Kada će biti objavljeni LGS Rezultati i preferencije i Vodič za plasman

Kada će biti objavljeni LGS rezultati i vodič za preferencije i plasman?
Kada će biti objavljeni LGS rezultati i vodič za preferencije i plasman?

Zamjenik ministra nacionalnog obrazovanja Özer izjavio je da će rezultati LGS-a biti objavljeni 30. juna i rekao: „Neka naši studenti i roditelji budu dobro. Mi ćemo pružiti sve vrste usluga usmjeravanja u ovom procesu. " rekao je.

Zamjenik ministra nacionalnog obrazovanja Mahmut Özer rekao je da nisu otkazani problemi na centralnom ispitu održanom u okviru tranzicijskog sistema srednjoškolskog obrazovanja (LGS), te da će rezultate i Vodič za prelazak i smještaj u tranziciji srednjeg obrazovanja objaviti 30. juna . Ocjenjujući centralni ispit iz djelokruga LGS-a u novinama, zamjenik ministra odgovornog za usluge mjerenja, ocjenjivanja i ispitivanja Ministarstva nacionalnog obrazovanja Özer ukratko je rekao:

Velika organizacija

centralni pregledi; To je vrlo velika organizacija, od pripreme pitanja do štampanja brošura, od ispita do prikupljanja svih ispitnih dokumenata, dovođenja u centar za ocjenjivanje i ocjenjivanja. Na primjer, naši nastavnici, stručnjaci i logistički tim uključeni u štampanje i pakovanje ispitnih dokumenata proveli su 40 dana radeći u zatvorenom, nekomunikativnom okruženju tokom takozvanog zatvorenog perioda kada su pitanja određivana i štampana. Međutim, uspjeli su izaći nakon ispita. Ispit je održan u nedjelju u dvije sesije, u ukupno 973 škole i 17 dvorana, u 793 domaća i pet međunarodnih ispitnih centara. Služilo je približno 82 hiljada ispitivača. Naša najveća sreća je što je proces završen bez ikakvih problema.

Otkazivanje pitanja bez pitanja za 3 godine

Na centralnom ispitu LGS u posljednje tri godine nije otkazano nijedno pitanje. S jedne strane, održava se pristup usmjeren na mjerenje učenikovog razumijevanja čitanja, interpretacije, dedukcije, rješavanja problema, analize i vještine kritičkog mišljenja, dok je s druge strane veliki uspjeh neotkazivanje bilo kakvih pitanja.

Vodič rada u toku

Rezultate ispita objavit ćemo 30. juna 2021. godine. Istog dana objavit ćemo Vodič za prelazak na srednje obrazovanje i prelazak na srednjoškolsko obrazovanje. Sljedeći postupak bit će isti kao i prethodnih godina. Nakon centralnog i lokalnog smještaja, slijedi postupak prijenosa koji se temelji na smještaju dva puta. Procesi odabira i smještaja vršit će se prema načelima i postupcima navedenim u vodiču koji će se objaviti i prema datumima navedenim u vodiču. Pripremni rad za vodiča se nastavlja.

Neka naši roditelji budu dobri

Stvorene su potrebne kvote u svim našim provincijama i okruzima, posebno za lokalni smještaj bez ispitivanja. Neka naši učenici i roditelji počivaju u miru. U ovom procesu pružit ćemo sve vrste usluga usmjeravanja našim učenicima i roditeljima. Naši prijatelji su završili svoj rad na ovom pitanju.

Armin

sohbet

    Budite prvi koji će komentirati

    Komentari