Tursko školsko sportsko prvenstvo u skijanju održano je u Isparti

Tursko školsko sportsko prvenstvo u skijanju održano je u Isparti: akademska 2013-2014 intersholastično prvenstvo malih, zvijezda i mladih žena i muškaraca u skijanju održano je u.
01. do 02. marta 2014. između skijaškog prvenstva Sjever i Davraz, održanog u alpskoj kategoriji Turska ", prisustvovalo je dvjesto pedeset skijaša iz različitih provincija.

Kao rezultat dvodnevnih takmičenja u disciplinama discipline severne discipline,
Young Women; Bol Sportske gimnazije iz Zoz Malkoç prvi u Turskoj, Hakkari Yüksekova srednjoj školi sportiste Zila je Öztunç drugi, studenti Bolu Gerede Anadoliji High School Ayşenur dim je bio treći.

Women in Stars; Ankara Abdurrahman Karakoçan Middle School sportaša z.elif Durlanik prvak Turske, Hakkari Hamid Malik Aslan drugi rezač srednje škole, Ankara h.mustaf da Tarman Middle School student Mahinur Sungur je bio treći.

Stars in Men; Bol Murat Djevojke Boarding osnovnoj školi učenik Yusuf Keser Turska dok je šampion, Bitlis Hüsrapaş OŠ sportaš Eufrata Elkatmış drugi, Bolu Gerede m.zelih Fall srednje škole učenik je postigao Salih Can Smoke treći.

Young Women; Hakkari Hamit Kesici, učenik srednje škole Ebru Arslan, Hakkari Hamit Kesici, srednja škola, Berivan Kartal, Nigde Mevlana, srednja škola, Serap Emire, treći.

In Little Men; Prvo mjesto osvojio je učenik osnovne škole Bitlis Hüsra Paşa Murat Elkatmış, drugo mjesto osvojio je atletičar iz Regionalne škole za djevojčice Ağrı Murat, Sinan Kandemir, treće mjesto osvojio je atletičar osnovne škole Bitlis Hüsra Paşa Ömer Elkatmış.

Na takmičenjima u alpskom skijanju;
Za male dame; Göksu Danacı iz Istanbula bila je prva, Alara Duru Karacabey iz Ankare druga, a Zehra Alagaş iz Kayserija treća.
U malim ljudima; Metehan Öz iz Burse bio je prvi, Murat şişmanoğlu iz Istanbula drugi, a Can Soykan iz Ankare treći.

U Star Ladies-u Nazlıcan Yüzgül iz Isparte bio je prvi, Yasemin Akan iz Ankare drugi, a Miraç Nisa Cengiz iz Karsa treća.

U zvijezdama; Bursa "iz Berkerovog prvog Mastersa u Turskoj, Ankara" Kaan iz Turske Samgül, drugo, Bursa "Mogu li Delfini iz Ersana göğüsledi treći.
Kod mladih žena; Tursko prvenstvo osvojila je Aygen Yurt iz Ankare, dok je drugo mjesto zauzela Betül Kalın iz Burse, a treće Buse Ertunç iz Hakkarija.
U Mladićima; Ali Zincirkıran iz Istanbula osvojio je prvenstvo Turske. Drugo mjesto zauzeo je İbrahim Eren iz Ankare, a treće Berke Safa Tatlı iz Kayserija u Turskoj.

Na prvenstvu je služio 31 provincijski i nacionalni sudac, gdje je član odbora skijaškog saveza Mithat Yıldırım iz Aydına bio promatrač federacije. Škola skijanja u prvenstvu Turske "Alice in Kayseri u ime našeg nacionalnog suca Marrow" nije uspjela. Ali İlik je impresionirao svojim uspješnim nastupom tokom cijelog turnira.