Obilazak Sakarye je trajao 4 dana; Sljedeće je Svjetsko prvenstvo

Obilazak Sakarye koja oduzima dah cijeli dan; Sljedeće je Svjetsko prvenstvo

Obilazak biciklističkih utrka Sakarya bio je svjedok velikog uzbuđenja. Vlasnik narandžastog dresa bio je Martin Laas iz Estonije u trkama koje su se nastavile u različitim etapama 4 dana. Bereznyak, zvjezdano ime Büyükşehira, osvojio je 3. mjesto u generalnom plasmanu. Uzbuđenje na Bike Festu nastavit će se utrkama Svjetskog kupa Mountain Bike Eliminator u nedjelju, 21. maja.

Bike Fest, u organizaciji Metropolitanske opštine u Sakariji, koja nosi titulu Biciklističkog grada, pružio je publici uzbudljiv provod uz adrenalinske trke. Brzina, strast, entuzijazam, uzbuđenje i konkurencija isprepleteni su u posljednjoj etapi (Karasu) Tour Of Sakarya, cestovne biciklističke utrke koja je trajala 4 dana. Na teškoj stazi dugoj 138 kilometara, koja je bila žestoka konkurencija, pedaliralo je 13 ekipa i 14 sportista iz 68 zemalja.

Natjecanje za rezanje

U posljednjoj etapi Tour Of Sakarya, Xianjing Lyu iz kineske reprezentacije prva je prošla kroz cilj. Drugo mjesto od ekipe Astane zauzeo je Estonac Martin Laas. Na trećem mjestu, na cilj je došao Aliaksandr Bereznyak, zvjezdani biciklista biciklističkog tima gradske općine Sakarya.

Martin Laas je zauzeo 1. mjesto u Tour of Sakarya

Nakon rezultata finalne etape, proglašen je i lider generalnog plasmana 4-dnevnih Tour Of Sakarya trka. Osvojivši vodstvo u generalnom plasmanu, Martin Laas iz Estonije postao je vlasnik narandžastog dresa čija je boja inspirirana bundevom, simbolom proizvoda Sakarye. Zvaničnici UCI-ja uručili su svoje medalje pobjedničkim sportistima.

Mitropolit Bereznjak na podijumu

Sakarya Metropolitan Municipality Pro Team, koji je započeo trke Tour of Sakarya sa 6 sportista, završio je 4-dnevne trke sa 4 sportista. Zvezdano ime tima, ruski atletičar Bereznjak, zauzeo je 3. mesto u generalnom plasmanu. Sychuhou, jedan od velegradskih biciklista, zauzeo je 10. mjesto, Louiche 36., a Alizada 62. u generalnom plasmanu.

kalendar

21 May 2023
UCI MTB (Mountain Bike) eliminator Svjetskog kupa-Sunflower Cycling Valley
Vrijeme početka: 14:00 – 18:00

3-4 June 2023
UCI BMX Supercross Svjetski kup1,2 – (Svjetsko prvenstvo)-Sunflower Cycling Valley
Vrijeme početka: 09:00 –17:00

10-11 June 2023