Favoriti u Çankaya nisu dovoljni

Cankayada Zorlanmadi

Ankara Automobile Sports Club, u znak sjećanja na pokojnog rallicija Hasana Kalaycı 2019. Tursko penjačko prvenstvo održano u Çankaya 4 metra iza sebe ostavila je uspješnu organizaciju.

6 km. U trci koja je pregažena preko 3 izlaza na dugoj asfaltnoj stazi, Çağlar Ünüvar je osvojio prvo mjesto u kategoriji 2 sa svojom Opel Astrom GSI, Nizamettin Kaynak u konkurenciji s Fiat Palio Kit Car za BC Vision Motorsport i Ramazan Ekiz u konkurenciji sa Fiat Paliom za GP Garage Moj tim je osvojio treće mjesto.

Refik Bozkurt iz Ankare uspio je da bude najbrže ime dana u kategoriji 3, što je bila borba Renault Sport Cliosa, dok je Ayhan Germirli iz BC Vision Motorsport bio drugi, a Erdal Etyemez je zauzeo treće mjesto na postolju. U kategoriji 4, koji je svjedočio borbi dva automobila, Mitsubishi Lancer EVO U konkurenciji IX u ime GP Garage My Teama, Emin Cem Yalın osvojio je prvo mjesto i nagradu za "najbolje vrijeme". GP Garage My Team osvojio je nagradu "Najbolji tim" na trci, u kojoj je Tuğrul Köselerin osvojio drugo mesto u kategoriji 4 sa Seat Leon Supercopom.

Pobjednički sportista nagrade, koji je izgubio život u tragičnoj saobraćajnoj nesreći 1980 Ankara Turska Rally Champion sportista Hasan Kalaycı sa suprugom i kopilot su predstavljeni službenika Kalaycı Dunav i ANOKA.