Glavni farmer ove će godine zatvoriti deficit pšenice i ječma u Turskoj

Ove godine, glavni poljoprivrednik će zatvoriti deficit pšenice i ječma u Turskoj.
Ove godine, glavni poljoprivrednik će zatvoriti deficit pšenice i ječma u Turskoj.
Pretplatite se  


Opština Ankara nastavlja da nasmijava poljoprivrednike svojom podrškom ruralnom razvoju. On ruši nove rekorde inicijativom za ruralni razvoj koju je gradonačelnik Mansur Yavaş pokrenuo u glavnom gradu riječima "Moj najveći san je učiniti ljude Ankarom bogatim". Sjeme pšenice i ječma do sada je isporučeno 2 poljoprivrednika, uz podršku pšenice i ječma koji su nastavili sa Polatlıjem nakon Şereflikoçhisara, Evrena, Haymana i Bala. Uz podršku sjemena koju pruža, Metropolitanska općina će osigurati da se zasadi 269 hiljada hektara i da se u glavnom gradu proizvede približno 567 hiljada tona uvezenih 400 hiljada tona pšenice.

Ruralni razvoj podržava gradonačelnik Ankare Mansur Yavaş koji je pokrenuo u glavnom gradu riječima "Moj najveći projekat je obogaćivanje proizvođača iz Ankare", čime se rasterećuju poljoprivrednici u glavnom gradu i povećava domaća proizvodnja.

U cilju oživljavanja urbane ekonomije i podsticanja domaće proizvodnje jačanjem ruralnog razvoja, Yavaş je implementirao jedan od najvećih paketa podrške koji je izmamio osmijeh na lica poljoprivrednicima u glavnom gradu. Pokrećući najveću tursku distribuciju sjemena pšenice i ječma, Yavaş će donijeti 25 hiljada tona sjemena pšenice i ječma za ukupno 17 hiljada 270 poljoprivrednika u svih 12 okruga.

KAPITAL ĆE OVE GODINE PREKINUTI ZAPIS O PROIZVODNJI

Dok se distribucija sjemena ječma i pšenice, koja je počela u okruzima Şereflikoçhisar i Evren 8. oktobra, nastavila sa naseljima u okrugu Polatlı nakon Haymana i Bala, sjeme pšenice i ječma do sada je isporučeno 2 poljoprivrednika.

Rekavši: "Pokrenuli smo najveći program distribucije sjemena u Turskoj 2021. godine", Yavaş je u svojim nalozima na društvenim mrežama rekao da će osigurati značajnu površinu za sadnju i rekao: "Okupljamo 567 hiljada 420 hektara zemlje u Ankari sa 12 hiljada tona sjemena pšenice i ječma. ”Dala je svoju procjenu.

Očekuje se da će novi rekord u proizvodnji biti oboren zahvaljujući sjemenu koje će biti zasađeno na 90 hiljada 10 hektara poljoprivrednog zemljišta uz podršku sjemena pšenice i ječma uz 567% granta i 420% doprinosa poljoprivrednika. Uz doprinos Općine Metropoliten, približno 400 hiljada tona od 250 hiljada tona pšenice koju uvozi Turska proizvest će poljoprivrednici iz glavnog grada ove godine. Podrška sjemenkama pšenice i ječma će se smanjiti, a deficit pšenice i ječma ne samo u Baškentu, već i u Turskoj bit će u velikoj mjeri zatvoren.

ZBOG VISOKOG KAMATA, DISTRIBUCIJA SE NASTAVLJA 7/24

Dok se podrška 10 tisuća tona pšenice za 911 poljoprivrednika i 9 tona sjemena ječma za 6 poljoprivrednika nastavlja punom parom, timovi Odjela za ruralne usluge nastavljaju donositi podršku semenkama pšenice i ječma radeći 359/ 3 zbog intenzivnog interesa.

