Nove mjere za borbu protiv koronavirusa u Ankari

Nove mjere za borbu protiv koronavirusa u korpi
Nove mjere za borbu protiv koronavirusa u korpi

Gradska općina Ankara nastavlja aktivnu borbu u glavnom gradu poduzimanjem novih mjera protiv epidemije koronavirusa. Iako tvornica hljeba Halk maksimizira higijenske postupke na prodajnim mjestima, posebno u proizvodnom području, pažljivo provodi postupak dezinfekcije na vozilima javnog prijevoza, vozilima javnog prijevoza, vozilima javnog prijevoza, taksijima i minibusima te vozilima usluge C Plate. Gradonačelnik Ankare Mansur Yavaş najavio je da će Gradska općina sarađivati ​​s nevladinim organizacijama za distribuciju hrane uličnim životinjama kako bi zadovoljila sve manje potrebe za hranom zbog zatvaranja kafića i restorana.


Gradska općina Ankara nastavlja svoje aktivnosti 7/24 u okviru suzbijanja epidemija bolesti diljem glavnog grada.

Zbog izbijanja koronavirusa, sve jedinice pod koordinacijom Centra za upravljanje krizama maksimiziraju svoje higijenske jedinice i primjenjuju nove mjere i mjere.

MAMA DISTRIBUCIJA NA PRIJATELJE

Gradonačelnik Ankare Mansur Yavaş najavio je da su u suradnji s kafićima i restoranima koji zadovoljavaju potrebe za uličnim životinjama protiv rizika od epidemija počeli distribuciju hrane.

Direktor veterine i ogranka zoološkog vrta u Ankari Mustafa Şener, koji je izjavio da su se vratili u karantenu, gdje su se građani koji su se vraćali zadržani u kampusu Gölbaşı, gdje su u prihvatilištu Gölbaşı, metropolitanske opštine, ugostile lutalice, dali sljedeće informacije o poduzetim mjerama:

„Krizni sto je stvoren pod predsedavanjem naše vlade u Ankari. U skladu sa zahtjevom Ureda guvernera, u karantensko područje u općinu Gölbaşı i uz znanje naših volontera doveli smo 16 lutalica u luku karantena kako bismo izbjegli zdravstvene probleme, posebno prehranu, jer naši volonteri ne mogu ući izvana. Zdravstvene preglede obavljali su naši veterinari od prvog trenutka dolaska naših životinja. Šest od 16 lutalica je sterilisano. Uspostavili smo kontakt sa volonterima koji gledaju životinje u regiji. Naši volonteri mogu doći u bilo koje vrijeme kako bi nahranili životinje u našem staračkom domu i dobili informacije o njihovom zdravstvenom stanju. Nakon uklanjanja karantene, naše se životinje vraćaju u okoliš iz kojeg su preuzete. Naši ljubitelji životinja ne bi se trebali brinuti zbog toga, naše su životinje dobrog zdravlja i nema problema s njihovom hranom. Takođe smo počeli da distribuiramo hranu. "

Predsjednica Zajednice za zaštitu prirode i životinja Univerziteta u Ankari Hacı Bayram Veli, Damla Karaboya, rekla je: „Nakon proglašenja karantinske zone, životinje koje smo hranili prebačene su u sklonište Gölbaşı. U početku smo pristrasno pristupili, ali sada možemo vidjeti svoje prijatelje u prihvatilištu za životinje u Gölbaşı. Nema problema. Iako je njihova težina vrlo dobra i zdravlje im je dobro, "rekao je ljubitelj dobrovoljnih životinja Tenay Yücel," već godinama dolazim u ovo sklonište. U tom skloništu su uvijek prisutni život i hrana duša. Njeni se sokovi redovno mijenjaju. Vakcine se rade redovito, odmah se rade postupci sterilizacije. Nakon što je naš mitropolitski gradonačelnik Mansur Yavaş preuzeo dužnost, situacija je bila bolja. Oni koji ovdje ne vide, govore drugačije i negativno. Naše duše su ovde sigurne. Naši životi su ovde vrlo zdravi. Niko se ne mora brinuti. "Izrazio je svoje misli.

