Vile iz Izmita su lako prošle Hatay

Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor, koji se takmiči u Super ligi za žene, ugostio je Hatay Büyükşehir Belediyespor u utakmici 21. sedmice.

Na takmičenju u Sportskoj dvorani policije mučenika Yahya Kaptan Recep Topaloğlu, Izmitove vile, koje su željele da održe svoje pravo u trci za vrh, ostvarile su ugodnu pobjedu protiv Hatay Büyükşehir Belediyespora, koji je bio na posljednjem mjestu.

Najbolji strijelac meča bio je Hillsman, koji je postigao 28 poena, dok su Calhoun, koji je postigao 28 poena, i Ayşe Cora i Özge Özışık, koji su postigli po 16 poena, dali doprinos.

Uspostavivši nadmoć nad protivnikom na početku meča, naš reprezentativac je prvu trećinu u nastavku zatvorio drugačijim rezultatom 40-19.

Nastavljajući igru ​​u drugom periodu meča, Izmitove vile su na odmor ušle rezultatom 66-46. Postigavši ​​3 poena u 40. četvrtini, İzmit Belediyespor je u posljednji dio meča ušao sa 106-60. Naš predstavnik je odigrao ugodno u posljednjoj četvrtini meča i pobijedio rezultatom 131-87. Izmitove vile, koje su povećale skor na 33, gostovaće BOTAŠ-u u utakmici 22. sedmice lige u nedjelju, 28. januara 2024. godine u 14.00 sati.