Šef Odjela za ruralne usluge Ahmet Mekin Tüzün podijelio je sljedeće podatke:

“Sprovodimo najveći program distribucije sjemena u našoj zemlji. Naš je poljoprivrednik ove godine pretrpio ozbiljnu štetu i od suše i od prirodnih katastrofa. Kako bismo povećali proizvodnju, pružali smo podršku sjemenu i sadnicama tokom cijele godine i podršku stoci. Ukupno distribuiramo 12 hiljada tona sjemena u 25 okruga Ankare, 10 posto sa doprinosom poljoprivrednika i 90 posto sa doprinosom metropole. Približno 400 kamiona ulazi u Ankaru. Naše ovogodišnje sjeme ima plavo -bijeli certifikat. Bijeli certifikat označava izvornu fazu sjemena. Plavi certifikat je, s druge strane, faza koju kompanije koriste u proizvodnji sjemena po ugovoru. Ove godine smo takoreći oduzeli bijele i plave certificirane proizvode kompanija. Također vjerujemo da će, ako uslovi budu zadovoljavajući, sjeme koje je kupilo Metropolitan dodati obilje našim proizvođačima koji će postići visoke prinose. Bit ćemo uz našeg proizvođača od sadnje do berbe. ”

PROGRAM PODRŠKE ĆE SE NASTAVITI U OKRUGU DO 27. OKTOBRA

Dok Odsjek za ruralne usluge ubrzava proces distribucije po kvartovima u svim okruzima, distribucija pšenice i ječma nastavit će se do 27. oktobra.

Poljoprivrednici Haymana i Bala izjavili su da su ekonomski olakšani zahvaljujući pruženoj podršci i zahvalili su se gradonačelniku Mansur Yavaş sljedećim riječima:

Emre Aytac: “Položaj poljoprivrednika bio je loš zbog suše. Zahvaljujući podršci koju je pokrenula Općina Ankara, zastali smo dah. ''

Babacan Yildiz: “Poljoprivrednici su ove godine u vrlo teškoj situaciji. Ove potpore, koje je inicirao naš predsjednik Mansur, su žila kucavica poljoprivrednika. Takođe sam imao koristi od podrške sjemena lucerke, slanutka i graščića koje je već ranije dijelila gradska opština. ''

Okidač mudžahida: “Do sada nismo dobili takvu podršku ni od jedne općine, prvi put je vidimo od našeg predsjednika Mansura. Prolazimo kroz vrlo teška vremena zbog suše, iskreno, podrška sjemena pšenice i ječma nam je olakšala. ”

Celal Yigit: "Neka Allah bude zadovoljan s našim predsjednikom Mansurom Yavasom, koji nije ostavio naše poljoprivrednike same u ovim teškim danima."

Cinar Dayan: „Naša metropolitanska opština nikada nije ostavila poljoprivrednike na miru. Nađen je i u leći, leblebiji i podlozi sjemena grahorice. Kao stanovnici susjedstva Yenice, želio bih se zahvaliti našem predsjedniku Mansuru Yavašu. ”

Yusuf Ali: „Imam veliku korist od podrške sjemenkama. To nam je bilo od velike koristi. Upravo sam kupio 1 tonu ječma, niko ga nikome neće dati. Ponovo su nam dali nadu. To je mnogo doprinijelo našem budžetu. ”

Hadži Jildiz: “Bili smo jako zadovoljni podrškom sjemena. To je bila velika podrška poljoprivredniku. Bila je suša, pa je poljoprivrednik odahnuo. ”

Murat Koc: „On je takođe podržao prošle godine. Naši troškovi su veoma visoki. Pružanje ove podrške poljoprivrednicima ima mnoge prednosti. Dobili smo ga sa grantom od 90 posto i mnogo je doprinio našem budžetu. Ova podrška izmamila je osmijeh na lice poljoprivrednicima. Danas možete kupiti sjeme po visokim cijenama, ali davanje uz grant od 90 posto velika je podrška poljoprivrednicima. Uprkos suši prošle godine, imali smo dobre prinose. ”

