Buket Cetinkaya Turska treći u ski industriji

Buket Cetinkaya treći u skijaškoj industriji Turska: Tursko skijaško savezništvo, predsjedavajući Alpskim savezom, pokriva sve starosne kategorije programa aktivnosti smještenih u Erzurumu, prvenstvo 2014. u Turskoj, završeno je takmičenjima u skijaškom centru Konaklı. U prvenstvu je skijaš Kayseri Buket Çetinkaya bio treći.

U prvenstvu u Erzurumu, regionalnu ekipu predstavljalo je 19 sportista u Kayseriju. Atletičarke Turskog centra za olimpijske pripreme Bouquet Cetinkaya mlade dame postigle su veliki uspjeh osvojivši Tursku 3'cülüg u disciplinama slaloma. Uz to, Esra Sazak postala je atletičarka koja je na postolju zauzela drugo i treće mjesto u Malom slalomskom ogranku.

Trener regionalnog tima Hülya Çam rekao je u izjavi o prvenstvu, „Nismo mogli imati produktivnu sezonu zbog nedostatka profita u našoj provinciji ove godine, ali stepen koji smo postigli dao nam je nadu. Ekipno smo završili prvenstvo četvrti. Uvjereni smo da ćemo sljedeće godine imati puno bolju sezonu. " rekao je.