Sportska dostignuća okrunjena su nagradama u Bursi Nilüfer

Utakmicama prijateljstva i bratstva nastavlja se 22. Međunarodni festival sporta Nilüfer u organizaciji Općine Nilüfer.

Na festivalu, gdje su se održala takmičenja u 24 različite grane, ovog puta je bilo uzbuđenja u rukometu i stonom tenisu, nakon odbojke. Ukupno 11 ekipa takmičilo se za prvenstvo u kategorijama juniora i zvijezda u rukometnim utakmicama odigranim na sportskim objektima Üçevler. U mečevima odigranim u dva poluvremena po 10 minuta za juniore i 12 minuta za zvijezde, ekipe su nastupile kao i profesionalci.

U kategoriji djevojčica, privatni Osmangazi Çamlıca A tim je bio prvi, dok je privatni Osmangazi Çamlıca B tim zauzeo drugo mjesto. U oblasti rukometa, gdje su privatne škole Osmangazi zauzele treće mjesto, škole algebre su se također kvalifikovale za četvrto mjesto. U kategoriji malih dječaka, u kojoj je tim OŠ Treasuredaroğlu Özkan A tim bio prvak, tim A osnovne škole Ali Karası je bio na drugom mjestu, privatni Osmangazi Çamlıca A tim je bio treći, a tim B bio je četvrti. U kategoriji zvjezdanog muškog rukometa, ekipa A srednje škole Vahide Aktuğ je bila prva, a B ekipa iste škole druga. Srednja škola Ali Durmaz također je zauzela treće mjesto u kategoriji dječaka zvijezda.

Jedna od najpopularnijih grana festivala bio je stoni tenis. Velika konkurencija bila su i takmičenja u stonom tenisu, na kojima je u kategoriji mladih učestvovalo ukupno 12 ekipa, 48 djevojčica i 60 dječaka.

Igrajući singl i parove, timovi su se borili da eliminišu svoje protivnike i dođu do finala. Na kraju mečeva u kojima su važila pravila Federacije i igrala više od 11 poena, Ertuğrul Seyhan Anatolian High School je postao prvak u kategoriji mladih djevojaka, dok je Privatna 3 Mart Azizoğlu gimnazija zauzela drugo mjesto. Udruženje automobilskih izvoznika MTAL i Srednja likovna škola Zeki Müren bili su timovi koji su podijelili treće mjesto. Pobjednički timovi dobili su pehare i medalje.