Projekt žičare manastira Sümela dostigao je završnu fazu

Projekt žičare manastira Sümela dostigao je završnu fazu
Projekt žičare manastira Sümela dostigao je završnu fazu

Prvi sastanak Vijeća gradske opštine Trabzon u septembru održan je pod predsjedanjem gradonačelnika gradske opštine Murata Zorluolulua. Timovi su prije sastanka temeljito dezinficirali salu skupštine opštine Metropolitan.


Na početku sastanka, koji je održan u skladu s pravilima o socijalnoj distanci, gradonačelnik Zorluoğlu obavijestio je članove vijeća o radu koji je obavila gradska općina.

IME HÜSEYİN TÜRKERA ĆE PREŽIVJETI

Gradonačelnik Zorluoğlu započeo je svoj govor sjećanjem na Hüseyina Türkera, šefa Odjeljenja za održavanje i popravak izgradnje puteva u općini Metropolitan, koji je nedavno umro od koronavirusa. Gradonačelnik Zorluoğlu izjavio je da su imali veliku bol kao gradska općina i rekao: „Nažalost, izgubili smo svog voljenog prijatelja menadžera, našeg brata Hüseyina Türkera, koji već dugi niz godina pruža važne usluge Trabzonu. Još jednom mu prenosimo našu milost; Želimo strpljenje njegovoj supruzi, djeci i rođacima. Smrt Hüseyin Beya doživjela je velika tuga u cijelom Trabzonu. Imao je kontakt sa svima. Drago nam je dragocjena supruga i djeca Hüseyin Beya. Davali smo sve vrste podrške i tako ćemo i nastaviti. Počeli smo graditi vrlo veliki kampus u Bulaku. Postaće najvažniji centar podrške gradske opštine. Pokojni Hüseyin Türker ulaže velike napore da do sada urađeni posao dovede do ove točke. Ako vam se čini prikladnim, željeli bismo dati ime gradske općine Trabzon, kampus Hüseyin Türker, i zamoliti našeg preminulog brata da ga se dugo pamte u ovom gradu ”.

Poželio je saučešće TEKATAŞ-u

Predsjednik Zorluoğlu, koji je također izrazio saučešće generalnom direktoru TİSKİ-a Aliju Tekataşu, rekao je: „Cijenjeni otac našeg generalnog direktora jedne se noći sastao s Rahmetijem Rahmanom u snu. Otišao sam do Elazığ-a za sućut i prenio vam pozdrav. Želim milost od Boga i strpljenje našem cijenjenom bratu Aliju Tekatasu i njegovoj porodici ”.

PARKIRANJE ETAŽE USKORO ĆE USLUGE

Gradonačelnik Zorluoğlu dao je sljedeće izjave o radovima koje je gradska općina radila i planira da bude izvedena u posljednjih mjesec dana: „Krovni pokrivači i generalni radovi na obnovi Kulturnog centra Hamamizade İhsan Bey, koji se već neko vrijeme obnavlja, dostigli su 70%. Nadam se da će biti završen za kratko vrijeme. Višespratno potpuno automatsko parkiralište, koje je pokrenuto u prethodnom periodu na tangenti, nalazi se u fazi privremenog prijema. Uskoro će biti pušten u upotrebu. Izgradnja pansiona koji gradimo u mjestu Ortamahalle, okrug Akçaabat, također je došla do faze privremenog prijema. "

IZGRADNJA ŽENSKIH HALI NASTAVLJA SE BRZO

„Ženska država je za nas vrlo važan projekat. Trenutno su tamo u toku iskopavanja. Budući da je to osjetljivo mjesto, radimo s osjetljivošću da se povijesni i kulturni artefakti mogu otkriti u bilo kojem trenutku. U bliskom smo kontaktu s Muzejom i konzervatorskim odborom. Tako je potrajalo malo duže. Povremeno su se pojavile strukture, koje su tehnički pregledali nadležni odbori. Trenutno nema problema i proces gradnje se brzo nastavlja.

