Zaključeno je ispitivanje tendencija očekivanja coronavirusa ESO-a

rezultirao je upitnikom o tendenciji očekivanog očekivanja coronavirusa
rezultirao je upitnikom o tendenciji očekivanog očekivanja coronavirusa

Anketa koju je provela Industrijska komora Eskişehir sa našim industrijalcima i koja otkriva očekivanja poslovnog svijeta Eskişehir u aprilu, maju i junu zaključena je.


„Povjerite me turskim ljekarima“ Mustafa Kemal ATATÜRK

Naši industrijalci vjeruju zdravstvenim stručnjacima. Svoju beskrajnu zahvalnost pružamo njima i njihovim porodicama.

„Porez na zaradu je sveta“

Naša industrijalaca koji podržavaju razvoj zemlje dugi niz godina, a mi ćemo raditi dan i noć kako bi te mjere da naši zaposleni zaslužuju da Turska u najkraćem mogućem roku. Budući da je zemlja nakon kriza Covid 19, nesumnjivo je naša najveća želja da odaberemo „LOKALNO” i za javnu, za privatnu i krajnju kupnju potrošača. Više izvoza, manje uvoza i potrošnje luksuza su temelj budućnosti naše zemlje.

On može obavljati svoju dužnost u industriji Eskişehir i Eskişehir sa svojim dostojanima.

Prema rezultatima istraživanja koje smo obavili; Iako vlada oprezno raspoloženje zabrinutosti u našim kompanijama, ranije su bila visoko zaštićena od ekonomskih kriza i imaju sposobnost upravljanja njima. Najveća briga naših kompanija je da osiguraju da se državna podrška daju kompanijama koje uistinu zaslužuju. Naši industrijalci sa oskudnim resursima; Najvažnije je da se resursi države procjenjuju na najučinkovitiji način i daju se tvrtkama koje to zaslužuju. Provedba ekonomskih mjera poduzetih u razgovorima s menadžerima naših kompanija kasni, kriteriji još nisu jasni, banke nadziru kompanije sa visokim rejtingom, a mjere se ne ruše pod birokratijom. očekivanja.

Naša industrija; naši industrijalci očekuju bezuslovnu podršku naše države najmanje 3 meseca

Osobito u ovom periodu predstavnici našeg sektora izvještavaju u općenitim crtama kao što su prekid plaćanja, zatvaranje ili smanjivanje kompanija, provjera plaćanja, smanjenje investicija, pad prodaje nekretnina itd. Iz razloga se dešava da će doći do zagušenja novca. Najveća želja naših kompanija koje se bave proizvodnjom u svim oblastima od građevinarstva, automobilske industrije, zrakoplovstva, strojeva, metala i prehrambene industrije do rudarstva je da ne povećavaju stopu nezaposlenosti i da ne izgube kvalificirani kadar. Pogotovo u nekim sektorima, automobilskoj industriji, zrakoplovstvu itd. to je da se zahtjevi neće pojaviti za kratko vrijeme.

Najvažniji prigovor kompanija su problemi u lancima snabdijevanja i logistike i smanjenje potražnje na globalnim tržištima.

Naše tvrtke koje se bave proizvodnjom i proizvodnjom, porez, sgk, koncizno itd. Najavljuju od države. Zahtijeva da se odgađanja prošire na sve sektore. Jer, najveća vještina u ovom periodu, uprkos svemu, važna je vrijednost naše države. OČUVANJE PROIZVODNE SNAGE Kamati bez kamata, KOSGEB podržava brzo otkrivanje novih paketa podrške u strateškim sektorima bez birokratije, novčane podrške za zaštitu zaposlenosti, mogućnosti bankarskog zajma na osnovu računa, popusta za PDV i plaćanje potraživanja od PDV-a i javnih potraživanja u svim sektorima, osnovni su zahtjevi za novčanu potporu.

