Kartepe Climbing Race Zadivljujuće

Kartepe Climbing Race oduzima dah

Druga trka AVIS 2022 Turkey Climbing Championship održana je u okrugu Kocaeli Kartepe od 4. do 25. juna 04. uz učešće 05 sportista u 2022 različite kategorije. U organizaciji Kocaeli Automobile Sports Cluba (KOSDER) uz doprinose ICRYPEX-a, Gradske opštine Kocaeli i Opštine Kartepe, trka je počela startnom ceremonijom održanom na Trgu Kartepe u subotu.

İlker Aktaş, koji je nastupio sa Opel Corsa GSI u ime Ülkü Motorsport-a u kategoriji 05, osvojio je prvo mjesto u trci koja je vožena na stazi dugoj 6 kilometara u nedjelju, 3. juna, dok je Sevcan Sağıroğlu, žena pilot sa Fiat Paliom, zauzeo je drugo mjesto, a Süleyman Yanar sa Fiat Paliom i Süleyman Yanar su zauzeli treće mjesto na postolju. U kategoriji 1, Cem Yudulmaz iz Ülkü Motorsport tima postao je najbrži igrač dana sa Ford Fiestom R2T, Kaan Kara koji se takmičio sa Fiat Paliom iz Ülkü Motorsport tima zauzeo je drugo mjesto, a Subaru Impreza i pilot Evren Girgin su zauzeli treće mjesto. U kategoriji 2, u ime Neo Motorsport-a, Opel Corsa OPC i Ahmet Keskin Buharkent su bili prvi u Kartepeu. Nizamettin Kaynak je zauzeo drugo mjesto sa Renault Sport Cliom, dok je Murat Soycopur, koji se takmičio sa Renault Clio R3 za GP Garage My Team, zauzeo treće mjesto. U kategoriji 3, sa Mitsubishi Lancerom EVO IX, pobjednik je Cem Yalın iz GP Garage My Team, koji je također zabilježio najbolje vrijeme dana sa 4:03. U ovoj kategoriji, Mitsubishi Lancer EVO IX i Sinan Soylu iz istog tima završili su dan na drugom mjestu, dok je Kemal Şener, koji se također takmičio sa Mitsubishi Lancer EVO IX, zauzeo treće mjesto. Tim Ülkü Motorsport osvojio je nagradu za najbolji tim na utrci.

AVIS 2022 Tursko prvenstvo u penjanju nastavit će se trećom trkom koja će se održati u Gemlik Şahintpeu od strane Automobilskog sportskog kluba Bursa (BOSSEK) od 02. do 03. jula.