Kia Sailing tim pobjeđuje u utrci jahti na otvorenom moru

Kia Sailing Team, koji je zauzeo svoje mjesto na AKPA Chemistry-TAYK 51. Year Naval Forces Cup International Open Sea Yacht Race u organizaciji Turskog Offshore Racing Cluba (TAYK), takmičio se u izazovnoj utrci koja je trajala 4 dana.

Kia Sailing Team zauzeo je prvo mjesto u klasi IRC 390 i generalnom plasmanu utrke, koja je startala iz Istanbula Çengelköy i završila u Muğla Turgutreis, u dužini od cca 3 nautičkih milja u kojoj su učestvovali brojni domaći i strani čamci i sportisti. Sa ovim prvim mjestom, Kia Turkey Sailing Team kvalifikovao se za učešće na J-70 Monaco Winter Series koja će se održati u Monaku u novembru.

Trka, koja je započela avanturom „prelaska Sivrijade“ 1968. godine, ove godine je održana 51. put. Trka, koja se održava uz učešće desetina sportista svake godine, domaćin je uzbudljivih etapa u smislu duge staze i izazovnih uslova.