Gap Sportske igre Started

Gap Sportske igre Započeo: 8, u organizaciji Ministarstva omladine i sporta, Glavne uprave za sport, Odjela za sportske aktivnosti. Zimske sportske igre u istočnoj i jugoistočnoj Anatoliji započele su u Muşu.

14 iz grada 118 sportisti su učestvovali na prvenstvu u Güzeldağ Ski Centru.

Agn, Ardahan, Bitlis, Bingol, Bayburt, Gumushane, Erzurum, Erzincan, Van, Sivas, Kars, Tunceli, Hakkari i Mus 118 sportisti nisu učestvovali na turniru nisu prisustvovali sportaši iz Igdira. Prvog dana takmičenja održana su alpinistička natjecanja 1 Women and Men, Alpine Skiing Kids 2 žene i muškarci.

Direktor Ministarstva omladine i sporta Direkcija Odeljenja za sportske aktivnosti Ömer Kalkan, koji je novinarima davao izjave o takmičenju, rekao je da će provincija 15 učestvovati na takmičenjima i ranije, ali pokrajina 14 je učestvovala na takmičenjima jer nije učestvovao Iğdır.

14 118 takmičar iz pokrajine podsjetio je da je Ömer Kalkan rekao da su natjecanja izvedena u lijepom vremenu.

Takmičenja u štitu u severnoj disciplini, alpskom i snowboardingu, dodao je.

Naz Akkuş, koja je učestvovala na takmičenju iz Hakkarija, rekla je da je došla da osvoji zlatnu medalju i da mu je vjerovala.

Nilah Demirtas iz okruga Sarikamis u Karsu kazao je da je učestvovao na takmičenju kao druga pokrajina i da se želi vratiti u Kars dobivši zlatne medalje.

Na takmičenjima prvog dana Alpine Children 2 ženski Gizem Seflek iz Erzuruma došao je prvi, drugi Ezgi Bulsu iz Bingöla, a Seyma inahin iz Gümüşhane treći.

Na takmičenju za dečake 2 za muškarce, Nihat Enes Limon iz Erzuruma je došao prvi, Umut Muhammet Seflek iz Erzuruma, a Tuncay Özgeç iz Bitlisa osvojio je treće mesto.

Alp Discipline Child 1 Sıla Kara je prvi došao u Erzurum, na drugo mesto je došao Ceyda Özyanıkoğlu iz Erzuruma, a treći je Seher Erdoğan iz Muşa.

Alpska disciplina Djeca 1 Muškarci su došli prvo iz Bitlisa, Ibrahim Buğra Özcanlı iz Erzuruma i Emre Kalan iz Bingöla su bili treći.

Prvo je došao Ramazan Oğur iz Ağrı-a, drugo mjesto zauzeo je Mücahit Enes Doymaz iz Bitlisa, a treće Ören Devran iz Hakkarija.

Melike Arslan iz Hakari, Dilan Demir iz Ağrı i Berna Yılmaz iz Bitlis osvojili su treće mjesto.

Zilan Öztunç iz Hakkarija bio je prvi u Ayşe Saydamu iz Ağrıja, a Zozan Malkoç iz Ağrıa je došao na treće mjesto.

Na klasičnom takmičenju Ski Men's, Adem Bartan iz Ağrı-a je došao prvi, Ömer Doğan iz Ağrı-a drugi, a Zana Öztunç iz Hakkari treći.

8. Zimske sportske igre u istočnoj i jugoistočnoj Anatoliji održaće se sutra, a završiće se svečana dodjela nagrada.