Održan je alpski skijaški kup u Palandokenu

Održan Alpski skijaški kup Palandöken: Turska u organizaciji Međunarodne skijaške federacije 22. Održan je u utrkama Alpskog skijaškog kupa Erzurum Palandöken. Predsjednik federacije Yarar; "Naša ljestvica će rasti sve dok ne dobijemo Olimpijske igre 2026.", rekao je.

Alpsko skijanje na trkama skijaškog slaloma Palandöken, kao i Turske, Bosne i Hercegovine, Francuske, Libana, Bugarske, Mađarske, Uzbekistana, Gruzije, Slovenije, Slovačke, Ukrajine i učešće 58 sportista iz Indije.

Eman Emric iz Bosne i Hercegovine za muškarce i Maria Kırkova iz Bugarske za žene zauzele su prvo mjesto na kraju dvodnevnih trka.

U trkama na kojima su Emre Şimşek i Serdar Deniz, među turskim sportistima, i Özlem Çarıkçıoğlu kod žena osvojili treće mjesto, atletičarima koji su se plasirali u trku dodijeljene su medalje na ceremoniji.

Predsjednik Turska skijaška federacija Mehmet Erol koristi, u svom govoru na svečanosti medalja, rekao je da su ponosni na više uspješno završiti u takmičenje.

Zahvalivši sportistima koji učestvuju u organizaciji, Yarar je rekao, “(Uvijek ćemo podizati ljestvicu malo više). Naša ljestvica će se povećavati sve dok ne odemo na Olimpijske igre 2026. godine. Vidimo da su naša djeca ovdje dobila medalje. Nadam se da ih želimo vidjeti na olimpijskoj tribini. Stoga ćemo intenzivno raditi s trenerima, mladima i porodicama ”, rekao je.