Pored toga, kraj pandemije Covid-19 u kratkom vremenu i zaštita kompanija koje proizvode u tom periodu bez oštećenja najveća je želja svih naših industrijalaca i zaposlenika. Zaista, Turska ima veliki potencijal i izvozne industrije turski je spreman da ponovo obaranje rekorda u kratkom vremenu.

Napori naših industrijalaca i zaposlenika godinama će biti jači uz jamstvo naše države, a naša država će se što prije riješiti ove nevolje i pronaći mjesto koje zaslužuje u svijetu.

OCJENA REZULTATA ANKETA

(30% naših ukupnih članova je učestvovalo)

PITANJE 1: Mislite li da su mjere / odluke vezane za zdravlje u vezi s virusom corone dovoljne?

ODGOVOR 1: Da: 15,8% Ne: 38,3% Djelomično: 45,9%

OCJENA 1: Naši industrijalci su saglasni u pogledu pooštravanja kontrola i povećanja broja testova, kao i udovoljavanja svim odlukama vezanim za zdravlje. Tokom prolaska kroz ovo posebno razdoblje, naši zdravstveni radnici, koji svoje noći dodaju dnevnom boravku, važni su dio kompanija koje sudjeluju u našem istraživanju izrazile zadovoljstvo što su poduzete mjere u vezi sa zdravljem.

PITANJE 2: Jeste li preduzeli mjere protiv koronavirusa na radnim mjestima i u tvornicama? Imate li plan upravljanja krizama?

ODGOVOR 2: Da: 68,3% Ne: 4,7% Djelomično: 27%

OCJENA 2: S postupkom koji je započeo 2000. godine, značajan broj naših kompanija poduzeo je važne korake u zaštiti na radu. Značajan dio naših tvornica ima novu ili obnovljenu infrastrukturu i dostigli su iste razine s ostalim uzornim kompanijama u svijetu u posljednjih 3-5 godina zahvaljujući korporativnoj svijesti, vizijama menadžera, certificiranju i nivou upravljanja ljudskim resursima. Naše kompanije, koje su već pripremljene za početak koronavirusa, velikom brzinom su preduzele sve mere preduzimajući dodatne mere. Važan dio naših kompanija uglavnom kreiraju kompanije budućnosti i one brzo slijede zakonska i savjesna pravila. Eskişehir industrija uspješno polaže važan ispit u tom smislu. Tokom ovog perioda, svijest o timu zbližila je naše radnike i poslodavce i dala nadu u budućnost.

PITANJE 3: Mislite li da je društvo dovoljno svjesno protiv virusa corone i da se podudara s donesenim odlukama?

ODGOVOR 3: Da: 8,5% Ne: 42,3% Djelomično: 49,2%

OCJENA 3: Industrija Eskişehir uvidjela je da se ista svijest nije razvila za 45% u ostalim slojevima društva u okviru ozbiljnosti mjera koje je poduzela i u tom je smislu predviđeno da se projekti svijesti moraju provoditi u svim komponentama društva. Vrlo je važno za naše socijalno zdravlje primijeniti mjere koje se primjenjuju u industriji na svim površinama kako bismo rasvijetlili budućnost i kad mislimo da su svi na brodu. Provedba mjera i poboljšanja koja naši industrijalci primjenjuju u svojim tvornicama, ne samo u pogledu zdravlja, nego i u cjelokupnom našem životu, bit će vrlo vrijedna u smislu društvene svijesti. Trening iz svih oblasti koje naše kompanije već godinama dobijaju zajedno sa zaposlenima razvio je njihovu svijest o odgovornosti i trebao bi se odraziti na cijelo društvo.

PITANJE 4: Nastavlja li se rad na vašem radnom mjestu?

ODGOVOR 4: Da: 60,8% Ne: 11,1% Djelomično: 28%

OCJENA 4: Naše kompanije nastoje da nastave s proizvodnjom čak i tokom ovih teških dana zbog koronavirusa. Važan dio industrijalaca nastavlja punu ili djelomičnu radove s velikom žrtvom kako bi stvorio prekomjerni radni hljeb za svoje zaposlenike i izbjegao posljedice poput gubitaka i otpuštanja radnika. Tokom tog teškog perioda kao zemlje, rezultati istraživanja pokazuju kako naši industrijalci čine sve napore da zaustave proizvodnju i stave svoje ruke pod kamen za jedinstvo i ekonomiju zemlje.

