İmamoğlu: 'Brzo ćemo započeti izgradnju još 4 metro linije'

Započet ćemo izgradnju brže na liniji metroa imamoglu
Započet ćemo izgradnju brže na liniji metroa imamoglu

Nakon 33 godine, IMM je realizovao prvu prodaju evroobveznica koje je opština u našoj zemlji izvela u inostranstvo. Predsjednik IMM-a Ekrem İmamoğlu izjavio je da je 2 institucija investitora iz cijelog svijeta pokazalo interes za prodaju koja se dogodila 248. decembra prošle godine. Rekavši, „Naišli smo na potražnju za kupovinom od 580 puta, odnosno 4,3 milijarde dolara, za razliku od ciljane prodaje obveznica od 2,5 miliona dolara“, rekao je İmamoğlu, „Kao rezultat ove obveznice koju izdajemo; Zahvaljujući finansiranju od 580 miliona dolara koje smo donijeli u Istanbul, brzo ćemo započeti izgradnju još 4 linije metroa. Tako će Istanbul imati ukupno 52,1 kilometar novog metroa i 39 novih stanica. Dnevno će se tim linijama prevoziti više od 275 miliona putnika, 5 hiljada na sat u jednom pravcu. Dok će se promet u Istanbulu opustiti, stanovnicima Istanbula će biti omogućeno da putuju brzo i udobno. Kao rezultat doprinosa ovog novog finansiranja, mi ćemo nastaviti izgradnju naših željezničkih sistema na 10 linija istovremeno s IMM-om ”. Pozdravljajući tim koji je izvršio prodaju, İmamoğlu je rekao, „Rezultat koji smo postigli; Sažetak je međunarodnog povjerenja u novu IMM administraciju u pogledu transparentnosti i zasluga kada se procjenjuje zajedno sa njenom veličinom, kamatnom stopom i rokom dospijeća “.

Gradska opština Istanbul (IMM), nakon 33 godine, imala je prvu prodaju evroobveznica u inozemstvu od strane opštine u Turskoj. Predsjednik IMM-a Ekrem İmamoğlu govorio je na konferenciji za novinare o promociji prodaje. Prije govora İmamoğlua, vođa povijesnog prodajnog tima, zamjenik generalnog sekretara IMM-a Turgut Tuncay Önbilgin, glavni tajnik pravni savjetnik Hande Kayacık, financijski direktor Dr. Na pozornicu su pozvani Rezzan Neslihan Vural, finansijski analitičar Serra Mandacı, zamjenica generalnog sekretara savjetnika Elif Karabay i menadžer za strateško upravljanje imovinom Ozan Şakar.

"BEZ RAČUNA, OTKLJUČANI RADOVI"

Navodeći da su sastanak organizirali kako bi pružili dobre vijesti tokom teških dana zbog globalne epidemije, İmamoğlu je naglasio da je skrenuo pažnju na važnost ulaganja u metro tokom predizborne kampanje i rekao:

„Govoreći ovo, znajući da su prethodne uprave, koje su po cijelom gradu izvješavale transparente s natpisima„ Metro svuda, metro svugdje “i obećavale da će do 2019. godine završiti 400 kilometara podzemne željeznice, posebno posljednjih godina, trošile vrijeme i resurse na izgradnju metroa. govorio sam Kad se radilo, vidjeli smo to; Bez rješavanja finansijskih potreba za izgradnju podzemne željeznice za koje su potrebni ogromni budžeti, poduzet je neplaćen posao, nažalost, čak ni dužina ječma nije mogla biti pređena kako bi se stanovnicima Istanbula olakšao život. Od prvog dana kada smo stupili na dužnost, započeli smo potragu za „novim početkom Istanbula“ i pronalaženjem sredstava za sve nedovršene gradnje metroa. Budući da su resursi IMM-a bili toliko potrošeni da nije bilo moguće izgraditi podzemnu željeznicu s vlastitim budžetom. "

"DURMUŞ ZAPOČELI SMO RADOVE NA 6 LINIJA"

Podsjetivši da su inozemno financiranje pronašli prošle godine kao rezultat njihovih inozemnih posjeta i djelotvornih napora njihovog tima, İmamoğlu je naglasio da su ponovno pokrenuli izgradnju željezničkog sistema na 6 linija koje su zaustavljene na ovaj način. İmamoğlu je podijelio sljedeće informacije o ovim redovima:

„Završili smo liniju metroa Mahmutbey-Mecidiyeköy, koja je prva od ovih linija koja je u potpunosti zaustavljena dvije godine, i otvorili smo je za službu naših ljudi 2. oktobra 28. godine. Otvorit ćemo tramvajsku liniju Alibeyköy-Eminönü koju smo započeli za nekoliko tjedana. Ponovo ćemo 2020. godine dovršiti djelomičnu izgradnju metroa İkitelli-Bahariye i izgradnju tramvaja Cibali-Alibeyköy i otvoriti ih. Završit ćemo i pustiti u rad sve naše linije, čiju smo izgradnju ponovo započeli, 2021. i 2022. godine. Naravno, kako bi se olakšao život 2023 miliona građana Istanbula, trebalo bi uložiti mnogo više investicija i dovesti mnogo novih linija metroa u naš grad. U tom kontekstu, čija je izgradnja potpuno zaustavljena; Kaynarca-Pendik-Tuzla, Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli, Kirazlı-Halkalı i linija metroa Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt, umjesto da se zadužujemo kod banaka, počeli smo raditi s našim prijateljima na izdavanju euroobveznica, ovaj put kao novog alata za finansiranje. "

"NAŠ NAPOR JE REZULTATAN S VELIKIM USPJEHOM"

Navodeći da se tim IMM-a sastao s međunarodnim investicionim bankama, međunarodnim advokatskim firmama i mnogim međunarodnim investicijskim institucijama u posljednja 3 mjeseca, Imamoglu je rekao, „Transparentno je predstavio ekonomsku snagu Istanbula i financije IMM-a međunarodnim krugovima. Naša novoosnovana Istanbulska agencija za investiranje takođe je doprinijela tim naporima. Drago mi je da to mogu objaviti; naši napori su postigli veliki uspjeh. Za projektno finansiranje naše 4 linije metroa koje sam spomenuo, uspjeli smo izdati prvu nesigurnu euroobveznicu u iznosu od 5 miliona USD na međunarodna tržišta kapitala sa rokom dospijeća od 580 godina. Naša emisija obveznica u srijedu, 2. decembra; Privukao je veliku pažnju globalnih investicionih krugova, posebno u Aziji, Evropi i Americi. Za razliku od ciljane prodaje obveznica od 580 miliona dolara, suočili smo se sa 4,3 puta većom potražnjom za kupovinom, odnosno 2,5 milijarde dolara. Štoviše, uprkos činjenici da smo izdali period kada su investicijske transakcije bile izuzetno smanjene, približavali smo se kraju godine, a komunalne obveznice su međunarodna neindeks investicija. Postigli smo uspjeh u emisiji obveznica, koja je privukla ukupno 248 investitorskih institucija iz cijelog svijeta. Rezultat koji smo postigli u prodaji ove obveznice, što je prva evroobveznica koju je opština u našoj zemlji izdala u inostranstvu nakon 33 godine; "To je sažetak međunarodnog povjerenja u novu IMM administraciju u pogledu transparentnosti i zasluga, kada se procjenjuje zajedno s njenom veličinom, kamatnom stopom i rokom dospijeća."

"VAŽNA NADA ZA NAŠU BUDUĆNOST"

Izjavljujući da će brzo započeti izgradnju još 580 linije metroa, zahvaljujući 4 miliona dolara koje su donijeli u Istanbul, İmamoğlu je rekao, „Dakle, Istanbul će imati ukupno 52,1 kilometar novog metroa i 39 novih stanica. Na tim linijama dnevno će se prevoziti više od 275 miliona putnika, 5 hiljada na sat u jednom pravcu. Iako će se promet u Istanbulu opustiti, stanovnicima Istanbula će biti omogućeno brzo i udobno putovanje. Kao rezultat doprinosa ovog novog finansiranja, kao IMM, naše će se konstrukcije željezničkog sistema nastaviti na 10 linija istovremeno “. İmamoğlu je naglasio da je veliko interesovanje investitora za naše izdavanje obveznica rezultat povjerenja u novu administraciju IMM-a i Istanbula. Pouzdana investicijska klima stvorena principima transparentnosti, zasluga i zdravog razuma održala je stopu kupona za obveznice na 6,375 posto, najnižu u odnosu na slična izdanja u našoj zemlji. Također se uzima u obzir trenutni svjetski ekonomski napredak, proces borbe protiv pandemije u kojoj su naša zemlja i bili u našem gradu, globalno tržište općina iz Turske te veličine je važna nada za našu budućnost kako bismo osigurali financiranje uz kamatne stope ", rekao je.