HALK JE NA najvišoj razini HIGIJENE

Tvornica hljeba Ankara Halk povećala je i mjere predostrožnosti protiv koronavirusa u trgovinama u kojima se proizvodi hljeb i pekarski proizvodi, posebno u maloprodajnim trgovinama, Halk Bread buffetima i bagelama.

Tvornica hljeba Halk, koja je pokrenula Akcioni plan za zaštitu od epidemije, počela je periodično mjeriti vrućicu dnevnim tjelesnim temperaturama, prilikom zapošljavanja svih zaposlenika. Halk Ekmek, koji je povećao broj dezinficijensa i postavljao upozorenja na zatvorenim mjestima, učinio je obaveznim nošenje maski i rukavica. Halk Ekmek, koji zatvara kafeterije u prodajnim mjestima, počeo je primjenjivati ​​pravilo od 1 metra za zaštitu društvene distance za svakodnevnu prodaju proizvoda.

Navodeći da daju prioritet javnom zdravlju i sigurnosti hrane, generalni direktor Halk Ekmek Recep Mızrak najavio je da su poduzeli stroge mjere:

„Pripremili smo 23 tačke mera. Stvorili smo Službu za krizne slučajeve za praćenje aplikacija. Budući da naši proizvodni pogoni rade u tri smjene, mjerimo tjelesnu temperaturu našeg osoblja koje u ovoj smjeni radi u vrijeme zaposlenja. Na higijenskoj točki donijeli smo nam neophodnost dezinfekcijskog proizvoda, rukavica i maske. Nacrtali smo žute linije u razmacima od 3 metra kako bismo zaštitili društvenu udaljenost u našoj prodajnoj trgovini. Na ovaj način pokušavamo zaštititi udaljenost naših građana. "

DEZINFEKCIJA POČELA U VOZILIMA S C-PLATE SERVISOM

Navodeći da su udvostručili procese čišćenja i dezinfekcije povezane s koronavirusom od prvog dana, kako je to učinila gradska općina Ankara, Sektor za zdravstvenu zaštitu Seyfettin Aslan rekao je da se vozila javnog prevoza svakodnevno podvrgavaju ovom procesu.

Navodeći da oni dezinficiraju i vozila C vozila nakon podzemne željeznice, ANKARAY, žičara, autobusa i taksija i minibusa, Aslan je rekao: „Nastavljamo radove na čišćenju i dezinfekciji u svim vozilima javnog prijevoza koji se koriste 7/24. Sastali smo se s predsjedavajućim Komore obrtnika službenika za prijevoz vozila u Ankari i osnovali centar. Nakon toga, kada sva naša servisna vozila s pločicama stignu u centar, bit će izvršena kontinuirana dezinfekcija. Šef Odjeljenja za promet osigurat će koordiniran rad po ovom pitanju. Kao mitropolit, pokušavamo ispuniti napore za zdravlje ljudi 7/24. “ Šef Odjela za promet gradske uprave gradske uprave Ankara Ali Cengiz Akkoyunlu također je naglasio da su komercijalna vozila koja djeluju u zoni odgovornosti Metropolitanske općine nastavljaju dezinfekciju 7/24, „Ukupno 10 hiljada komercijalnih vozila, uključujući minibuseve i komercijalne taksije, prošlo je dezinfekciju. Kada se završi postupak dezinfekcije oko 7 hiljada 300 servisnih vozila, očistiće se ukupno 17 hiljada komercijalnih vozila. "

Tuncay Yılmaz, predsjedavajući obrtničke komore operatora uslužnih vozila u Ankari, istaknuo je važnost studije dezinfekcije koju je provela metropolitanska općina: „Mi smo u sektoru koji u gradu stalno prevozi osoblje, radnike i državne službenike, a ujutro i navečer smo u velikom prometu. Način da se riješite ove opasnosti je dezinfekcijom i čišćenjem. U tom smislu nam Metropolitanska općina pruža 7/24. Puno vam hvala. " Dok se vozač pločice C Ibrahim Aydirek zahvalio gradonačelniku Ankare Mansur Yavaşu, Fatih Yıldız je rekao, „Želimo zahvaliti općini Ankara Metropolitanu na pruženim uslugama. To je trebao biti posao čišćenja i prskanja ”.

