Šampion rvač Kerem Kamal donira svoju medalju žrtvama zemljotresa

Sportista Omladinskog i sportskog kluba općine Izmir Kerem Kamal, koji je osvojio zlatnu medalju na rvanju rang liste Ibrahim Moustafa održanom u Aleksandriji u Egiptu, uručio je svoju medalju žrtvama zemljotresa.

Kerem Kamal, svjetski prvak u hrvanju iz gradske općine Izmir, udario je na strunjaču u rang listi Ibrahima Moustafe, koja je počela u Egiptu 23. februara. Boreći se sa 60 kilograma, Kamal je turnir počeo od četvrtfinala. Atletičarka iz gradske općine Izmir pobijedila je kineski Liguo Cao rezultatom 5-2 i plasirala se u polufinale. Kerem Kamal, koji je u polufinalu pobijedio svog rivala iz Kirgizije Nurmukhammeta Abdullaeva sa 8-0, pobijedio je kazahstanskog rvača Yemara Fidakhmetova sa 9-0 i nosio zlatnu medalju oko vrata.

“Poklon žrtvama zemljotresa”

Rvač Omladinskog i sportskog kluba općine Izmir Kerem Kamal, koji je rekao da je učestvovao na ovom važnom prvenstvu duboko osjećajući tugu onih koji su izgubili živote u zemljotresu, rekao je: „Kao zemlja, doživjeli smo veliku tugu u zemljotresu koji se dogodio u Kahramanmarašu. Došli smo u Egipat sa gorčinom ovoga. Dobijamo dobre ocjene kao reprezentacija. Takođe sam osvojio zlatnu medalju pobedivši sve svoje protivnike. Sretan sam zbog ovoga, ali dio mene je jako tužan. Ovu medalju poklanjam našim građanima koji su izgubili živote u zemljotresu. Nadam se da takve katastrofe više nećemo doživjeti u budućnosti.”