Duncan postaje svjetska prvakinja u motokrosu za žene u MXGP Turskoj

Duncan je postao prvi šampion u MXGP Turskoj

Kawasaki trkačica Kortni Dankan sa Novog Zelanda postala je svetska šampionka u ženskom motokrosu u MXGP, najvažnijoj trci u istoriji svetskog motokrosa.

Određen je prvi šampion u MXGP Turskoj, gdje se takmiče najbolji iz svijeta. Courtney Duncan osvojila je prvenstvo u MXWOMEN Turkey, posljednjoj trci Svjetskog prvenstva u motokrosu za žene.

Duncan je četvrti put šampion

Courtney Duncan sa Novog Zelanda iz Kawasakija postala je četvrta svjetska prvakinja u motokrosu za žene. Nakon Duncana, koji je bio šampion sa 270 poena, druga je Špankinja Daniela Guillen iz GASGAS-a sa 250 poena. Treći je završio Holanđanin Van Drunen iz Kawasakija sa 230 bodova.

Lynn Valk iz Holandije iz Fantica završila je prva u današnjoj drugoj trci. Novozelanđanka Courtney Duncan iz Kawasakija zauzela je drugo mjesto i proglasila svoje prvenstvo. Tako je Duncan četvrti put završio kao svjetski prvak. U drugoj trci treće mjesto zauzela je Dankinja Sara Andersen iz KTM-a.

Kortni Dankan pobedila je juče u prvoj trci turske etape, poslednjoj utakmici Svetskog prvenstva u motokrosu za žene (MXWOMEN). Drugo mjesto u trci zauzela je Njemica Larisa Papenmeier iz Yamahe, a treće je zauzela Španjolka Daniela Guillen iz GASGAS-a.

Kawasaki u timovima

Kawasaki je osvojio prvenstvo sa 292 boda, GASGAS je zauzeo drugo mjesto sa 250 bodova, a Yamaha treće mjesto sa 217 bodova.