HVALA PREDSJEDNICU OD TAXI I PUNJENIH KUPOVINA

Služeći u odeljenju za zaštitu i kontrolu životne sredine, BELPLAS A.Ş. timovi za čišćenje svakodnevno nastavljaju postupak dezinfekcije u taksijima i minibusima, prema nalogu gradonačelnika Ankare Mansura Yavaşa.

Dok su radovi na dezinfekciji pod nadzorom timova Policijske uprave, Orhan Taşcı, koji radi na aerodromskoj taksi stanici, rekao je: “Zahvaljujemo našem načelniku gradske općine Ankara na podršci. Drago nam je što radimo na dezinfekciji naših vozila. To pitanje dijelimo sa našim putnicima. Naši putnici mogu bezbrižno koristiti naša vozila. " Hasan Hakan Tağluk, predsjedavajući Odbora Esenboğa Taxis Motorized Car Cooperative Cooperative, rekao je: „Koristimo ovu aplikaciju uz podršku naše Gradske općine. Dobijamo dobre povratne informacije o radu naših putnika. Želimo da se ove studije nastave. Želeli bismo da se zahvalimo našem gradonačelniku Mansuru Yavaşu na podršci. “

Rıfat inkaetinkaya je izjavio da služe na stanicama Sincan Dolmuş i rekao: „Sva naša vozila su dezinficirana. Želio bih zahvaliti našoj Općini i gospodinu Mansur Yavaş-u na pruženim uslugama. “Vozači minibusa koji su imali koristi od usluge rekli su:

  • Niyazi Bilgiç: „Želimo da se zahvalimo našem predsedniku Mansuru Yavas-u na pruženoj opštini. Očekujemo nastavak usluga. "
  • Feyzullah Kızıltaş: "Hvala puno našoj Općini na usluzi."
  • Poklon Taburlu: „Hvala našoj opštini što ste se pobrinuli za ova pitanja. Uslugu nastavljamo na zdrav način. "

DODATNE NOVE MJERE O

Gradska opština, koja sprovodi kontinuiranu dezinfekciju na mnogim tačkama od javnih ustanova i organizacija do nevladinih organizacija, preduzela je sljedeće dodatne mjere protiv opasnosti od epidemije:

  • „Ispiti vatrogasne brigade“, koje je Metropolitanska opština objavila 30. marta, najavili su da će prijava biti prihvaćena i da će biti održani između 13. i 17. aprila, odgođeni su za kasniji datum.
  • Zbog smanjenja broja putnika koji trguju privatnim javnim autobusom (ÖHO) i privatnim vozilima javnog prevoza (ELV) koji posluju u Ankari, trajne cijene licenci i linijske ponude kasnile su dva mjeseca.
  • Od 4. ožujka 23. godine zgrada gradske općine Ankara, u kojoj je 2020 tisuće osoblja, osim administrativnih dozvola, služilo u zgradi Generalnog direktorata EGO i ASKİ, u okviru mjera poduzetih protiv epidemije koronavirusa i u Generalnoj direkciji metropolitanske općine, EGO-a i ASKI-a u cilju zaštite zdravlja zaposlenih. radiće sa sistemom smena do drugog reda kako bi se osiguralo da se javni servis vrši bez prekida.
  • Nove prijave za socijalnu pomoć općini će se privremeno putem kontakt telefonskih brojeva ((0312) 322 45 47, (0312) 322 11 33 i (0312) 507 37 00) umjesto Centra za pomoć u hrani spriječiti da gužve formiraju i šire virus.

Ovaj slide show zahtijeva JavaScript.


Traži vijesti o željeznici

Budite prvi koji će komentirati

Komentari