Tim DS osvaja E-Prix u Monaku sa Antoniom Felixom da Costom

tim ds-a trijumfovao je u Monaku e prix sa antoniom felixom da costom

Sedmo kolo ABB FIA Svjetskog prvenstva Formule E završeno je pobjedom tima DS TECHEETAH u Monaku. António Félix da Costa, pilot tima kojeg podržava DS Automobiles, postao je pobjednik etape nakon uzbudljive i sporne borbe. Portugalski pilot, koji je također potpisao najbolje mjerenje vremena za super štap, popeo se na četvrto mjesto u ukupnom poretku pilota. António Félix da Costa dobio je prvu nagradu iz ruku princa Alberta od Monaka, koji je ušao na stazu sa modelom automobila DS 7 E-TENSE 9×4 4. Drugi vozač tima, Jean-Éric Vergne, koji je uspio izvesti najbrži krug trke, završio je krug na 360. mjestu. Uspješno se vraćajući iz uzbudljive borbe u Monaku, DS TECHEETAH će zauzeti svoje mjesto na stazi u Puebli u Meksiku od 2. do 4. juna u 8. kolu ABB FIA Svjetskog prvenstva Formule E.

DS TECHEETAH, trkački tim podržan od strane DS Automobiles, koji svojim savremenim pristupom redefiniše koncept luksuznog automobila, pobjedom je završio 7. kolo ABB FIA Svjetskog prvenstva Formule E, Monaco E-Prix. Timski vozač António Félix da Costa postavio je svoje najbolje vrijeme za super pol i potom postao pobjednik runde, u žestokoj konkurenciji održanoj u Monaku u subotu 8. maja. Nakon ovog uspjeha, Costa se popeo na četvrto mjesto u ukupnom poretku vozača. Jean-Éric Vergne, drugi vozač DS TECHEETAH tima, napravio je najbrži trkački krug za volanom DS E-TENSE FE21 i završio četvrti.

Stigao je drugi uspjeh u sezoni

Završivši tešku trku u Valenciji, prethodnu fazu prvenstva, António Félix da Costa postigao je pobjedu u Monacu i donio DS TECHEETAH-u drugi uspjeh u sezoni. Počevši od početka do kraja, da Costa je započeo uzbudljivu borbu s prednošću, a zatim ušao u žestoku borbu za vodstvo s Frijnsom i Evansom. Portugalski pilot, koji je svojim napadom u prošlom kolu ponovo poveo, bio je pobjednik. Nakon pobjede, pilot, koji je nagradu primio iz ruku princa Alberta II od Monaka, koji je početkom dana prošao nekoliko krugova s ​​DS 9 E-TENSE 4 × 4 360, rekao je, „Vidjeli smo zagrijano bori u ovoj trci. Kad se to dogodi, obožavam se utrkivati! Mislim da nema druge serije u kojoj se rukovodstvo toliko promijenilo. U moje ime sam sve izbacio u prošlom krugu i dobio ono za šta sam platio ”. Francuski pilot DS TECHEETAH-a Jean-Éric Vergne, koji je na 2. mjestu u poretku vozača, rekao je: „Danas smo dokazali da tim može nastupiti na najvišem nivou. Nažalost, zalutao sam pokušavajući omogućiti svoj drugi 'način rada'. Poslije sam izgubio nekoliko pozicija, ali uspio sam se boriti i završiti trku u vrlo bliskoj poziciji na postolju. Čestitam Antoniju na pobjedi i kažem da nastavite dalje u Puebli u Meksiku! "

Hvala timu DS Automobiles!

Izražavajući da su trke u Monaku uvek posebne, direktor performansa DS-a Thomas Chevaucher; “Početak sa pole positiona u Monaku je najbolji način da dokažete performanse automobila, vozača i tima! Nakon nekoliko teških trenutaka, ponosan sam na izvanredan odziv tima. I dalje smo na rang listi u oba prvenstva i sigurni smo u našu snagu i karakteristike našeg vozila, DS E-TENSE FE21.” Izražavajući svoje zadovoljstvo postignutim rezultatima, menadžer tima DS TECHEETAH Mark Preston rekao je: „Naš tim je prvi put postigao ovaj uspjeh 2019. godine sa Jean-Éric Vergneom, a sada i sa Antóniom. Vergne je bio izuzetno uspješan, završio je 4. i najbrže prošao krug. Dobili smo važne bodove i za njega i za tim. "Dolaskom u Monako, trebala nam je pobjeda da oživimo i ta misija je ostvarena." Dodavši da ova pobjeda ima posebno značenje, Preston je rekao: „Ove godine u Parizu nema trke. Stoga možemo reći da je ovo naš dom, barem djelimično. Takođe je bilo sjajno videti Béatrice Foucher, generalnog direktora DS Automobiles, na podijumu koja drži trofej tima. „Želim da mu se zahvalim na ogromnoj podršci koju smo dobili od celog tima DS-a.

Svjetsko prvenstvo ABB FIA Formule E održat će se na stazi Autodromo Miguel E. Abed u Puebli, Meksiko, prvi put u svojoj povijesti nakon trke u Monaku. Piloti DS TECHEETAH-a žele nastaviti svoj uspjeh trkom koja će se održati 19. i 20. juna.