Bilo je prigovora na Turskoj biciklističkoj turi, pobjednik se promijenio!

Prve kilometre trke prešli smo u grupi. Iako je bilo manjih pokušaja bijega, brzo su sustigli peloton. Ni pokušaji bijega na 18. i 33. kilometru nisu dali nikakve rezultate. Tunel Göçek prolazio je masovno.

Atletičar Beykoza Beledijespora Samet Bulut, koji je postigao veliki uspjeh na etapi Kemer-Kalkan i stekao pravo da nosi crveni dres, takmičiće se na etapi Fethiye-Marmaris.

Dok je počeo da nosi svoj dres, trčao je sa kompletnom strategijom da osvoji bodove iz kategorije 3 na etapi i učvrsti svoje mesto. Cilj je bio prikupiti što više bodova i osigurati kupaći kostim prije etape za penjanje na planini Spil.

SPRINT BONUS GATE REZULTATI

Kako je pređeno 69.9 kilometara, sprint bonus kapija je ostala iza.
Prva tri mjesta podijelili su sljedeći sportisti:

1-Filippo Conca (Q.36.5)
2- Konrad Czabok (Mazowsze)
3-Smith Willem (China Glory)

PROSJEČNA BRZINA 4 KILOMETRA

Iako je prošlo skoro 2 sata etape, prijavljeno je da su biciklisti za to vrijeme pedalirali prosječnom brzinom od 43.3 kilometra.

Türkiye BEAUTY BONUS GATE REZULTATI

Na 97. kilometru prošla je bonus kapija Ljepotica Turske. Sljedeći sportisti podijelili su prva 3 mjesta:

1- Konrad Czabok (Mazowsze)
2-Antonie Berlin (Bike Aid)

Vremenska razlika između pelotona i grupe za bijeg pri prolasku bonus kapije data je kao 1 minut i 15 sekundi.

REZULTATI BONUS GATE

Na 116.7 kilometara prošla je penjačka bonus kapija koja daje bodove iz kategorije 3. Prema rezultatima na vratima, nije bilo problema koji je pokrenuo kupaći kostim Sameta Buluta. Evo rezultata:

1-Filippo Conca (Q36.5)
3-Burak Abay (Spor Toto)

Nakon što je prošao kapiju, u prvoj grupi ostao je samo Filippo Conca. Peleton masovno nastavlja trku. Prije druge kapije, Samet će morati zadržati vrlo dobru poziciju da bi osvojio bodove.

DRUGA KAPIJSKA KAPIJA JE PRELAZENA

Na 144.7 kilometru etape prošla je i druga penjačka kapija koja daje bodove iz kategorije 3. Samet je vodio zaista stratešku trku i kvalifikovao se da nosi Crveni dres na sutrašnjoj etapi Marmaris-Bodrum. Scena na drugom usponu bila je sljedeća;

1-Lander Loockx (TDT-Unibet)
2-Victor Langelotti (Burgos)
3-Marco Tizza (Bingoal)

DOŠLA JE PRIMJEDA NA CILJ I REZULTAT SE PROMIJENIO

Dok je peloton masovno ulazio u cilj, kada je utvrđeno da je Danny Van Poppel napravio faul pri prelasku linije u posljednjim metrima, promijenjen je pobjednik etape i kao rezultat prigovora Giovanni Lonardi iz Tim Polti Kometa je proglašen za pobjednika.

Giovanni Lonardi iz tima Polti Kometa osvojio je tirkizni dres koji sponzorira Spor Toto, koji se dodjeljuje lideru generalnog plasmana. Belgijskom sportisti dres je uručio predsjednik Turske biciklističke federacije Emin Muftüoğlu.

Giovanni Lonardi iz tima Polti Kometa osvojio je zeleni dres koji sponzorira Mosso, koji se dodjeljuje lideru u bodovnoj klasifikaciji. Pokrajinski direktor za omladinu i sport Mugla Açıkbaş obukao je sportistu u kupaći kostim.

Samet Bulut iz tima općine Beykoz osvojio je Crveni dres Turkish Airlinesa, koji se dodjeljuje vođi klase Kralj planina. Emin Müftüoğlu, predsjednik Turske biciklističke federacije, poklonio je kupaći kostim sportisti.