Službeno je započet proces razmjene Sakarya SGK

Zvanično je počeo postupak za sgk čvor
Zvanično je počeo postupak za sgk čvor

Na januarskom zasjedanju skupštine raspravljano je i riješeno 61 članak. Gradonačelnik Ekrem Yüce je rekao: ık Započeli smo proces projekta koji ćemo izgraditi na razmeđi SSI koja ima veoma važno mesto u prevozu našeg grada. SGK raskrsnica s vremena na vrijeme završavaće sa gustoćom vozila u regiji i prijevoz će biti ugodan. Sretno. " Predsjednik Yüce, aerodrom Sabiha Gokcen objavio je da su započeli radovi na prijevozu.


Januarski sastanak skupštine mitropolita Sakarya održan je u skupštinskoj sali metropolitanske opštine. Na sastanku, na kome je razgovarano o 9 dnevnom redu s 61 dodatnih tačaka dnevnog reda nakon govora koji nisu bili na dnevnom redu, predsjednik Ekrem Yüce objasnio je radove izvedene u prosincu i siječnju; i neke važne stavke uključene u tačke dnevnog reda. Gradonačelnik Yuce, koji želi da Skupština bude instrumentalna u dobrotvorne svrhe, najavio je da će se rad na Sakariji nastaviti u punom jeku.

Započet je proces za SSI razmjenu

Gradonačelnik Ekrem Yüce je rekao, „Prije svega, zvanično započinjemo proces projekta, koji ima vrlo važno mjesto u prevozu našeg grada, a mi ćemo graditi na razmeđi SSI. Sa SSK Višekatnim čvorom, gustoća vozila s vremena na vrijeme završava u regiji, a prijevoz će biti udoban. Želio bih opet podijeliti daljnji razvoj prometa. Prevoz do aerodroma Sabiha Gökçen tražen je već duži niz godina. Odlukom Skupštine počet ćemo i do aerodroma. Želim zahvaliti kompanijama koje se prevoze do aerodroma Sabiha Gökçen. Ne nameravamo ih zatvoriti. Prvo ćemo obaviti više-serijsku, a zatim usputnu transportnu uslugu. Moram otvoriti i zagradi na Turske domaćih proizvođača automobila. Želio bih se zahvaliti svima onima koji su dali doprinos našem predsjedniku Recepu Tayyipu Erdoğanu koji su ostvarili san naše zemlje stvarnost 60 godina. Ponosan sam na ovaj rad koji je ponosna slika naše zemlje. Takođe još jednom izjavljujem da težimo da se 54 domaća automobila, nacionalna i električna, koriste u uslugama naše Gradske opštine. “

Ulice dobivaju uzorak izgled

Gradonačelnik Ekrem Yüce izjavio je da se usluge prema gradu nastavljaju i rekao: ık Završili smo radove u ulici Lüleci i ulici Alifuatpaşa Suat Yalkın. Susjedstvo Erenler Hacıoğlu Şehit Yaşar Güller također nastavlja naš rad. Gradimo ulicu vrijednu Hacıoğlua. Znate, Nacionalni vrt će uskoro biti gotov. Uzimajući u obzir broj vozila koji će se povećati u regiji kada se otvori, pretvaramo cijelu ljetnu ulicu u dvostruki put. U 2019. godini na 304 kilometra putnih pravaca položili smo 426 hiljada tona asfalta. Želim da najavim ovdje; Nadamo se da ćemo 2020. godine nastaviti svoj rad s razumijevanjem koje se proteže na čitav grad. Osim glavnih prometnica, povoljnije je betonirati umjesto asfalta. Smatramo da je lokalna, praktična, higijenska i ekonomična “.

Novi projekti grada su završeni

Gradonačelnik Ekrem Yüce je rekao, „Naša vatrogasna brigada Hendek brzo se završava i počeli smo da radimo za Dečiju akademiju u Erenleru. Cilj nam je započeti ljeto. Na području gdje se nalaze srednja škola Adapazarı Anatolian Imam-Hatip i vojne jedinice za stanovanje gradimo dvije nove škole sa 24 učionice. Naš rad je započeo. Naravno, ne možemo govoriti o nostalgičnom tramvaju. Najavili smo naš projekat koji će donijeti novi dah u estetiku i ljepotu našeg grada i koji pokriva os Millet Garden iz Yeni džamije. Počeli smo raditi za tramvaj koji će se graditi na hiljadu 2 metara rute. Ubrzali smo svoje napore u Karaman Parku. Mi ćemo služiti našim građanima ”.

Melenska botanička dolina

Gradonačelnik Yüce tvrdio je da će oni proširiti ekološku svijest na cijelu Sakariju i da treba stvoriti svjesno društvo. „Nismo ugrožavali našu ekološku osjetljivost. Nudimo obuke za podsticanje ekološke svijesti kod naše buduće djece. Sa SEKAY, mi proizvodimo električnu energiju iz otpada i vrednujemo kućni otpad. Kako bismo spriječili zagađenje bukom, 2020. godinu dovršit ćemo kartu buke uz koordinaciju Ministarstva okoliša i urbanizacije. Nedavno smo potpisali protokol sa Regionalnom upravom za šumarstvo za Melensku botaničku dolinu. Obostrano ćemo obogatiti stablima lipe i bagrema. U sredini će biti biciklistička, a uz pješačku stazu. Područje dužine 7 kilometara obuhvaćaće ljekovito bilje. U tu dolinu ćemo staviti 70 vrsta. Stvorili bismo dolinu mirisa, zdravlja i pića. Ispod mostova gradit ćemo čahure od meda. Na ovaj način ćemo poboljšati pčelarstvo sa različitim biljkama. U potpuno higijenskim sredinama, XNUMX-postotna prirodna i čista zdrava matična mliječ sada se susreće s jamstvom Metropolitanske općine. Takođe ćemo u našem gradu realizovati projekat Kuće meda. “

Neka naše odluke budu od koristi našem gradu

Kultura i umjetničke aktivnosti nastavit će se i u 2020. godini. Centar za socijalni razvoj i SAMEK služe našoj djeci, mladima i našim porodicama. Postoji izuzetni interes za SGM-ove. Veoma su zadovoljni s nama. Zbog sezonskih uvjeta, za siročad, potrebite građane, kažemo 'nitko ne ostaje na ulici'. Želio bih pozvati i općinske općine i članove Skupštine kao i cijeli naš grad da budu osjetljivi u vezi s ovim pitanjem i zamoliti ih da ih obavijeste kada naiđu na takvu situaciju. Što više pomažemo našim žrtvama, to je važnije. Neka Gospodin donese dobre odluke za naš grad. Neka naše jedinstvo i solidarnost budu trajni. "

Odluke Skupštine

Član 1 od 19 do Zoniranja i javnih radova, član 20. jer dolazi iz pravne komisije usvojen je većinom glasova. Članci 21. do 45 koji se pozivaju na Komisiju za obnovu i javne radove, 30. član su izmijenjeni jednoglasno da bi se podnijeli Komisiji za obnovu i javnu djelatnost. Član 46. jednoglasno je upućen Komisiji za plan i budžet. Članci 47. do 51. jednoglasno su prihvaćeni. 52. U okviru inspekcijskog odbora MHP Mehmet Ir, AKP Karahasan Mustafa, Yakup Ayar, Cemil Kocacik, Elite Akca. Jednoglasno je usvojen iz člana 53 u član 58. 59. članak jednoglasno je upućen Pravnoj komisiji, a 60. i 61. Komisiji za zoniranje i javne radove.


sohbet

Budite prvi koji će komentirati

Komentari

Povezani članci i oglasi