Podzemlje željezničkog prelaza Pamukova nalazi se na dnevnom redu Ministarstva

Sakaryini transportni projekti su na dnevnom redu Ministarstva
Sakaryini transportni projekti su na dnevnom redu Ministarstva

Gradonačelnik Ekrem Yüce, koji se sastao sa zamjenikom predsjedavajućeg Yavuzom, zamjenikom predsjedatelja Grupe Bülbülom, zamjenicima Atabeka, Sofuoğluom, Uncuoğluom i predsjednikom provincije Tever, te ministrom prometa i infrastrukture Adil Karaismailoğluom, podijelio je dobru vijest: „Proces tendera za novi izlaz s autoputa bit će ubrzan. Podzemlje željeznice Pamukova bit će na dnevnom redu našeg ministarstva. Ministarstvo će pružiti podršku za lokaciju i izgradnju Hitne bolnice ”, rekao je.


Gradonačelnik Ekrem Yüce, guverner Çetin Oktay Kaldirim, zamjenik predsjedavajućeg stranke AK Ali İhsan Yavuz, zamjenik predsjedavajućeg MHP grupe Levent Bülbül, zamjenici stranke AK Çiğdem Erdoğan Atabek, Kenan Sofuoğlu i Recep Uncuoğlu, AK stranka, održali su niz sastanaka u Ankari. Zajedno s provincijskim predsjednikom Yunusom Teverom posjetio je ministra prometa i infrastrukture Adila Karaismailoğlua. Gradonačelnik Ekrem Yüce, koji je podijelio svoj račun na društvenim mrežama nakon sastanka na kojem se razgovaralo o transportnim projektima Sakarye, zahvalio je ministru Karaismailoğluu na bliskom interesu i podršci.

Projekti transporta u ministarstvu

Predsjednik Ekrem Yüce naglasio je važnost jedinstva i solidarnosti u svojoj ocjeni nakon svojih kontakata u Ankari i rekao: „Bili smo u Ankari kao delegacija Sakarye. Sastali smo se sa našim ministrom prometa i infrastrukture Adil Karaismailoğluom zbog važnih transportnih projekata našeg grada. Imali smo plodan sastanak s našim guvernerom inetinom Oktayem Kaldirimom, zamjenikom predsjedavajućeg Aliem Ihsanom Yavuzom, zamjenikom predsjedavajućeg MHP grupe Leventom Bülbülom, zamjenicima ğiğdemom Erdoğanom Atabekom, Kenanom Sofuoğluom, Recepom Uncuoğluom i našim predsjednikom provincije Yunusom Teverom. U ime sebe i našeg grada, želio bih izraziti zahvalnost našem ministru, koji je usko zainteresiran za projekte našeg grada i izjavio da će ga podržati “.

Tenderski postupak za izlaz sa autoputa će se ubrzati

Navodeći dobre vijesti nakon sastanka održanog u Ministarstvu prometa i infrastrukture, predsjednik Ekrem Yüce rekao je, „Najavili smo da ćemo u naš grad dovesti novi izlaz s autoputa. Kao gradska općina započeli smo naše radove na eksproprijaciji u regiji. Takođe smo se sastali sa našim ministrom kako bismo ubrzali postupak tendera za izgradnju. Zatražili smo da se cesta Karapürçek uključi u program asfalta i da se stavi u službu regije i našeg grada ”.

Investicije u transport dolaze na jug grada

Navodeći da su na stolu i transportni projekti koji su važni za jug grada, gradonačelnik Ekrem Yüce rekao je: „Napravili smo procjene u vezi s najnovijim statusom projekta raskrsnice mosta koji će povezati Alifuatpaşu sa autoputa Sakarya-Bilecik. Projektom koji će se graditi u regiji gdje prolazi linija brzih vlakova, problemi u prijevozu će biti uklonjeni, a prijevoz do regije uzdahnut će s olakšanjem. Prenijeli smo to pitanje našem ministru prometa i infrastrukture kako bismo željeznički prijelaz odveli pod zemlju u Pamukovi. "

Ministarska podrška hitnoj bolnici

Izjavljujući da je učinjen vrlo važan korak za budućnost zdravlja u Sakaryi, predsjednik Ekrem Yüce rekao je, „Bolje smo razumjeli koliko je zdravstvena infrastruktura važna tokom razdoblja epidemije. Srećom, nedavnim otkrićima na polju zdravstva u našoj zemlji, uspješno nastavljamo borbu protiv pandemije. Naš potpredsjednik Ali İhsan Yavuz doveo je hitnu bolnicu u našu Sakaryu na dnevni red. Tražili smo podršku našeg ministra prometa i infrastrukture Adila Karaismailoğlua u vezi s njegovom izgradnjom i lokacijom. Nadamo se da ćemo zajedno završiti ovaj posao i dovesti hitnu bolnicu u naš grad. Zahvaljujem našem ministru na podršci ”.

Ciljeve ćemo postići jedinstvom i solidarnošću

Sakarya predstavljajući neka od imena delegacije sa gostujućim predsjedavajućim Ekremom Yüceom Ankarom, "predsjednikom Turske-İş-a Ergunom Atalayom, predsjednikom Sindikata poljoprivrednih komora Turske Šamom Bayraktarom, predsjednikom Koop-İş-a gosp. Sa našom delegacijom posjetili smo Eyüp Alemdar. Održali smo evaluacije i konsultacije u vezi s našim gradom. Radimo za Sakaryu sa svim našim dionicima. Cilj nam je podići sve parametre našeg grada na viši nivo i stvoriti grad koji će se više živjeti. Nadam se da ćemo svojim jedinstvom i solidarnošću postići svoje ciljeve ”.


sohbet

feza.net

Budite prvi koji će komentirati

Komentari

Povezani članci i oglasi