Selinay Tuğçe Kır obilježila je utrke Ordu triatlonskog Kupa Turske

Selinay Tugce Dirty Stamped U Army Triatlon Turkish Cup Races

Na utrkama Ordu triatlonskog kupa Turske održanim u Orduu u saradnji Gradske općine Ordu i Turske triatlonske federacije, atletičarka općine Metropolitan Selinay Tuğçe Kır pobijedila je najbližu rivalku za 07.06 minuta i nije izgubila vrh postolja nikome kod kuće.

Ordu Triatlon Turski kup, čiji je domaćin Gradska opština Ordu, nastavlja se sa velikim entuzijazmom. Triatlonci u različitim kategorijama se žestoko takmiče u 3 odvojene staze: plivanje, biciklizam i trčanje. Borba sportista na trkama, koje su ove godine održane po treći put uz učešće 22 atletičara iz 410 pokrajine, uzbuđuje publiku.

SELİNAY JE STIGAO DO POBJEDE RAZLIKUJUĆI SE ZA 07.06 MINUTA OD NAJBLIŽEG KONKURENCA

Sportski klub Metropolitanske općine Ordu Nacionalna atletičarka Selinay Tuğçe Kır, koja je postigla uspješne rezultate u svakoj utrci na kojoj je učestvovala i učinila Ordu ponosnim, nije napustila vrh na utrkama Ordu triatlonskog kupa Turske. Kır, koja je za 07.06 minuta napravila veliku razliku u odnosu na svoju najbližu takmičarku u kategoriji mladih žena A, uzela je traku na prsima i završila trku na 1. mjestu.

KIR: “HVALA PUNO NAŠEM PREDSJEDNIKU HILMI GULERU”

Izražavajući svoja osjećanja i razmišljanja nakon trke, nacionalna atletičarka Sportskog kluba Metropolitanske općine Ordu Selinay Tuğçe Kır rekla je da je veoma sretan što je prvi u Orduu. Rekavši da mu se organizacija veoma dopala i da mu je cilj Evropa, Kir se zahvalio gradonačelniku Metropolitanske opštine dr. Zahvalu je prenio i Mehmetu Hilmi Güleru.

Selinay Tuğçe Kır je u svojim izjavama dala sljedeće izjave:

“To je sjajna organizacija. Bila je to zabavna staza, iako je vjetar bio mana. Ja se takmičim za vojsku. Veoma sam sretan što sam ovdje diplomirao. Gradonačelnik Metropolitanske opštine Ordu dr. Puno hvala Mehmetu Hilmi Güleru. Na neki način sam ovdje zbog njih. Moja destinacija je Evropa. To mi je veoma važno na ovim trkama.”

Sportski klub Metropolitanske općine Ordu Nacionalna atletičarka Selinay Tuğçe Kır, koja je nakon trke zauzela 1. mjesto, primila je medalju od zamjenika gradonačelnika Metropolitanske općine Ordu Adema Atika i doživjela veliku radost.