Predsjednik Büyükkılıç uručio je medalje budućim teniserima

Pionir sportskih događaja i aktivnosti u Evropskom sportskom gradu Kayseri 2024. je Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. I dalje organizuje sportske organizacije posebnim danima i sedmicama.

U tom kontekstu, Büyükşehir Spor A.Ş. Za 23. april za Dan državnog suvereniteta i djeteta organiziran je poseban teniski turnir, koji je djeci poklonio Gazi Mustafa Kemal Atatürk, osnivač Republike Turske.

Na turniru koji je održan od 20. do 23. aprila žestoko se takmičilo ukupno 8 sportista, 14 devojčice i 62 dečak od 61 do 123 godina.

Sports Inc. Teniski turnir nacionalnog suvereniteta i Dana djeteta 23. aprila, u organizaciji Teniskog turnira Nacionalnog suvereniteta i Dana djeteta, završen je finalnim mečevima odigranim na teniskim terenima Recep Tayyip Erdoğan Nation Garden.

Nagrade su dodijeljene njihovim vlasnicima u teniskim mečevima koji oduzimaju dah u Kajseriju, gradu sporta i sportista.

Djeca sportisti su svoje medalje primila od gradonačelnika Metropolitana dr. Dok je Memduh Büyükkılıç darovao poklon, gradonačelnik Büyükkılıç je također poklonio pametni sat.

Gradonačelnik Büyükkılıç je čestitao djeci koja su pobjeđivala u mečevima iskusivši zajedno sport i zabavu na teniskim terenima, koji su bili domaćini prekrasnih takmičenja, te djeci čestitao 23. april Državni suverenitet i Dan djeteta, te poručio: „Zbog Dana državnog suvereniteta, osnivač naše Republike Mustafa Kemal Atatürk poželio je našoj djeci "Čestitam našoj djeci ovaj značajan dan koji je on poklonio", rekao je.

“ULOŽIT ĆEMO POTREBNO DA BUDUĆE TENISIRE TRENUJEMO U NAŠEM KAYSERİ-u”

Büyükkılıç je podvukao da će uložiti neophodne napore da treniraju tenisere budućnosti u Kajseriju i rekao: „Posebno danas čestitam našoj deci koja su učestvovala na takmičenjima vezanim za tenis u starosnoj grupi od 8, 9,10,14, XNUMX, XNUMX godina. našu nacionalnu baštu i želimo im uspjeh u daljem radu. "Nadam se da ćemo uložiti potrebne napore da treniramo tenisere budućnosti u Kajseriju", rekao je on.

BROJ ZATVORENIH TENISKIH TERENA SE POVEĆA

Napominjući da će broj zatvorenih teniskih terena, koji privlače veliku pažnju ljubitelja tenisa, biti povećan, gradonačelnik Büyükkılıç je rekao: „Želio bih ovdje izraziti da ćemo u budućnosti aktivirati proces u smjeru koji želite, nakon intenzivnog zahtijevaju od vas da povećate broj zatvorenih teniskih terena. "Unaprijed čestitam našim dragim štencima i želim im puno sreće", rekao je.

Završne utakmice turnira ugostili su gradonačelnik Metropolitana dr. Pored Memduha Büyükkılıça, pokrajinskog direktora za omladinu i sport Ali İhsan Kabakcı, gradska općina Kayseri Spor A.Ş. Predsjednik Upravnog odbora Cenani Ayaydın i Spor A.Ş. Generalni direktor İbrahim Somtaş je također gledao.

EVO SPORTISTA POBJEDNIKA TURNIRA

U okviru turnira, Jülide Deva Şanlı je bila prva u grupi djevojčica 8-9 godina, Eylül Sarı je bila druga, Aymine Yakut je bila treća, a Yağmur Dökmeci je bio četvrti. U muškoj grupi 8-9 godina, Doruk Sarı je bio prvi, Ali Kat je zauzeo drugo mjesto, Tan Karadağ je zauzeo treće mjesto, a Kerem Yavuz je zauzeo četvrto mjesto.

U grupi 10-godišnjih djevojčica, Bilge Su Yasdı je bila prva, Defne Özkan je bila druga, Eylül Sadak je bila treća, Servet Kutay je bila četvrta, a u grupi 10-godišnjih dječaka, Sıraç Ayyıldırım je bio prvi, Veli Mete Akbudak je bio drugi, Ömer Enes Aykas je bio treći, a Yasir Tuna četvrti.

U grupi djevojčica od 11-12 godina, Neva Duman je osvojila prvo mjesto, Ceylin Nayman je zauzela drugo mjesto, Sineris Jan Ceylan je zauzela treće mjesto, a Gizem Ülger je zauzela četvrto mjesto. Na turniru, Fatih Uzun je zauzeo prvo mjesto, Mehmed Sait Akkaya je zauzeo drugo mjesto, Atlas Mermer je zauzeo treće mjesto, a Dağhan Doğan je zauzeo četvrto mjesto u muškoj grupi od 11-12 godina.

U grupi djevojčica od 13-14 godina, gdje je Jasmin Dila Şanlı bila prva, Erva Özimamoğlu je bila druga, Zeynep Önal treća, a Nurefşan Başok četvrta. U muškoj grupi 13-14 godina Muhammed Efe Çankaya je zauzeo prvo mjesto, Alparslan Yiğit Doğan je zauzeo drugo mjesto, Kerem Özbakan je zauzeo treće mjesto i Ahmet Mantıcı je zauzeo četvrto mjesto.