DO HVATANJA U SEZONU TURIZMA 2021

„Napravili smo puno posla kako bi špilja Çal dobila moderniji izgled. Izgradnja ulaznica, prodaja proizvoda i razgledanje terase je u fazi privremenog prihvatanja. Gradimo važan objekat u dolini Altındere na cesti Maçka. To je vrlo lijep restoran, sa suprotne strane, nudit ćemo ga i turistima s nekim gospodarskim zgradama. Ovdje smo prešli nivo od 50%. Cilj nam je da pripremimo 2021. godinu za turističku sezonu. "

UKLONJENO ZAGAĐENJE SLIKE

„Postigli smo nivo od 90% u Projektu sanacije fasade koji smo uradili oko Trga. Iako je u početku bilo kolebanja oko boja u gradu, često čujemo da trabzonska žuta vrlo dobro odgovara Trgu na mjestu na kojem dolazimo. 45 zgrada oko trga je remontovano, natpisi i vizuelno zagađenje su potpuno nestali. Arhitekte ovog djela su naši vrijedni članovi Skupštine. Želeo bih da zahvalim našim trgovcima i vlasnicima zgrada koji trguju u 45 zgrada u regionu Meydan na strpljenju. "

OTOGAR ĆE GRADU DOBITI ODVOJEN POGLED

„Tender za projekat autobuskog kolodvora, kojem pridajemo veliku važnost, održan je 18. avgusta. Bilo je 3 učesnika. Dali su ponude za 56, 64, odnosno 67 miliona. U specifikaciji je bilo i necjenovnih elemenata. Procijenili smo ga zajedno s njima, a od danas je na prvom mjestu bila kompanija koja je ponudila najpovoljniju ponudu u pogledu cijene. Pozvat ćemo tu kompaniju da sklopi ugovor narednih dana. To je vrlo važan projekt za Trabzon. To će dodati vrijednost regiji, autobuska stanica, koju je naš Trabzon čekao dugi niz godina, dat će gradu potpuno drugačiji izgled kao izuzetno moderan i istovremeno djelo. Sretno sa ovim važnim projektom za naš grad. "

OTKRIT ĆEMO NOVO ŽIVO PODRUČJE U MOLOZU

“Tenderi za zgradu za gas i vatrogasce koje ćemo napraviti u stambenom prostoru koji ćemo stvoriti na lokaciji Moloz sastavljeni su 23. jula, a ugovori su sklopljeni 2. septembra. Nadam se da ćemo ovo mjesto dovršiti za manje od godinu dana. Tamo smo napravili lijep moderan tender za gasilhane kako bismo zadovoljili potrebe Trabzona u blizini novoizgrađene velike džamije. Zgrada vatrogasne brigade tamo je završila svoj ekonomski život. Srušit ćemo ga i privući vatrogasce uglavnom u naš kampus Bulak. Međutim, gradimo privatni kampus za vatrogasnu službu Ortahisar u Molozu. Nadam se da će biti završen prije isteka godine dana. Ponovo ćemo na području oko džamije narednih dana raspisati tender za otvorena i zatvorena parkirališta. Imat ćemo novi životni prostor koji će dodati veliku vrijednost regiji kada dovršimo područje od 180 dekara s Kuyumcukentom, Eurasia Bazaar, otvorenim i zatvorenim parkiralištima, širokim trgovima, kafićima, mjestima za jelo i piće, dječjim igraonicama i dodirima o mladima.

2. IZVRŠENO u TRABZON TURSKOJ

„Započeli smo s radom na Centru za mjerenje učinka i talentima u sportu, što smo obećali tokom izbornog perioda. Trenutno dostupno samo u Ankari Pursaklar. Drugi se održava u Trabzonu. Dobili smo grantove od našeg Ministarstva omladine i sporta i našeg Ministarstva industrije. Kao metropolit, dodamo malo nas. Nemamo problema ni sa konstrukcijom ni sa hardverskim opremanjem. Njen tender biće održan 2. septembra. Radimo to kao novo proširenje tik uz postojeću zgradu TOHM-a. Želimo iskoristiti tamošnji smještajni objekt. Nije dobro poznato u javnosti, ali ovo će biti mjesto na kojem će se provjeravati zdravlje sportista. U gradu poput Trabzona to će biti vrlo važan centar u kojem se mogu dobiti podaci koji mogu mjeriti i bilježiti performanse svih sportista. Takođe smo odredili osoblje koje će tamo raditi i poslat ćemo ga na šestomjesečni kurs u Ankaru. "

DAT ĆEMO Klizalište za trabzon

„U naš grad donosimo vrlo važne javne vrtove. Proteklih mjeseci stavili smo u funkciju Nacionalni vrt Akçaabat. U Vakfıkebiru postoji vrlo lijep posao u vrtu. Kao gradska općina dodali smo Nacionalni vrt u Ortahisar Hüseyin Avni Aker. Parkiralište nije bilo uključeno u projekt, našim projektom smo uključili parking garažu. Želimo da to bude živi park. Iz tog razloga postavili smo klizalište koje nikada nije postojalo u Trabzonu. Mi to ostvarujemo. S projektom će biti dovršeno sintetičko klizalište na površini od 400 kvadratnih metara. Opet ćemo izgraditi stazu za skejtbord na površini od 650 kvadratnih metara. Studije o javnom vrtu nastavljaju se brzo. "

