Vakkorama jedriličarski tim se vratio iz Göceka s počastima

Smatrajući sport sastavnim dijelom mode i sudjelujući na važnim jedriličarskim utrkama u zemlji s Vakkorama Sailing Teamom, Vakkorama je postigao važan stepen na 19. Jesenjoj Göcek Race Week. Vakkorama Sailing Team osvojio je treće mjesto u utrkama. Timsku nagradu Cemu Hakku uručio je predsjednik saveza.

19. jesenja Göcek trkačka sedmica i Atatürk kup 10. novembra održani u okrugu Fethiye u Muğli svjedočili su borbi jedrilica. Utrke u organizaciji Göcek Yacht Cluba u kojima se takmičio ukupno 161 čamac trajale su 5 dana. U trkama koje su počinjale u zalivu, atletičari su se žestoko nadmetali kako bi se plasirali u geografsku rutu.

U okviru 19. Göcek Autumn Race Week, Lagherta je zauzela prvo mjesto, Magic Twelve drugo, a Vakkorama Sailing Team treće mjesto u ICR 1.

Na kraju teške borbe, Vakkorama Sailing Team, koji je zauzeo treće mjesto, proslavio je uspjeh na pozornici. Pehare je pobjednicima uručio Özlem Akdurak, predsjednik Jedriličarskog saveza.