Sportisti iz Manise takmičiće se u Orduu

Takmičenja pokrajinskog prvenstva kadeta u džudou u Manisi održana su u Višenamjenskoj sportskoj dvorani uz entuzijazam povodom 23. aprila nacionalnog suvereniteta i Dana djeteta. Judo tim Manisa Büyükşehir Belediyespor osvojio je 10 medalja na takmičenjima i ostvario veliku prednost u odnosu na svoje protivnike. U zeleno-bijelom timu zlatnu medalju osvojili su Ali Çam u 38 kilograma, Kayra Karadağ u 42 kilograma, Ali Taha İnci u 46 kilograma i Osman Yıldırım u 50 kilograma. Yiğit Enes Çetin sa 38 kilograma, Nejlanur Tokgöz sa 40 kilograma, Süleyman Said Çimen sa 42 kilograma i Zeynep Baysal sa 44 kilograma također su bili drugi i osvojili srebrnu medalju. Mehmet Karakuzu i Halil Efe Çınar zauzeli su 2. mjesto i osvojili bronzanu medalju u disciplini 42 kilograma. Zeleno-beli sportisti ostvarili su značajan uspeh sa 3 medalja i kvalifikovali se za učešće na prvenstvu Stars Turske u džudou, koje će se održati u Orduu 10-3-4. maja.