INTENZIVNO SMO TROŠILI VRIJEME

„Proveli smo puno vremena u konaku u Regionalnoj direkciji za šumarstvo, koja predstavlja drugu fazu Nacionalne bašte. Kada su svi stanovi prazni, kao gradska općina, srušit ćemo konake na površini od 2 hektara i donijeti ih u naš grad kao nastavak našeg parka. Pokazali smo i stare zgrade nasuprot bolnice Numune našem ministru zaštite okoliša i urbanizacije, koji je nedavno došao u naš grad. Na mjestu eksproprijacije dao je potrebne upute. Potpisali smo protokol sa TOKI-jem. Izvršit ćemo eksproprijaciju, izvršit ćemo njeno uništavanje i dovesti ćemo to područje u park. Bit će očišćeno od mora. "

PREVOZ ĆE BITI NADZOREN OD JEDNOG JEDNOG

„Postoji područje u Molozu u kojem trenutno imamo autobuse. Služili smo tamo u kontejnerima kao što su kolibe. To nije bilo prihvatljivo. Iz tog razloga smo željeli sagraditi prijevoznu zgradu u Molozu, dostojnu našeg Trabzona. Dostava na sajt izvršena je 11. avgusta. Sad smo počeli raditi. Kada se završi, u Trabzonu gradimo vrlo lijepu prijevoznu zgradu u kojoj možemo kontrolirati prijevoz s jedne strane, opremljenu elektroničkim uređajima i gdje se naši vozači mogu odmoriti. "

POČELI SMO RADOVE NA REGULACIJI ŽIVOTNE SREDINE U UZUNGÖLU

„Počeli smo radove na uređenju krajeva u Uzungölu, što je čudo prirode. Radovi na zelenom polju, prevlačenje kolnika i radovi na ogradama izvode se oko Uzungöla. Nadam se da će 2. faza biti veći projekat. Projekt za drugu fazu je pri kraju. Kad ga objavimo na tenderu, stvorićemo mnogo veće zelene površine oko jezera. Zanimanja će biti eliminisana. Stvorit ćemo mjesta na kojima ljudi mogu lako doći i šetati. Kada se završi 2. faza, imat ćemo veličanstveno područje. Tamo smo iznajmili mjesto kao gradsku općinu. Pitali smo ministarstvo za njegovu dodjelu. Mi kao gradska općina želimo tamo postojati. "

BIT ĆE VRLO POGODNI ZA TRABZON

„Tender za građevinske radove održan je za četvrt Çömlekçi na površini od 2,3 hektara. Sklopljen je ugovor, izvršen posao. Novo lice haveömlekçija imat ćemo za nekoliko godina. A kada ovaj projekt bude završen, Trabzonu će itekako odgovarati. Također nastavljamo s postupcima rušenja i izvlaštenja. "

PLAŽU YALINCAK OTVORIT ĆEMO Sljedeće godine

„Kao gradska općina, stvaramo plažu u Yalıncaku. Projekt je završen na površini od približno 1 kilometar, od kojih se dio koristi kao plaža. Uz plažu će biti pješačke i biciklističke staze, prostori za sjedenje, svlačionice. Sve što bi se trebalo dogoditi na plaži isplanirano je s najvećom udobnošću. Očekujemo da ćemo ih dobiti na dan aukcije. Projekt ćemo raditi zimi. Otvorit ćemo ga za uslugu naših građana u sezoni mora sljedeće ljeto. Ovdje su riješeni problem parkiranja i problem prijevoza. Već kažemo sretno našem gradu. "

BIT ĆE ZATVORENI ZA PROMET VOZILA

„Projekt višespratnog parkirališta završen je za 3. fazu trga, započeo je tenderski postupak. Uskoro će se uzeti na tender. Započinjemo proces rekonstrukcije našeg postojećeg parkirališta İskenderpaşa sa životnim prostorom iznad i oko 500 automobila ispod njega. Ovo takođe u velikoj mjeri proširuje pješačko područje. Zatvaramo ovo područje za promet vozila. Kada se završi 3. faza, to će dodati ljepotu Trga kao novi dodatak. "

