Objavljeni takmičarski rezultati Festivala vodenih sportova Rumkale

Objavljeni su takmičarski rezultati Festivala vodenih sportova u Rumkaleu, u organizaciji Metropolitanske opštine Gaziantep, koji se ove godine održava 5. put. Nagrađeni su pobjednici festivala koji je održan u Rumkaleu, biseru Eufrata.

Kako bi Rumkale, gdje se prepliću priroda i istorija, upoznali sa svijetom i povećali interes za sport, na festivalu na kojem je učestvovalo 13 sportista iz 38 zemalja i 350 gradova, takmičari su se žestoko nadmetali u zmajevim čamcima, vaterpolu i plivanju. trke tokom dana.

NAGRADE SU OSVOJENE U FESTIVALSKIM KATEGORIJAMA

U takmičenju Dragon boat, koje je prvo takmičenje na Festivalu vodenih sportova Rumkale u okrugu Yavuzeli i koje se održava sa jedinstvenim pogledom, prvi je bio tim općine Samsun, drugi tim A&T Banke, a treći tim Balence Tuzla. U takmičenjima u vaterpolu prvo mjesto zauzela je ekipa općine Şehitkamil, drugo mjesto ekipa Elazığ, a treće mjesto ekipa Mersin Mert.

U starosnoj grupi 18-29 godina, Doğukan Ulaç je bio prvi, Barış Şahin drugi, M. Talha Eryılmaz treći u starosnoj kategoriji 18-29 za muškarce od XNUMX-XNUMX godina, dok je Sude Nas Çakmak, drugi Ece Turgut, i Nilsu Kalem je bila treća u ženskim otvorenim plivačkim takmičenjima.

Yusuf Balaban je bio prvi, Mustafa Arda Çulha drugi i İhsan Aybars Akay treći u muškoj kategoriji na 3500 metara, dok je Elanur Kart bio prvi, E. Yaren Konaç drugi i Beril Öztürk treći u ženskoj kategoriji. U starosnim kategorijama, pobjednici u starosnoj grupi 14-15 su İhsan Aybars Akay za muškarce i Elanur Kart za žene; Kadirhan Sağlam i Cemre Naz Karabıçkı zauzeli su drugo mjesto, a Ekin Kılıç i Ceylin Naz Yavuz zauzeli su treće mjesto. Kod muškaraca od 16-17 godina, Yusuf Balaban je bio prvi, Mustafa Arda Çulha je bio drugi, a Toprakcan Şahin je bio treći. Kod žena, E. Yaren Konaç je završila prva, Beril Öztürk druga, a Büşra Balaban treća u istoj starosnoj kategoriji.

Na 2000 metara: Anıl Ulusoy je bio prvi u kategoriji muškaraca 10-11 godina, Osman Kart je bio drugi, Aydın Ege Özsoy je bio treći; U kategoriji uzrasta 12-13 godina, Berkin Avcı je osvojio prvo mjesto, Yalçın Ulusoy je bio drugi, Bekir Sıvacı je bio treći; U kategoriji preko 30 godina, Zihni Ademoğlu je završio prvi, Olcay Batu Coşkuner drugi i Basel Shikh Osman treći. İlknur Doğan je bila prva, Hatice Cansu Turan je bila druga, a Işıl Ada Ertan je bila treća u kategoriji žena 10-11 godina; U starosnoj kategoriji 12-13 godina, Ikra Sıvacı je bila prva, Zeynep Bulem Ulusoy je bila druga, Ece Erdoğan je bio treći; U kategoriji preko 30 godina, Pınar Arpınar Avşar je bio prvi, Çilem Çelik je bio drugi, a Meltem Kalkan treći.

Istovremeno, Zihni Âdemoğlu je bio prvi u kategoriji preko 2000 metara na 30 metara, Berkin Avcı je bio drugi i Yalçın Ulusoy u kategoriji 12-13 godina, dok je İkra Sıvacı bio prvi, Zeynep Bulem Ulusoy drugi, a Ece Erdoğan treći u ženskoj kategoriji, u kategoriji 12-13 godina.

Nagradu je dobio atletičar koji je prvi završio trku u otvorenom plivanju zajedno sa guvernerom Davutom Gülom i gradonačelnicom Fatme Şahin, dok je ostalim atletičarima koji su nagrađeni na takmičenju nagrade uručio Zekeriya Efiloğlu, šef Službe za mlade i sport Odjel.