"DOLAZIMO JEDAN PO JEDAN IZ SVAKIH VRSTA IZAZOVA"

Navodeći da je način da se Istanbul održi kao životni, produktivan i pokretan grad širenjem mreže metroa, İmamoğlu je rekao, „Iako su se u prošlosti davala mnoga obećanja o metrou u ovom gradu, brzi napredak nije mogao biti postignut zbog nedostatka planiranja, rasipanja i nedostatka finansijskih sredstava. Našom novom vizijom, našim kompetentnim i profesionalnim mladim osobljem, našim vjerovanjem u budućnost ovog grada i našim trudom, jednu po jednu svladavamo sve vrste prepreka i svih vrsta poteškoća. Nastavit ćemo dolaziti ”, rekao je. Predstavljajući veliki iznos finansiranja od 580 miliona dolara putem obveznica, İmamoğlu je rekao:

„Ovaj tim je vredno radio na razvoju održivog i jeftinog novog instrumenta finansiranja za naš grad, uprkos visokim političkim stopama rizika u našoj zemlji. Dali su veliki doprinos. Želio bih da se zahvalim svakom od njih u svoje ime, svoj grad i svoju zemlju. Ovaj uspjeh koji smo postigli prvi je za IMM, za lokalne samouprave. Mi smo općina koja je postigla prve i tako ćemo i nastaviti. Imat ćemo nova djela koja će uljepšati Istanbul i olakšati život 16 miliona ljudi. Nadam se da će ovaj rezultat koji smo postigli za finansiranje naših novih linija metroa biti koristan. "

"IMAMO KREDITNI ODNOS S JAVNIM BANKAMA NA NULTI TOČKI"

İmamoğlu je nakon govora odgovarao na pitanja novinara. Pitanja koja su postavljena İmamoğluu i odgovori predsjednika IMM-a bili su sljedeći:

Pitanje: U stranoj štampi pojavila se vijest. Piše da se posebno strani investitori pitaju postoji li rizik od neplaćanja zbog vaše veze s Erdoganom. Prije nego što ste se prijavili za euroobveznice, rekli ste "Pokušali smo pronaći sredstva kod javnih banaka ili domaćih banaka". Ima li tu još otpora? Drugo, jeste li dobili odobrenje od Ministarstva finansija?

„Već ima postupke odobrenja. Bez njih ovaj posao ne može raditi. Potvrda se prima unaprijed. Tumačenje strane štampe nas se, naravno, ne tiče previše. Trenutno se brinemo za potrebe Istanbula i na taj način upravljamo procesom. Zapravo, nema otpora u javnim bankama. Vrlo je stabilan i nastavlja se na nultom nivou. Ne znam šta rade javne banke. Jer je, koliko znam, u javnim bankama najavljen gubitak od 750 milijardi lira. Nemam pojma gdje su pobjegli, gdje su posudili novac. Nadam se da je vrijeme da se ovo ispita. Ali stvarna ocjena otpora kod nas trenutno je nula. Jer imamo kreditni odnos s javnim bankama u nultoj točki. "

"NADAHNITE DA ODUSTAJU OD OVOG STAVA"

Pitanje: Rekli ste "Nismo u odnosima s javnim bankama". Jeste li ikada zatražili kredit? Razumijemo da ćete se usredotočiti na vanjsko financiranje projekata u narednom periodu. Da li je moguće ponovo izdati euroobveznice? Ili tražite druge metode vanjskog financiranja?

„Kad kažemo da je naš odnos s javnim bankama nula, ovo nije recept na našoj strani. Jer smo uložili velike napore da se povežemo. Razmisli o tome; Možete koristiti kreditno ograničenje koje je postojalo jedan dan prije izbora - govorim o kreditnom ograničenju od stotina miliona lira - uprava koja je rekla, 'Ne dopuštam vam da ovo koristite', jedan dan nakon izbora. To jest, gdje, u kojoj zemlji, u kakvom ekonomskom razumijevanju; Ostavljam ovo vašem nahođenju. Vi ste imena koja će dobiti najbolju olovku. Jesmo li ignorirali vezu nakon toga? Suprotno tome, više puta smo pokušavali i nastavljamo to činiti da bismo uspostavili i razvili ovaj odnos kroz pojedinačno, ali institucionalno predsjedavanje; i dalje ćemo biti pronađeni. Jer, oni ne misle da su upravitelji ili testamenti koji vode te javne banke vlasnici tih banaka. Državne banke pripadaju naciji, bez obzira na sve nedostatke i sve njihove neugodne stilove upravljanja. Njegov spas je moguć. Nadam se da će odustati od ovog neobičnog stava. Nadam se da će naša veza zaživjeti; mi takođe imamo koristi. Od tada se nikad ne klonimo veze. Naravno, ne želimo da nas zanima inostrano finansiranje. Naravno, željeli bismo maksimalno iskoristiti domaće resurse u našoj zemlji. Ali u današnjem političkom okruženju očito je da je to prepreka. Gotovo je očigledno. Ali osim toga, ako postoji mogućnost kod kuće, od toga ćemo imati koristi. Mi koristimo sva sredstva koja su u inostranstvu najpovoljnija, najjeftinija i idu u prilog gradu. Važno je upravljati ovim vješto, upravljati transparentno, a zatim vrlo tačno prenijeti građaninu kada želite finalizirati koji projekat proizvodimo u korist ljudi. U tom pogledu, naš odnos s vanjskim izvorima financiranja će se nastaviti. To bi se moglo nazvati emisijom obveznica, finansiranjem projekata ili drugim elementima. "

