Ibrahimović je postao najstariji napadač u istoriji Serije A

Ibrahimović je postao najstariji strijelac u istoriji Serije A

Zlatan Ibrahimović je postigao penal protiv Udinezea u svom prvom meču za Milan posle više od godinu dana, čime je 18. marta postao najstariji strelac u istoriji Serije A.

Iskusni napadač Ibrahimović, koji je nedavno opozvan u reprezentaciju Švedske, u drugom pokušaju u prekidu prvog poluvremena razbio je jedanaesterac na svom terenu i postigao rezultat 1-1.

Promašio je prvi poen, ali kada je Beto kažnjen zbog silovanja, dobio je drugu priliku i pogodio ga u sredinu gola.

Sa 41 godinom i 166 dana, Ibrahimović je nadmašio bivšeg defanzivca Milana Alesandra Kostakurtu kao najstariji igrač u vrhu Italije.

Međutim, Milan je u tajm-aut ušao sa jednim golom, pošto je Beto nadoknadio grešku golom na poluvremenu.

Ibrahimović je prvi put od januara prošle godine imenovan u startnu postavu trenera Milana Stefana Piolija i predao kapitensku traku.

On je ove sezone tri puta igrao kao zamjena, nakon što je bio van terena od maja prošle godine nakon rekonstruktivne operacije prednjeg ukrštenog ligamenta lijevog koljena.