Veliko interesovanje za 100-godišnjicu penjačke utrke

Veliko interesovanje za godišnju penjačku trku

Penjačku utrku 30. godišnjice, koja je uključena u AVIS 100 Tursko prvenstvo u penjanju, koje je održano u sklopu manifestacije '2022. godišnjica pobjede 100. avgusta', organizirao je Frigijski sportski klub (FSK) 13.-14. Kütahya. Organizirana pod pokroviteljstvom NG Kütahya Seramik uz podršku guvernera Kütahya i općine Kütahya, 2022. penjačka utrka u sezoni 4. pod glavnim pokroviteljstvom ICRYPEX-a privukla je veliku pažnju lokalnog stanovništva.

Na kraju trke, koja je vođena na tri izlaza na 7,5 km dugoj radarskoj cesti, İlker Aktaş iz tima Ülkü Motorsport osvojio je prvo mjesto u kategoriji 1, dok je Sevcan Sağıroğlu sa Ford Fiestom R1 i Bahadır Sevinç sa Citroenom Saxo VTS je zauzeo treće mjesto, bilo je imena. U kategoriji 2, Fiat Palio i Kaan Kara iz Ülkü Motorsporta postali su najbrže ime dana sa Fiat Punto S1600, dok su Cem Yudulmaz i Citroen Saxo VTS zauzeli treće mjesto.

U kategoriji 3, mladi atletičar Ahmet Keskin, koji se takmičio sa Opel Corsom OPC za Neo Motorsport, ponovo je postao najbrži igrač, Murat Soycopur, koji se takmičio sa Renault Clio R3 za GP Garage My Team, i Kemal Gürsoy, koji se takmičio sa Opel Corsom OPC za Ülkü Motorsport, zauzeo je treće mjesto. U kategoriji 4, sa Mitsubishi Lancerom EVO IX, Selim Bacıoğlu iz GP Garage My Team osvojio je prvo mjesto i istovremeno zabilježio najbolje doba dana. U ovoj kategoriji, Ümit Ülkü iz Ülkü Motorsport-a završio je dan na drugom mjestu sa svojom Opel Corsom OPC, dok je Sinan Soylu iz GP Garage My Team zauzeo treće mjesto sa svojim Mitsubishi Lancerom EVO IX. Ülkü Motorsport je bio timski pobjednik utrke, dok je Eda Soylu zauzela prvo mjesto, Çiğdem Tümerkan je bila druga, a Sevgi Aktürk je zauzela treće mjesto u ženskoj klasifikaciji.

AVIS 2022 Tursko prvenstvo u penjanju nastavit će se petom trkom koja će se održati u Manisa Kınıku od strane İzmir Motorsports and Automobile Club (İMOK) od 03. do 04. septembra.