Vakıfbank nastavlja da pobjeđuje na svom terenu

Suočavajući se sa Aydın Büyükşehir Belediyesporom u VakıfBank Sportskoj palati u 24. sedmičnoj utakmici Vodafone Sultans lige, VakıfBank je pobijedila svog protivnika sa 3-1. Žuto-crni su dobili 6. uzastopnu utakmicu na domaćem terenu u ligi i povećali ukupan broj pobjeda u ligi ove sezone na 21. VakıfBank je također pobijedila svog protivnika, kojeg je u prvom dijelu sezone savladala u gostima sa 3-2, u drugom poluvremenu.

Dok je u prvom setu, koji je trajao 34 minuta, bila velika konkurencija od početka do kraja, VakıfBank, koja je igrala efektno u posljednjem dijelu, završila je set 30-28 i povela. Igrajući sa 4 bloka u drugom setu, žuto-crni su ovaj set dobili sa 25-23. Bianka Busa je nakon prva dva seta stigla do 15 poena. Treći set je pripao Aydın Büyükşehir Belediyesporu sa 25-23. VakıfBank je dobila četvrti i posljednji set sa 25-23 i dobila meč sa 3-1.

Za VakıfBank, Bianka Busa je bila najbolji strijelac terena sa 23 poena, dok je kapiten Gabi Guimaraes bio dvocifren sa 14 poena, Chiaka Ogbogu i Aleksia Karutasu sa po 11 poena.

AYDIN ​​BÜYÜKŞEHİR 13. UZAREDNA POBJEDA PROTIV BELEDİYESPORA

Ovim rezultatom VakıfBank je postala ekipa koja je 26. put osvojila teren u 25. utakmici koju je odigrala protiv svog protivnika. Žuto-crni su savladali i Aydın Büyükşehir Belediyespor 13. uzastopni susret.

BEGÜM KAÇMAZ PRVI PUT NA TERENU U SULTANS LIGI

Nacionalna odbojkašica Begüm Kaçmaz, koja je trenirala u infrastrukturi VakıfBank, bila je u timu protiv Aydın BBSK. Ovaj 17-godišnji igrač je prvi put igrao u Vodafone Sultans ligi i igrao je sa 3 poena i 2 blokade.

U narednom meču VakıfBank igra u gostima sa Eczacıbaşı Dynavitom u Vodafone Sultans ligi u nedjelju, 10. marta, od 19.30 sati.

VAKIFBANK – AYDIN ​​BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR: 3-1

SALON: Palata sportova VakıfBank

SUDIJE: Caner Çildir, İbrahim Acar

VAKIFBANK: Bianka Busa 23, Bahar Akbay 4, Aleksia Karutasu 11, Derya Cebecioğlu 7, Chiaka Ogbogu 11, Sarah van Aalen 2, Cansu Özbay 2, Gabi Guimaraes 14, Jordan Thompson 7, Aylin Acar (L), Beg3üm

AYDIN ​​BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR: Ayşe Çürük 4, Ecenur Aksoy 9, Anna Nicoletti 22, Fatma Şekerci 12, Özge Nur Çetiner 6, Lauren Carlini 6, Selin Adalı (L), Sara Loda 11

SETOVI: 30-28, 25-23, 23-25, 25-23

POSTAVI TRAJANJE: 34 ', 29', 31 ', 29'