Rabia Akyol bila je prva, Zülal Türk druga, a Tuba Tuncel treća. Kod muškaraca do 14 godina İbrahim Salli Ayyıldız zauzeo je prvo mjesto, Abdulsamed Yılmaz je bio drugi, a Ozan Çanlı treće mjesto. U ženskoj konkurenciji do 14 godina Betül Aktaş je postala prva, Irmak Erdem druga, a Sedanur Taşçı treća. Kod U13 djevojčica Hiranur Çığrılı postala je prva, Büşra Demirdaşlı zauzela je drugo mjesto, a Bahar Bektaş zauzela je treće mjesto. Kod muškaraca do 13 godina Mehmet Sefa Ertaş bio je prvi, Bulut Meral drugi i Arda Ertaş treći. Kod U12 djevojčica Nisan Yıldırım zauzeo je prvo mjesto, Ecrin Şirin Canan postala je druga, a Zeynep Karaman treća. Kod muškaraca do 12 godina Muhammed Yasin Kara zauzeo je prvo mjesto, Ömer Asaf Durmuş postao je drugi, a Bivar Özer treće mjesto.

Drugog dana Ömer Ayçiçek iz Vana zauzeo je prvo mjesto, Hamza Dursun zauzeo je drugo mjesto, a Cihad Demir zauzeo je treće mjesto u kategoriji Muški U-U21 u trčanju bez trčanja. Gülşah Ağa zauzela je prvo mjesto, Zozan Malkaç zauzela je drugo mjesto, a Berna Yılmaz zauzela je treće mjesto kod žena iznad U21. Kod muškaraca do 20 godina Cihat Kartal zauzeo je prvo mjesto, Abdurrahim Duman zauzeo je drugo mjesto, a Eyüp Aslan zauzeo je treće mjesto. Mine Kılıç zauzeo je prvo mjesto, Dilan Demir zauzeo je drugo mjesto, a Beyza Nur Gümüş zauzela je treće mjesto kod žena do 20 godina. U kategoriji do 18 godina Said Ömer Oğur postao je prvi, Barış Drvosječa drugi i Cumali Doğan treći. Kod žena do 18 godina Zülfiye Soyaslan zauzela je prvo mjesto, Şennur Kartal zauzela je drugo mjesto, a Neslişah Sarıaltun zauzela treće mjesto. Kod muškaraca do 16 godina Kemal Çelik zauzeo je prvo mjesto, Hüseyin Efe Güler je postao drugi, a Civan Karaman treće mjesto. Kod žena do 16 godina Rabia Akyol bila je prva, Zülal Türk druga, a Ayşa Alya Tuzcuoğulları treća. Kod muškaraca do 14 godina İbrahim Salli Ayyıldız zauzeo je prvo mjesto, Abdulsamed Yılmaz je bio drugi, a Ozan Çanlı treće mjesto. U ženskoj konkurenciji do 14 godina Betül Aktaş je postala prva, Rabia Büşra Aydoğdu druga, a Irmak Erdem treće mjesto. Büşra Demirdaşlı zauzela je prvo mjesto, Bahar Bektaş drugo i Havvanur Eskikan treće mjesto. Kod muškaraca do 13 godina Bulut Meral zauzeo je prvo mjesto, Arda Ertaş drugo i Mehmet Sefa Ertaş treće mjesto. Kod U13 djevojčica Nisan Yıldırım zauzeo je prvo mjesto, Zeynep Karaman je bila druga, a Pınar Karaman treće mjesto.