"MISLIMO DA SVOJ HIZRAY PROJEKT ODRŽEMO NA POKLON U ISTANBUL"

Pitanje: Koliki je udio metro ulaganja u opštinske investicije? Kakav je omjer IMM-ovog budžeta u tom smislu?

„Želimo da linija metroa premaši 600 km. Naš rad na ovoj temi se nastavlja. Naravno, postoje i studije koje je Ministarstvo saobraćaja provelo s nama. Ovo je predizborno. Ova brojka je ukupan broj. Trenutno smo otvorili našu liniju metroa Mahmutbey-Mecidiyeköy. Ova linija od 18 km je aktivirana. Sada će se Eminönü-Alibeyköy 13 km aktivirati za 2-3 tjedna. Korak po korak idemo prema ovdje. Imamo linije koje će biti aktivirane sljedeće godine. Ovim zajmom aktiviramo naše 4 linije. To su vrlo vrijedni koraci. Drugim riječima, napredujemo korak po korak, u ime grada Istanbula, da bismo postigli svoj cilj od preko 600 km.

2021. godine, uz jedinstvenu metodu financiranja i poseban sporazum, naš projekt Hızray od Sabihe Gökçen Halkalı Namjeravamo ponuditi naš projekt 'Hızray', koji će proći od istoka do zapada, preko Istanbula za otprilike 55 minuta, kako bismo ga predstavili Istanbulu. Opet, u istom kontekstu u vezi sa linijom Incirli - Beylikdüzü, koja je dugi niz godina povezana sa zapadom Istanbula, planiramo da te linije ponudimo 2021. godine. Zapravo, zajedno s ove dvije linije, postojeće planirane linije omogućit će Istanbulu da doživi proces koji će u velikoj mjeri opustiti istanbulsku mrežu metroa. Naravno, kako bismo integrirali pomorski transport i transportni sistem, pripremili smo liniju Hisar - Aşiyan Finiküler, koju smo pripremili u Istanbulu i želimo je darivati, u nekim dijelovima Istanbula, posebno za pomorski prijevoz ... projektni rad se nastavlja. "

"OSIGURAT ĆEMO FINANCIRANJE OVOG PROJEKTA U ISKI"

„Idemo na omjer budžeta Istanbula. Svi ste svjedoci i to znate; Što se tiče troškova ovog posla, nema šanse da se takmiči sa metro investicijom u okviru trenutnog budžeta IMM-a. Ovo se djelo ne može protumačiti sa „Dodijelio sam 13 posto, dodijelio sam 14,5 posto“. Nemamo priliku za usporedbu s drugim gradovima na svijetu. To možemo uporediti u okviru ekonomije zemlje u cjelini. Kada smo napravili ovaj rez, zaključili smo ovaj proces pod zaista povoljnim uvjetima, pa čak i uz prihvaćenu ekonomsku reputaciju u odbijenim procesima. Ovo je vrlo vrijedno. povjerenje u grad Istanbul, povjerenje u novu upravu grada Istanbula i cijeli proces u kontakte koje smo prethodno uspostavili ili u posjete koje smo ostvarili na sastancima s financijskim institucijama kada dođu u Tursku i mi smo to puno izrazili. Upravljanje potpuno transparentnim postupkom podiglo je ovu reputaciju još više. Ovo je uspjeh procesa. Uz budžet ovog izdanja za narednu godinu, naravno, ovaj saldo je uzet u obzir u smislu otplate duga. Ali tako tačan podatak nema paralelni odnos s godišnjim budžetom. Štoviše, od sada nastavljamo raditi na projektno orijentiranom projektnom financiranju jer imamo ideju izdavanja obveznica. İSKİ će nastaviti uglavnom u obliku finansiranja ovog projekta. "

Armin

sohbet

Budite prvi koji će komentirati

Komentari