Yedikule Hisarı bio je domaćin organizacije 'Drone Races Victory Cup'

Yedikule Hisari je ugostio organizaciju Pobjedničkog kupa trka dronova
Yedikule Hisarı je bio domaćin organizacije 'Drone Races Victory Cup'

Završena su finalna takmičenja u organizaciji Pobjedničkog kupa trka dronova u organizaciji općine Fatih. Pobjednici takmičenja su svoje nagrade primili od gradonačelnika Fatiha Ergüna Turana.

Organizacija Pobjedničkog kupa trka dronova koju je organizirala općina Fatih zajedno sa Tech Drone League privedena je kraju nakon finalnih trka održanih jučer navečer. Organizacija, čiji je domaćin bila opština Fatih u tvrđavi Yedikule, prvi put je održana na istorijskom mestu. Piloti dronova su se prvog dana takmičili u trenažnom i kvalifikacionom krugu, a drugog dana su kvalifikacionim trkama stigli do šampionata. Finalne trke održane su u večernjim satima na stazi od 12 kvadratnih metara, posebno osvijetljenoj LED diodama, okruženoj hiljadu kvadratnih metara zaštitnih mreža, koje se sastoje od 11 prepreka i 3 okreta. Slike u pilotskim naočalama će se prenositi uživo na LED ekranima na bini, a publika je podijelila uzbuđenje pilota. U kategoriji ekipne trke prvo mjesto osvojili su Eren Çolak i Batuhan Koç iz Plavog tima sa 6 hiljada TL, Hüseyin Yılmaz Çimen i Özgür Can Özçelik iz zelenog tima su osvojili drugo mjesto sa 3 hiljade TL, a Hüseyin Ablak i Deniz Sarel iz žute ekipe osvojio je treće mjesto sa 2 hiljade TL. U pojedinačnoj kategoriji, Hüseyin Ablak osvojio je prvo mjesto sa 3 hiljade 500 TL, Hüseyin Yılmaz je bio drugi sa 2 hiljade TL i Eren Çolak je bio treći sa 500 XNUMX TL. Dodjeli priznanja održanoj nakon finalnih trka prisustvovao je i gradonačelnik Fatiha Ergün Turan koji je takmičarima uručio nagrade.

Gradonačelnik Fatiha Ergün Turan rekao je: „Trke dronova, možda najnovija faza tehnologije, održane su ovdje u regiji tvrđave Yedikule u važnom dijelu našeg Fatiha. Bila je to dobra organizacija, u ovoj organizaciji je učestvovalo 48 ekipa. Učestvovali su mladi iz cijele Turske, svih starosnih grupa, svih zanimanja, iz pet različitih liga o dronovima. Ovde su bila veoma prijatna takmičenja. Za njih je to bilo drugačije iskustvo na ovom istorijskom mestu. Učestvovao sam i prvog dana i gledao finalno takmičenje danas. Cilj ovih takmičenja je povećanje interesovanja mladih za tehnologiju. Imamo zaista talentovane mlade ljude. Nadam se da ćemo sledeće godine moći da odradimo ovo takmičenje ovde. Mladi u Turskoj su jako zainteresirani za tehnologiju, ali vjerujem da će se interesovanje mladih za tehnologiju još više povećati kroz takmičenja.