Dostigla je završnu fazu projekta žičare

„Došli smo do završne faze projekta žičare manastira Sümela. Izrađene su specifikacije. Konačni tehnički aranžmani su napravljeni. Uskoro ćemo započeti postupak tendera, jer ćemo uskoro završiti projekte tržnice Tonya i parkirališta. "

ŽELIMO DODETI GANITU SA GRADOM

„Imamo projekt aranžmana između Ganite i Faroza, kojem pridajemo veliku važnost. Ganita je bila jedno od važnih mjesta u ovom gradu. Dugo je bilo u praznom hodu. Želimo vratiti Ganitu u grad. Kao prvi korak od Ganite do Faroza, u rujnu ćemo završiti naš projekt uređenja plaže. Nadam se da ćemo dan aukcije dobiti u oktobru. Želimo reorganizirati Ganitu kao tačku na kojoj se s trga na najlakši način može doći do mora i ponuditi je našim ljudima. "

IZDOBIT ĆEMO RJEŠENJE ZA TRANSPORTNA PITANJA

„Pripremili smo tendersku dokumentaciju Generalnog plana transporta. Trenutno je najavljena pretkvalifikacija. Nadam se da ćemo u razumnom roku završiti tenderski postupak i započeti postupak gradnje. Generalni plan transporta na mnogo će načina pružiti rješenja za transportna pitanja našeg grada. U tom smislu pridajemo veliku važnost Generalnom planu transporta. "

MI SMIJEMO ALTERNATIVNI NAČIN

„U Sümeli postoji zbrka i problem parkiranja u trenutku kad se posjetitelji podižu. Kao gradska općina, tamo smo stvorili vrlo velika parkirališta. Preuzeli smo odgovornost za provođenje turista u obliku prstena. Proces se nastavlja. Zajedno sa našom opštinom Maçka težimo da uvedemo red u tu regiju. Završit ćemo postojeći nered i preseliti naše ljude po povoljnim cijenama. Tamo također gradimo alternativni put koji prolazi kroz šumu, a koji se može smatrati paralelnim glavnom putu na desetak kilometara. Kada se taj put završi, stvorit će se alternativni put za naše ljude koji će ići do visoravni, a ne do Sümele. Njegova infrastruktura je u velikoj mjeri dovršena, ostalo je pokriveno. Napravit ćemo taj premaz u obliku kockastih kamena u skladu s regijom. "

BILI SMO SA SUSJEDOM

„Dogodila se velika katastrofa u Giresunu, posebno Dereli. Još jednom želimo Božju milost našim građanima koji su preminuli. Dijelimo bol susjeda Giresuna. Kao gradska opština, želio bih podijeliti da smo sa susjedom u teškim vremenima i da se borimo svim sredstvima. Kao gradska opština podržali smo sa 18 zaposlenih, 10 vozila za traganje i spašavanje, 10 prskalica za pranje i raznu građevinsku opremu. Kao TİSKİ, naši timovi su radili sa 20 osoblja i 7 vozila, od kojih je 14 bilo potpuno opremljeno. Naši prijatelji i dalje rade tamo. "

U ORTAHİSARU NEĆE BITI PROBLEMA

„Važni radovi koje je TİSKİ izveo u svim okruzima nastavljeni su u avgustu. U ovom trenutku započeli smo projekt promjene mreže pitke vode Ortahisar, što je vrlo velik projekt. Vod za pitku vodu od 565 kilometara bit će u potpunosti promijenjen. Pet timova trenutno radi u Beşirliju i Kalkınmi. Naravno, ovo vidimo ne samo kao projekat pitke vode već i kao priliku. Natjerali smo i za 100 miliona lira kišnice i kanalizacionog voda. Drugim riječima, dok istovremeno radimo na pitkoj vodi, uklanjamo i nedostatke kanalizacije i kišnice po potrebi. Pored toga, stvaramo telekomunikacijsku infrastrukturu u okviru aplikacija pametnih gradova. Drugim riječima, formiramo kanale za postavljanje optičkih vodova oko 400 kilometara. Naši građani mogu povremeno imati poteškoća tokom ovog trogodišnjeg projekta. Pozivam svoje dragocjene sugrađane na razumijevanje u ovom periodu. Kad se završi, neće biti problema s pitkom vodom, kanalizacijom ili kišnicom u centru Trabzona već dugi niz godina. "

Nakon govora predsjednika Zorluoğlua, započela je rasprava o točkama dnevnog reda parlamenta. Sjednica Skupštine završila se nakon što je razmatrano 25 tačaka dnevnog reda i preneseno komisijama.Sohbet

Budite prvi koji će komentirati

Komentari