Linija 6 brzi vlak (YHT), glavna linija 17 i 35 regionalna linija će pružiti usluge prijevoza putnika u okviru obaveza pružanja javnih usluga.
Predsjednikov ukaz na tu temu objavljen je u Narodnim novinama i stupio na snagu. Odlukom su utvrđene željezničke pruge koje će služiti u okviru obaveza javne službe.
U skladu s tim, linija brzih vlakova 6 (YHT), glavna linija 17 i regionalna linija 35 će prevoziti putnike kao javni servis. Studije o toj temi sprovešće Ministarstvo saobraćaja i infrastrukture.
Linije određene u ovom opsegu su sledeće:
YHT LINES
-Ankara Eskisehir
-Ankara Konya
-Ankara Sivas
-Ankara-Sogutlucesme /Halkalı
-Kony A-Sogutlucesme /Halkalı
-Sivas-Sogutlucesme /Halkalı
GLAVNE LINIJE
-17 September Express (Izmir-Bandirma)
-4 September Blue (Ankara-Malatja)
-6 September Express (Izmir-Bandirma)
- Bosphorus Express (Ankara-Arifiye)
-Cukurova Blue (Ankara-Adana)
-East Express (Ankara-Kars)
-Ege Express (Izmir-Eskişehir)
-Erciyes Express (Kayseri-Adana)
-Fırat Express (Elazığ-Adana)
-Göller Express (Isparta-Izmir) \ t
-South Express (Ankara-Kurtalan)
-Izmir Blue Express (Izmir-Ankara)
-Kare Square Express (Izmir-Balikesir) \ t
-Konya Blue Express (Konya-Izmir) \ t
-Pamukkale Express (Denizli-Eskişehir)
-Toros Express (Konya-Adana)
-Van Lake Express (Ankara-Tatvan)
REGIONALNE LINIJE
-Adana Mersin
-Adapazarı of-Haydarpasa
-Afyon Eskisehir
-Amasy A-Basin
-Ankara-Polatlı
-Ako main-Alasehir
-Ako main-Aydin
-Ako glavni-Denlzl
-Ako main-Odemis
-Head do Söke
-Head-guma ventil
-Ako main-Usak
-Çatal-guma
-Denizl od Söke
-Divrig-Erzincan
-Diyarbakır-Batman
Elazığ-Malatya
Elazığ-Tatvan
-Eskişehir Kütahya
-Eskişehir-Tavsanli
-İslahi-Mersin
-İskender Mersin
-Kapıkul na Sirkeci
Kars, Akyaka
-Kony na Karaman
Kütahya-Balikesir
-Manisa-Alasehir
-Nazill od Söke
-Samsun Amasya
Ista ste Sivas
-Sivas-Divrigi
-Sök do Partners
-Uzunköpr Sirkeci
-Zonguldak-Gökçebey
-Zonguldak-Karabuk
Budite prvi koji će komentirati