9. septembar Izmirski polumaraton je izveo veliko uzbuđenje

Septembar Izmirski polumaraton je priredio veliko uzbuđenje

101. Međunarodni Izmirski polumaraton 11. septembra, održan u čast 9. godišnjice oslobođenja Izmira od neprijateljske okupacije, bio je svjedok velikog uzbuđenja. Nagrade pobjednicima u generalnom plasmanu uručio je gradonačelnik Gradske općine Izmir. Tunç Soyer i Fatih Çintimar, predsjednik Turske atletske federacije.

11. Međunarodni Izmirski polumaraton 9. septembra, u organizaciji Metropolitanske općine Izmir, bio je svjedok velikog uzbuđenja povodom 101. godišnjice oslobođenja Izmira od neprijateljske okupacije. U maratonu na kojem se takmičilo 2 hiljade 500 ljudi; Ramazan Baştuğ je bio prvi u muškoj kategoriji iz Turske, a Bahar Atalay u ženskoj kategoriji. U muškoj generalnoj klasifikaciji, Kenijac Frankline Keitanyi osvojio je zlatnu medalju, dok je Kenijac Meshack Kimutai Kibil zauzeo drugo mjesto, a Ramazan Baştuğ treće mjesto. U ženskoj kategoriji, Kenijka Ivyne Jeruto Lagat završila je trku na prvom mjestu, Bahar Atalay na drugom i Dilan Atak na trećem mjestu. Izmirčani su aplauzom podržali sportiste koji su učestvovali u maratonu. U utrci je trčao i zamjenik generalnog sekretara gradske općine Izmir Ertuğrul Tugay.

Soyer je dodijelio nagrade

U polumaratonu na ruti trg Cumhuriyet - İnciraltı - Cumhuriyet Square, generalni plasman muškarci i žene, generalni plasman turski atletičarke i atletičarke, kao i 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55- 59 i 60-64 godine Gradonačelnik Metropolitanske opštine Izmir uručio je pehare i nagrade pobjednicima grupa. Tunç Soyer, predsjednik Turske atletske federacije Fatih Çintimar, pokrajinski direktor za omladinu i sport Izmir Murat Eskici, zamjenik generalnog sekretara gradske općine Izmir Ertuğrul Tugay, šef odjela za omladinske i sportske usluge Izmira Hakan Orhunbilge, predsjednik općine İzmir Metropolitan, Ersan Metropolitan.

Orhunbilge: “Ljudi Izmira su ponovo trčali s velikim entuzijazmom”

Hakan Orhunbilge, šef Odjela za omladinu i sport gradske općine Izmir, izjavio je da su doživjeli uzbuđenje polumaratona 11. septembra, koji je održan po 9. put, i rekao: „Ljudi Izmira su ponovo trčali s velikim entuzijazmom . Učešće na polumaratonu bilo je preko dvije hiljade. Bio je to prijatan prizor”, rekao je. Ersan Odaman, predsjednik Omladinskog i sportskog kluba općine Izmir, rekao je: „Devetog septembra smo krunisali trčanjem polumaratona. "Sada će sve naše pripreme biti za Maratonİzmir," rekao je.