PITANJE 5: Da li smatrate da su preduzete ekonomske mjere dovoljne?

ODGOVOR 5: Da: 7,9% Ne: 65,6% Djelomično: 26,5%

OCJENA 5:

5. Zabrinutosti su važni problemi za naše industrijalce, jer poduzete ekonomske mjere trenutno nisu u potpunosti provedene, mjere koje poduzimaju mjere podrške nisu potpune, zabrinutost je da će se neki od loših primjera koji su se iskusili nastaviti i danas, birokratija će produžiti proces tijekom provođenja mjera i ima podršku. Zahtjevi koje primamo od naših članova prate se iz dana u dan, a postupci implementacije iziskuju vrijeme, iako se većina odluka donosi. Kao Eskişehir industrijska komora usko surađujemo s TOBB-om u vezi s problemima, zahtjevima i potrebnim mjerama naših članova, a napori se nastavljaju s njihovim rješavanjem u kratkom vremenu.

PITANJE 6: Da li je vaše radno mjesto spremno za rad na daljinu?

ODGOVOR 6: Da: 22,9% Ne: 53.7% Djelomično: 23,4%

OCJENA 6: Neke od naših kompanija članica pomno prate tehnologiju i imaju tehnološku infrastrukturu pogodnu za daljinski rad zbog koronavirusa ili loših scenarija koji se mogu pojaviti u budućnosti. Međutim, većina informacionih tehnologija nije uspjela da ispuni zahtjeve infrastrukture, tehnologije i softvera visokog nivoa. Bilo bi pozitivno da će industrijski prijateljske organizacije poput KOSGEB-a što prije realizirati podršku koja jačaju tehnološku infrastrukturu naših kompanija, uzimajući u obzir ove rezultate istraživanja.

PITANJE 7: Očekujete li globalnu ekonomsku recesiju?

ODGOVOR 7: Da: 82,5% Ne: 2,7% Djelomično: 14,8%

OCJENA 7: Najvažnija anksioznost većine naših kompanija je zabrinutost da će se stagnacija na globalnoj razini nastaviti u narednim godinama. Mogućnost smanjenja potražnje zbog pandemije širom svijeta, objašnjenja europskih i američkih administratora u vezi s ekonomskim smanjenjem; Naše kompanije uzrokuju probleme u stvaranju konzervativnijih proračuna, investicija i poslovnih planova u pogledu buduće projekcije. Turska i svijet u cjelini se ne očekuje da raste.

PITANJE 8: Kako mislite, kako će na prodaju utjecati epidemija u sljedeća 3 mjeseca?

ODGOVOR 8: Očekujem smanjenje: 90,5%

Očekujem povećanje: 2,6%

Ne očekujem promjene: 6,9%

OCJENA 8: U aprilu, maju, junu 2020. godine, naše kompanije očekuju značajno smanjenje prometa. Za razliku od drugih financijskih kriza, utjecaj pandemije Covid19 na ekonomiju je dvosmjeran. Došlo je i do smanjenja ponude i potražnje.Zbog pada proizvodnje zbog pandemije i poduzetih mjera, istovremeno smanjenje potražnje u zemlji i inozemstvu uzrokovalo je zabrinutost da će naše kompanije trpjeti promet i novčani tok.

PITANJE 9: Kako očekujete promjenu cijena sirovina zbog izbijanja u naredna 3 mjeseca?

ODGOVOR 9: Očekujem smanjenje: 14,4%

Očekujem povećanje: 69,1%

Ne očekujem promjene: 16,5%

OCJENA 9: Važan dio naših anketiranih kompanija uključuje količine proizvodnje, povećane troškove proizvodnje, potencijalna povećanja valute, logistiku itd. Iz razloga se očekuje povećanje cijena sirovina u cijelom svijetu.