Bekir val: „Dobio sam podršku za sjeme koje sam dobio i jako sam zadovoljan. Uzeo sam 800 kilograma semena. To je bilo jako dobro za naš budžet. Svi u selu su bili zadovoljni. ”

Abrahamova zastava: “U ime svoje regije, želio bih se zahvaliti predsjedniku Mansura. Prvi put koristim podršku za sjeme. 90 posto je za nas važan doprinos. Naša produktivnost se smanjila zbog suše. Zato su nam ove podrške jako važne. Kao mladić bavim se poljoprivredom sa svojom porodicom. To je bio dobar poticaj da nas mlade pokrenemo naprijed. ”

Vahhab Karakaya: “Ovo je prvi put da vidim takvu uslugu. Odmah ćemo uzeti sjemenke i posaditi ih. Ova podrška sjemenkama dala nam je svjetionik nade. Mnogim seljacima očajnički je trebalo ovo sjeme. ”

Hasan Onaran: “Mještanin kaže, kupio sam sjeme, sada mogu nabaviti dizel. Ako usluga dođe poljoprivredniku, farmer je sretan. Predsjednik Mansura zaista je priskočio u pomoć na vrijeme. Tajming je savršen. Poljoprivrednik će kupiti sjeme i posaditi ga i uživati ​​u njemu sljedeće godine. ”

Pločnik Karača: “Ova podrška farmerima bila je jako dobra za nas. Težina 1 kilograma sjemena je 5 TL, cijene su vrlo visoke. Ova podrška nas je jako razveselila i laknulo nam je. Izvukao sam malo novca iz džepa, kupio sam gnojivo od svog dodatnog novca. Moj teret je olakšan. ”

Ercan Hamdemir: “Koristio sam svu podršku koja se distribuirala 2 godine. Izlaz je bio vrlo dobar. Naši poljoprivrednici također su imali koristi od mnogih potpora. Da se seme ne distribuira poljoprivrednicima, poljoprivrednici ne bi mogli posaditi svoja polja, davali bi ih u najam. Naš predsjednik Mansur je rekao: 'Učinit ću ljude Ankare bogatim'. Zahvaljujući našem predsjedniku, on pomaže poljoprivredniku u svakom pogledu. ”

Omer Yildiz: “Općina daje sve vrste podrške kako bi se poljoprivrednici mogli razvijati. To je bilo jako dobro za moj budžet. Bez ove podrške poljoprivrednik bi bio uništen. Živio sam u Evropi i tamo nisam vidio takvu podršku. Neka je Allah zadovoljan predsjednikom Mansura. ”

POLJOPRIVREDNICI STAMPELA SE SMIJELE

Projekat podrške sjemenkama, koji je gradonačelnik Metropolitana Mansur Yavaş implementirao za razvoj lokalnih proizvođača, također je izazvao veliko zanimanje u Polatlıju.

Poljoprivrednici, koji su primili sjeme ječma i pšenice koje su podijelili timovi Odjela za ruralne usluge, izrazili su nastavak programa podrške ruralnom razvoju sljedećim riječima:

Adem Dinc: “Zahvaljujemo se Metropolitanskoj općini i našem gradonačelniku. Uradio je ono što vlada nije mogla. Vidite da su naši ljudi u takvoj nevolji kao ovdje. "

Cetin Töre: “To je urađeno i prošle godine. Čak su i pomogli poljoprivredniku uzevši preostali luk. Nismo očekivali ova istraživanja. Svi su veoma zadovoljni. Bog te blagoslovio. Ovim putem želimo zahvaliti našem predsjedniku što štiti i podržava naciju. ”

Mevlut Unal: “Ono što država nije učinila, Mansur je učinio predsjednika. Vidite gomilu. Cijenimo. Izražavam svoju ljubav i zahvalnost našem predsjedniku. ”

Hakan Gungor: “Želimo da se zahvalimo našem predsjedniku što je pomogao u distribuciji sjemena pšenice i ječma. Rekao je da je u ovim teškim danima uvijek bio uz farmera, rekao je 'Moj farmer će biti bogat'. Nadamo se da ćemo zahvaljujući predsjedniku Mansuru imati još malo kazanMi ćemo. Naši farmeri su u nevolji. Stalno nam pokušava pomoći u poljoprivredi. Prešao je preko opštine u našim očima. Radujemo se nastavku takve pomoći.”

