Tim Turske vojske u krosu postao je prvak Balkana

Turski vojnici završili su prvi na manifestaciji "Balkanske igre - polumaraton", koja je ove godine održana prvi put.

Ordu Cross nacionalni tim u sastavu Murat Emektar, Hüseyin Can, Mert Girmalegesse i Hakan Tazegül postao je prvak Balkana u međuarmijskom polumaratonu na CISM Balkanskom polumaratonskom prvenstvu održanom u Sarajevu, glavnom gradu Bosne i Hercegovine.

Reprezentacija Ordu Crossa postala je CISM balkanska šampionka u polumaratonu na CISM Balkanskom polumaratonskom prvenstvu održanom u Bosni i Hercegovini/Sarajevo 7. maja 2023. godine. U konkurenciji Murat Emektar (1:05,47) zauzeo je prvo mjesto, Hüseyin Can (1:06.36) drugo mjesto, Mert Girmalegese je zauzeo sedmo mjesto, a Hakan Tazegül je osvojio deveto mjesto.

Dok je Turska postala prvak Balkana sa 10 bodova, Rumunija je zauzela drugo, a Srbija treće mjesto. Na prvenstvu je učestvovalo 9 sportista iz 593 zemalja.

Vojni ataše Ambasade Turske u Sarajevu pukovnik Mustafa Sıtkı Tatar također je prisustvovao ceremoniji dodjele medalja timova.

Fatih Çintimar, predsjednik Turske atletske federacije, čestitao je Interarmijskom balkanskom šampionu TAF Sportskom klubu i njegovom koordinatoru Musi Altinu.