PITANJE 10: Kako mislite, kako će na potencijalne investicije izbiti epidemija u naredna 3 mjeseca?

ODGOVOR10: Imam investicioni plan, ali razmišljam o odgađanju: 58,8%

Imam plan ulaganja i nastaviću: 13,4%

Nemam plan ulaganja: 27,8%

OCJENA 10: Važan pokazatelj da je značajan dio naših kompanija u pripremi za ulaganje. Great Expectations ušao sa ulaganjem plan u 2020. godini našim kompanijama, ako su odlučili da obustavi za sada ulaganje u, poboljšanje 2020 u rokovima i uvjetima u 2. poluvremenu izvoza ponovno su bili za ulazak u uzlazni trend, odaberite lancu opskrbe Tursku kao proizvodnu bazu u očekivanjima pokazuje da je nastao iz dupliranje ulaganja . Prisutnost naših kompanija koje za sada još planiraju ulaganje ili odgađanje važno je u smislu dokazivanja da se uvjeti gospodarstva mogu oživjeti nakon što se uvjeti poboljšaju. Jer, to pokazuje da je realni sektor naše države dinamičan i praktičan, bez obzira na uvjete i uvjete, a sve štete koje se brzo preuzmu, popravit će se ponovo.

PITANJE 11: Kako mislite, kako će vaši troškovi proizvodnje uticati na epidemiju u sljedeća 3 mjeseca?

ODGOVOR 11: Očekujem smanjenje: 10,7%

Očekujem povećanje: 73,8%

Ne očekujem promjene: 15,5%

OCJENA 11: Značajan dio naših kompanija predviđa povećanje troškova u kratkom periodu od 3 mjeseca. U svim sektorima, posebno u prehrambenom sektoru, očekuje se povećanje troškova proizvodnje uslijed smanjenja proizvodnih količina i produktivnosti, te dodatnih troškova nastalih zdravstvom i mjerama.

PITANJE 12: Kako mislite, kako će epidemija utjecati na stope zaposlenosti?

ODGOVOR 12: Očekujem smanjenje: 88,8%

Očekujem povećanje: 3,2%

Ne očekujem promjene: 8%

OCJENA 12: Značajan broj naših kompanija očekuje pad podataka o zaposlenosti. Značajan broj naših članova radi na sprečavanju pada zaposlenosti i aplicira za kratkoročnu pomoć za rad. U sektorskim istraživanjima koja smo obavili svi su naši industrijalci svjesni da su im zaposlenici najveća vrijednost. Skoro svi naši industrijalci smatraju da ne otpuštaju radnike. U slučaju da Pandemija Covid-19 dođe u roku od 3 mjeseca, naše kompanije, koje su punoljetna porodica sa svojim zaposlenicima, imaju za cilj zadržati kvalificirane zaposlenike i zaposlene u njihovim kompanijama. U tom pogledu očekuju punu podršku države. Nesumnjivo, naše obučeno osoblje i zaposlenici su naša najveća vrijednost i ta će se bitka voditi u jedinstvu i solidarnosti tokom tako osjetljivih razdoblja.

PITANJE 13: Kada očekujete da se proces vrati u normalu?

ODGOVOR 13: 1-3 mjeseca: 14,8%

3-6 meseci: 33,3%

6-12 meseci: 22,8%

Više od 1 godine: 19%

Ne mogu predvidjeti: 10,1%

OCJENA 13: Značajan dio naših kompanija predviđa da će se pandemija Covid3 završiti u roku od 6-19 mjeseci. U primljenim sektorskim izvještajima naše su kompanije napravile kratkoročne planove A i B tokom ovog razdoblja.

Za detaljan rezultat Ankete o tendenciji perspektivnosti industrije Eskişehir CLICK.Sohbet


Budite prvi koji će komentirati

Komentari