Mustafa Farrier: „Kao mladi poljoprivrednik zahvaljujemo našem predsjedniku. Kao i Hızır AS, to je bio lijek za probleme poljoprivrednika. ”

Nazim Karaoglu: „Ja sam mladi poljoprivrednik i imao sam podršku od sjemena. Bila je to vrlo korisna podrška. ”

Kudret Karaoglu: “Beskrajno poštujem našeg predsjednika Mansura. Naši poljoprivrednici su zaista u problemima. Takođe služimo ljudima, proizvodimo. Ova podrška nam je važna. Izvlačimo svoj hljeb iz zemlje. ”

Seckin Gursoy: “Vrlo smo zadovoljni uslugama. Situacija poljoprivrednika je loša ovih dana i jako nam je potrebna vaša podrška. Želimo da se ova vrsta podrške nastavi. Naš nas je predsjednik podržao dok smo čekali od vlade. ”

Oguzhan Cevik: “Bavim se poljoprivredom i stočarstvom u susjedstvu Oğuzlar. Pokušavam imati koristi od podrške koja se daje mladim poljoprivrednicima u okviru podrške. Hvala gradskoj općini na podršci. ”

Mahmut Cetin: “Vrlo dobra aplikacija, zadovoljni smo. Ovim putem želimo zahvaliti našem gradonačelniku na podršci seljacima. ”

Sefa Pekcan: „Veoma smo zadovoljni podrškom za sjeme koju smo dobili. Nadamo se šta će učiniti naš predsednik. U našem selu je bila tuča. Bilo je mnogo patnje. Sretno našim građanima. "

Senol Karagoz: „Zemlja koju je seljak zasadio ove godine nije bila produktivna. Imao sam i 11 tona semena. Stanje seljaka nije bilo baš dobro. Hvala vam puno Mansure. Drago nam je. "

Ali Keceli: "Bog te blagoslovio. Trebalo nam je više nego dovoljno sjemena. Tuča je pogodila naše selo i bili smo devastirani. Zadovoljni smo pruženom podrškom, neka vas Bog blagoslovi. ”

Mahmut Altinışık: “Ja sam poljoprivrednik 30 godina. Ovo je prvi put u 30 godina da je takva pomoć dodijeljena. Veselimo se nastavku. Neka podrže naše poljoprivrednike i pokušaju ih održati u životu. Pokušavamo da se naš glas čuje. ”

Mahmut Altinışık: Ja sam poljoprivrednik 30 godina. Ovo je prvi put u 30 godina da je takva pomoć dodijeljena. Veselimo se nastavku. Neka podrže naše poljoprivrednike i pokušaju ih održati u životu. Trudimo se da se naš glas čuje.

Mehmet Ali Gundogdu: “Željeli bismo zahvaliti načelniku naše općine Ankara na podršci pšenici i ječmu. Ove podrške su nam mnogo pomogle u ekonomskom smislu. Dok je 1 tona sjemenske pšenice bila 3-4 hiljade TL, mi smo je kupili za 500 TL zahvaljujući podršci. ”

Nihat Sungurlu: “Kao poljoprivrednik, vrlo smo zadovoljni podrškom. Nikada do sada nismo dobili takvu pomoć. Očekujemo nastavak podrške u ovim ekonomskim uslovima. Bog vas blagoslovio hiljadu puta. "

Sajam železničke industrije Armin sohbet

Budite prvi koji će komentirati

Komentari