Atletičarka iz Burse, Hatice Kübra İlgün, treće mjesto na svijetu

Atletičarka iz Burse Hatice Kubra Ilgun Svjetska prvakinja

Hatice Kübra İlgün, nacionalna tekvondoistkinja Bursa Metropolitan Belediyespora, uspjela je da bude treća na svijetu u kategoriji do 57 kilograma na Svjetskom prvenstvu u tekvondou održanom u Meksiku.

Hatice Kübra İlgün, taekwondo igračica olimpijske medalje iz Bursa Metropolitan Belediyespor kluba, nastavlja da nas čini ponosnim svojim uspjesima na turnirima na kojima je učestvovala. Predstavljajući našu zemlju u kategoriji do 57 kilograma na Svjetskom prvenstvu u tekvondou održanom u Meksiku, İlgün je uspjela da osvoji bronzanu medalju u disciplini koja je bila najveća organizacija godine u tekvondou i dala kvotne bodove Olimpijskim igrama u Parizu 2024. godine.

Na šampionatu, na kojem se takmičilo oko 123 sportista iz 750 zemlje, nacionalna tekvondistica, koja je prvo kolo prošla bez meča, u posljednja 32 kola savladala je Alisson Montano iz Salvadora, a u posljednjih 16 kola odmjerila se protiv Stejsi Hajmer iz Australije. . Hatice Kübra İlgün, koja je pobijedila svoju protivnicu u ovom kolu, upisala je svoje ime u četvrtfinale. Hatice Kübra İlgün, koja je u četvrtfinalu uspjela savladati Marokanku Nadu Laaraj, plasirala se u polufinale i osigurala medalju. Hatice Kübra İlgün, koja se u borbi za plasman u finale borila protiv Chia-Ling Lo iz Tajvana, izgubila je od svoje protivnice rezultatom 2-1, osvojila bronzanu medalju i postala treća na svijetu.